Sean Pertwee

Sean Pertwee

4.6.1964 60 let

Celé jméno: Sean Pertwee
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Psí vojáci, HonestGotham

Sean Pertwee se narodil roku 1964 herci Jonu Pertwee. Jeho otec není jediný herec v rodině, herectví se také věnoval Seanův dědeček. Sean mládí prožil v Londýně a vystudoval školu Bristol Old Vic Theatre School, kterou dokončil roku 1986.

Herectví se začal věnovat hned po studiu, tedy od roku 1987. Od té doby se objevil v obrovském množství televizních filmů a seriálů. Mezi nejznámější Seanovi role patří určitě účast v Blue Juice, Horizont události, Psí vojáci, 7 dní života, Divočina, Proroctví: Vzpoura, Góóól!, Pustina, Kronika mutantů či Odhalený přístav.

Abychom se tu nebavili jen o filmech, je nutné zmínit Seanovy seriálové úspěchy. Roku 2008 hrál jednu z hlavních rolí v seriálu Honest. Roku 2011 se účastnil seriálu Camelot, roku 2013 přijal roli Charlieho v seriálu Jo. Roku 2014 se objevil v seriálu Elementary a jedné epizodě The Musketeers. Od roku 2014 jej budeme vídat jako Alfreda Pennywortha v seriálu Gotham.

Sean je ženatý s Jacqui Hamilton-Smith, se kterou má dceru Anthony a syny Alberta a Gilberta (bohužel jako malý zemřel).

Foto CC BY-SA 2.0 Dominick D, Wikimedia Commons


Hraje v