Sarah Wayne Callies

Sarah Wayne Callies

1.6.1977 46 let

Celé jméno: Sarah Anne Wayne Callies
Místo narození: La Grange, Illinois, USA
Známé projekty: Prison Break, The Walking Dead

Sarah se narodila roku 1977 ve státě Illinois, ale hned následný rok se celá její rodina přestěhovala na Havaj do Honolulu kvůli práci. Oba dva její rodiče se stali profesory na University of Hawaii, kde byl její otec profesor práv a její matka profesorka angličtiny. Sarah studovala na Punahou High School, Dartmouth College v Hanoveru a ještě studovala v Denveru. Právě zde nejvíce rozvíjela svůj herecký talent.

Po ukončení studia v Denveru se stěhuje do New Yorku, kde roku 2003 dostává svou první roli a to v seriálu Queens Supreme. Poté jsme ji mohli vidět v seriálu Tarzan, ale Sarah je známa hlavně svou rolí Sáry Tancredi v seriálu Prison Break. Zde vydržela všechny čtyři série, akorát v 3. sérii byla jen jednu epizodu, protože v tomhle období Sarah čekala dítě. Dohromady si zahrála 69 epizod v tomto seriálu.

Sarah můžeme znát z dalších snímků jako Celestinské proroctví či Šepot. Další velká seriálová role se naskytla roku 2010 v seriálu The Walking Dead, kde si zahrála Lori Grimes, manželku policejního důstojníka Ricka Grimese.

Roku 2002 si vzala za muže Joshe Winterhalta, se kterým má holčičku Kealu Winterhalt. Během natáčení Prison Break se velmi spřátelila s hercem Wentworthem Millerem.

Foto CC BY 2.0 Genevieve, Wikimedia Commons


Hraje v