S01E04: Collision

S01E04: Collision

CZ 16.10.2006 12 960 000 43 minut


Niki se poprvé setkává s Nathanem a společně stráví noc. Isaac díky malování budoucnosti ví, že ho Simone s Peterem podvádí. Peter se v metru nečekaně setká s Hirem z budoucnosti.

Niki, Micah, Nathan

Niki a Micah jsou odvezeni do klubu v Las Vegas. Niki čeká na schůzku s Lindermanem, místo něj ale přichází jeho pomocnice. Ta oznamuje Niki, že svůj dluh může Lindermanovi splatit tím, že se vyspí se senátorem Nathanem Petrellim, který večer přijede do Vegas. Linderman chce prý na něj mít páku, kdyby Nathan nesouhlasil s jeho dohodou.

Niki váhá. Ví, že může smazat svůj dluh, ale nechce udělat něco, co by se Micahovi nelíbilo. Nakonec se vydává za Nathanem a oba se sblíží. Poté si ale Niki uvědomí, že důležitější je její syn. Proto odchází. Na odchodu jí ale zastihne Lindermanovo poskok, který klade na Niki, ať se vrátí za Nathanem, jinak zabije Micahu. Niki se zničehonic změní a muže omráčí. Poté přichází za Nathanem a vyspí se s ním. Kamera vše natáčí.

Collision

Claire, Noah, Matt

Matt se probouzí v neznámé místnosti na neznámé posteli. Stojí nad ním Noah, který mu oznamuje, že je výjimečný. Nic Mattovi nevysvětluje, pouze mu řekne, že zítra si nic nebude pamatovat. Znovu přichází černoch, který dokáže potlačit schopnosti ostatních hrdinů, a přiloží ruku na Mattovu hlavu. Zřejmě mu upravuje paměť.

Claire se mezitím v nemocnici vyléčí ze svého zranění a odchází. Ví, že jí ten kluk znásilnil a poté jí vhodil do řeky. Claire se dozví, že znásilňování je jeho záliba. Po škole Claire na kluka čeká. Bere si jeho auto a nabourá to v plné rychlosti i s klukem do zdi.

Noah se svým záhadným kolegou přilétává do Las Vegas. Vchází do pokoje Nathana, kde ho nachází v posteli s Niki. Noah má zřejmě v plánu označkovat Nathana stejně jako Matta.

Collision

Hiro a Ando

Hiro a Ando také dorážejí do Las Vegas. Hiro nechává Isaacovi další vzkazy. Ando neodolá vegaskému životu a vydává se hrát hazard. Při hře ale prohraje všechny americké peníze. Hiro se to tedy pokusí napravit a při další hře zastaví čas. Upraví vše tak, aby Ando vyhrál. Tohle Hiro udělá ještě několikrát a z obou se stanou boháči. Bohužel na jejich lest přišel jeden „okradený“ hráč, který chce své peníze zpět. Hira omračuje a Anda si bere k sobě.

Collision

Isaac, Simone

Za Isaacem přichází Simone, která po něm chce obrazy, které pak prodává. Isaac jí ale zaskočí tím, že vše ví o Peterovi. Vše totiž namaloval. Simone pomalu začíná Isaacovi věřit, že maluje budoucnost. Řekne mu, že neví, co k němu cítí. Stejně tak neví, co cítí k Peterovi, se kterým strávila noc. Isaac se pohádá se Simone, která naštvaně odchází. Večer si Isaac znovu bere heroin a namaluje obraz, kde Claire někdo honí.

Collision

Peter, Mohinder

Ještě než se Nathan vydá do Las Vegas, tak přichází za Peterem. Oznamuje mu, že se za ním stavil doktor Suresh, který ho chtěl před něčím varovat. Nathan si myslí, že ho navedl Peter. Peter ale s čistým svědomím odpovídá, že to nebyl on. Od Nathana získává Sureshovo adresu a ihned se za ním vydává.

Mohinder, který se neúspěšně pokusil varovat Nathana, se rozhodl odjet do své rodné země. V odchodu mu zabrání Peter, který za ním přišel, protože si myslí, že je výjimečný. Mohinder mu poví, že on není Chandra Suresh, ale jeho syn. Peter začíná Mohinderovi popisovat, že jeho schopnost funguje pouze, když je s člověkem, který má také nějakou schopnost.

Mohinder mu ale příliš nevěří, když mu Peter nedokáže nic předvést. Peter tedy navrhuje, že se mohou stavit u Isaaca a své schopnosti Mohinderovi předvede. Isaac ale svůj ateliér neotvírá a tak se oba dva vydávají metrem domů. Zničehonic ale při cestě všechno zmrzne. Včetně všech lidí kromě Petera. Za Peterem přichází Hiro Nakamura, který tvrdí, že je z budoucnosti. Přišel, aby Peterovi vyřídil vzkaz…

CollisionŽádné hlasy s komentářem. Buď první!