Tara Fitzgerald

Tara Fitzgerald

18.9.1967 56 let

Celé jméno: Anne Tara G.F. Callaby
Místo narození: Cuckfield, Sussex, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Sirény, Walking the Dead, Game of Thrones

Angličanka Tara Fitzgerald se narodila roku 1967 v Cuckfieldu. Je dcerou anglického umělce Michaela Callabyho a irské portrétistky Sarah Geraldine Callaby. Má dvě mladší sestry Arabellu a Biancu, z nichž Bianca je sestra nevlastní.

Tara chodila na různé školy po celé Británii, každopádně herectví se vyučila na Drama Centre London. Chtěla se dostat na školy Royal Academy of Dramatic Art a Guildhall School of Music and Drama, ale ani na jedné ji nepřijali.

Filmovému a televiznímu herectví se věnuje od roku 1991. Mezi její první role patří postavy z filmů Černá svíčka, Šest postav hledá autora, Heřmánkový trávník a Bezvýrazný muž. Známou rolí z jejího začátku kariéry je postava Estelly z filmu Sirény z roku 1993. Známá je zde hlavně díky tomu, že se ve filmu svlékla.

Do výčtu jejích dalších filmových rolí můžeme zařadit snímky Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory), Odpískáno, Mrtvé probuzení, Tmavomodrý svět a Tajnými cestami. Po roce 2001 se už na filmových plátnech moc neobjevovala. Světlou výjimkou je například film EXODUS: Bohové a králové, kde si zahrála Miriam.

Na televizních obrazovkách se proslavila rolí Dr. Eve Lockhart, kterou si v letech 2007 – 2011 zahrála v seriálu Walking the Dead. Dále jsme ji mohli vidět v seriálu Game of Thrones, kde si v letech 2013 – 2015 zahrála Selyse Baratheon. Nahradila tak herečku Sarah MacKeever, která tuto postavu hrála před ní.

V letech 2001 – 2003 byla provdaná za režiséra Johna Shariana.

Foto: HBO


Hraje v