Zuleikha Robinson

Zuleikha Robinson

29.6.1977 46 let

Celé jméno: Zuleikha Robinson
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Rome, Lost, The Following, The Exorcist

Zuleikha Robinson je herečka, zpěvačka, scenáristka a kaskadérka. Narodila se sice v Londýně, ale jako malá hodně cestovala, a proto nějakou dobu vyrůstala v Thajsku a Malajsii. Její matka má barmské, indické a malajské předky, zatímco Zuleikhin otec je Angličan. Zuleikha je tedy taková směska, která je anglického, skotského, indického, barmského, íránského a malajského původu.

Chodila na školu American Academy of Dramatic Arts v Los Angeles. Její sestrou je doktorka Alastair Robinson. Zuleikha se herectví věnuje od roku 2000.

Zuleikha se objevila ve filmech Časový kód, Krvavé žně a Jmenovec. Všechno to však byly role vedlejší a poměrně málo zapamatovatelné. Objevila se ještě ve dvou filmech, kde její role byly výrazně větší. Roku 2004 si zahrála Jessicu ve filmu Kupec benátský a ten stejný rok ztvárnila Jaziru po boku herce Vigga Mortensena ve filmu Ohnivý oceán.

Zajímavější je její televizní kariéra. Už roku 2001 byla obsazena do seriálu The Lone Gunmen, kde si zahrála Yves Adele Harlow. Tu stejnou postavu hrála i v původním seriálu The X-Files. Další seriálová role přišla o šest let později v seriálu Rome, kde si zahrála proradnou otrokyni Gaiu.

Roku 2008 ztvárnila detektivku Evu Marquez v seriálu New Amsterdam, o rok později se začala pravidelně objevovat v seriálu Lost jako Ilana Verdansky a roku 2012 si zahrála Royu Hammad v seriálu Homeland.

Následující roky byly pro ni taktéž úspěšné. Roku 2013 byla pozvána do seriálu Once Upon a Time in Wonderland, kde si zahrála čarodějnici Amaru. O rok později se objevila jako Amelie v seriálu Intelligence a roku 2015 si zahrála v seriálu The Following jako Gwen. V roce 2017 byla obsazena do seriálu Still Star-Crossed, kde hrála paní Kapuletovou. Toho stejného roku se objevila i v seriálu The Exorcist.

Pokud se divíte, co znamená jméno Zuleikha, tak vězte, že se jedná o jméno z perštiny a znamená „někdo krásný“.

Foto CC BY 2.0 Genevieve, Wikimedia Commons


Hraje v