Sasha Pieterse

Sasha Pieterse

17.2.1996 28 let

Celé jméno: Sasha Pieterse-Sheaffer
Místo narození: Johannesburg, Gauteng, Jihoafrická republika
Známé projekty: Pretty Little LiarsG.B.F.

Sasha Pieterse je americká herečka, zpěvačka a textařka, která se narodila roku 1996 v největším městě Jihoafrické republiky. Se svými rodiči se přestěhovala do Las Vegas ve věku pěti let, později žila v Los Angeles. Už odmala vyrůstala v zábavním průmyslu, protože se její rodiče živili akrobatickým tancem, kvůli kterému museli často cestovat po světě.

Svou kariéru odstartovala jako modelka, a to už ve čtyřech letech. Kromě toho vystupovala i v televizních reklamách. Modelingu se věnovala i v průběhu následujících let, ale později toho nechala a začala se plně soustředit na dráhu herečky.

Svou první roli získala už ve svých šesti letech, když se v letech 2002–2003 objevila jako Buffy Davis v seriálu Family Affair. Následně hrála různé dětské role, které byly většinou menší. Výrazněji se objevila v seriálu Heroes, kde se v letech 2009–2010 mihla jako Amanda Strazzulla.

Své největší role se dočkala roku 2010, kdy byla obsazena do role hlavní lhářky Alison DiLaurentis v seriálu Pretty Little Liars. Její postava sice zemřela hned v prvním díle, ale v průběhu následujících řad se v seriálu pravidelně objevovala skrze scény z minulosti.

Vzhledem k tomu, že se tomuto seriálu nevěnovala tak hojně jako její kolegyně, hrála i v jiných projektech. Například roku 2013 jsme ji mohli vidět v hlavní roli filmu G.B.F., kromě toho se o rok později objevila ve snímku Inherent Vice.

Postavy Alison DiLaurentis se však nezbavila, tvůrkyně seriálu se totiž rozhodla, že Alison ožije, a tak se herečka mohla své staronové roli věnovat mnohem více. V seriálu nakonec vydržela do roku 2017, tedy do jeho úplného konce, a zahrála si i v následném pokračování Pretty Little Liars: The Perfectionists, které mělo premiéru v roce 2019. V něm sice herečka sehrála ústřední roli, ale seriál byl zrušen hned po první sérii.

V roce 2013 se aktivně věnovala hudbě, tento rok totiž vydala celkem čtyři singly, ke kterým dokonce vytvořila hudební videa. Orientuje se především na country a jižanský rock. Kromě toho se podílela na tvorbě kuchařky a má svůj vlastní web, který se zaměřuje na životní styl.

Roku 2015 se zasnoubila se svým dlouholetým přítelem Hudsonem Sheafferem, kterého si vzala o tři roky později. Roku 2020 se jim narodil syn Hendrix Wade Sheaffer. V průběhu roku 2017 herečka přiznala, že trpí syndromem polycystických ovarií, kvůli kterému přibrala během pouhých dvou let více jak 30 kg.

Foto CC BY-SA 2.0 Dominick D, Wikimedia Commons


Hraje v