Stephanie March

Stephanie March

23.7.1974 49 let

Celé jméno: Stephanie Caroline March
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Známé projekty: Law & Order: Special Victims Unit, Conviction

Stephanie March je americká herečka, podnikatelka a filantropka. Na Northweastern University si zahrála Helenu ve hře Sen noci svatojánské v Chicagu, což ji donutilo se zajímat o karéru v divadle. V roce 1997 měla svůj televizní debut v epizodní roli seriálu Early Edition. V roce 1999 se přestěhovala do New Yorku, kde měla svůj debut na Broadwayi v oceňované hře Arthura Millera, Smrt obchodního cestujícího. Později si zahrála i v televizním filmu založeném na hře.

March je nejznámější díky její roli asistentky státního návladního Alexandry Cabotové v krimi právnickém seriálu Law & Order: Special Victims Unit, kterou hrála mezi lety 2000–2003. Seriál opustila v průběhu 5. řady v díle Loss,, ve kterém je postřelena a umístěna do ochrany svědků. Poté se vrátila v šestidílném příběhu v 10. řadě a znovu byla hlavní postavou v 11. řadě. Po odchodu na konci 11. řadu se jako opakující postava vrátila v 13. řadě. Znovu si roli zopakovala v jednom díle 19. řady.

Roli Cabotové, tentokrát jako velící asistentka státního návladního v útvaru vražd, si zopakovala v soudním seriálu Conviction, který byl součástí univerza Zákon a pořádek. Seriál byl ale po první řadě zrušen.

V roce 2015 byla vedlejší postavu v seriálu Neon Joe, Werewolf Hunter.

Foto: CC0 Naomi McKenzie, Wikimedia Commons


Hraje v