Venus Terzo

Venus Terzo

17.10.1967 55 let

Celé jméno: Venus Terzo
Místo narození: Montréal, Quebec, Kanada
Známé projekty: Da Vinci's Inques­tArrow

Venus Terzo je kanadská herečka, která vystupuje především v televizních filmech a seriálech. Zároveň se také hojně věnuje dabování animovaných postav. Narodila se roku 1967 v Montréalu, chodila na Dawson College a účastnila se několika hereckých kurzů. Aktuálně žije se svým manželem Josém Charbonneauem v kanadském Vancouveru.

Kariéře se věnuje od roku 1987, zahrála si již spoustu rolí, které však byly méně výrazné, ale za některé se jí podařilo získat nominace na hodnotné ceny. Co se týče televizních filmů, tak si zahrála velké role v méně úspěšných snímcích jako Solární armagedon, Okruh přátel, Křižovatka: Příběh o odpuštění a 12 kol: Reloaded.

Více se věnuje seriálovým rolím. Zpočátku kariéry se věnovala především dabování. Namluvila například postavy v seriálech Captain N: The Game Master, Ranma ½, The New Adventures of He-Man, My Little Pony Tales a Adventures of Sonic the Hedgehog. Její první větší hranou rolí byla postava Valerie Sanducci v seriálu Street Legal.

Dále svůj hlas věnovala seriálům Darkstalkers, Ranma Nibun no Ichi, Tenkû no Esukafurône, Beast Wars: Transformers, Roswell Conspiracies: Aliens, Myths & Legends, Star Ocean EX, Project ARMS, X-Men: Evolution a Kidô senshi Gundam Seed Destiny. V letech 1998–2005 si zahrála vekou roli v seriálu Da Vinci's Inquest, kde se objevila jako detektivka Angela Kosmo. Stejnou postavu si následně zahrála i v Da Vinci's City Hall.

Aktuálně se stále věnuje dabování i hraní, ale hraní u ní vítězí. Po roce 2005 se začala čím dál více objevovat v televizních filmech i seriálech, kde se věnovala hraným postavám. Z poslední doby je její nejznámější rolí postava Dr. Elisy Schwartz, kterou hraje od roku 2016 v seriálu Arrow.

Foto: CBC Television


Hraje v