Tom Amandes

Tom Amandes

9.3.1959 65 let

Celé jméno: Tom Amandes
Místo narození: Richmond, Illinois, USA
Známé projekty: The Untouchables, Everwood, Eli StoneArrow

Tom Amandes se už jako malý chlapec zapojoval do nejrůznějších hereckých projektů. Počítá se do toho jak jeho hraní se sourozenci, tak i jeho hraní ve školních představeních. Chodil na Crystal Lake Central High School a DePaul University. Po vystudování začal hrát v chicagském divadle.

Jedná se především o seriálového herce. Divadelnímu herectví se věnoval už mnohem dříve, ale tomu filmovému a seriálovému až od roku 1987. Jeho velkou rolí je postava Eliota Nesse ze seriálu The Untouchables, kde hrál v letech 1993 – 1994. Hned poté, roku 1995, se ujal role Stevea Rutledgeba v seriálu The Pursuit of Happiness.

Jeho seriálové role v dalších pěti letech nebyly nijak veliké. Objevil se v pár epizodách seriálů JAG, Spin City či The Guardian. Zatím největší roli si zahrál v seriálu Everwood, kde v letech 2002 – 2006 ztvárnil postavu Harolda Abbotta.

Mezi jeho další úspěšné televizní role lze počítat postavu Martina Posnera ze seriálu Eli Stone, kde hrál v letech 2008 – 2009. Po menší roli z roku 2010 v seriálu Big Love se ujal dvou vedlejší, ale velkých rolí. Byly to postavy Samuela Rustona ze seriálu Scandal a doktora Pelikana ze seriálu Brotherhood. Naposledy jsme ho mohli vidět jako Noaha Kuttlera v seriálu Arrow.

Tom Amandes má celkem deset sourozenců. Byl ženatý s Jamie O'Reilly, se kterou má dvě děti. V dnešních dnech je ženatý s Nancy Everhard, se kterou má jedno dítě.

Foto: CW


Hraje v