Wil Johnson

Wil Johnson

18.4.1965 59 let

Celé jméno: Wilbert Charles Johnson
Místo narození: Muswell Hill, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Walking the Dead, Emmerdale Farm, Outlander

Wil Johnson se narodil roku 1965 v Londýně ve čtvrti Muswell Hill, ale vyrůstal v Tottenhamu. Studoval na Mountview Drama School a v průběhu toho začal hrát v divadle. Kromě toho jevil velký zájem o hudbu a tanec.

V televizi se poprvé objevil roku 1987 a dnes má na svém kontě velké množství rolí. Znám je především díky seriálům, nicméně se objevil i v několika filmech. Zpočátku jeho kariéry stojí za zmínku účast v seriálech Anna Lee, Cracker, Clocking Off či Waterloo Road.

Jeho první velkou rolí se stala postava Spencera Jordana, kterého si v letech 2000–2011 zahrál v seriálu Walking the Dead. Poté zamířil například do seriálů Holby City, Emmerdale Farm, The Five a Ransom's Law. V letech 2017–2020 na sebe upozornil rolí Joea Abernathyho, kterého ztvárnil v seriálu Outlander, a roku 2022 jsme ho mohli vidět v seriálu House of the Dragon jako sera Vaemonda Velaryona.

Herec má celkem šest dětí. V letech 2001–2010 byla jeho manželkou Alexandra Spiegel. Poté si roku 2014 vzal za ženu Camillu Johnson.

Foto: Starz


Hraje v