S01E05: Hiros

S01E05: Hiros

CZ 23.10.2006 14 450 000 43 minut


Matt zjišťuje, že jeho schopnost mu může zachránit manželství, Claire mezitím začíná tušit, že něco ohledně jejího otce není v pořádku. Hiro se střetává s Nathanem a zjistí, že umí létat.

Matt

Matt se probouzí u sebe doma. Vůbec nic neví, co se mu stalo a neví, kde byl. Vysvětlení chce hlavně jeho manželka, která ho celou noc hledala. Matt si uvědomí, že jeho žena má stále o něj zájem a uspořádá pro ní velkolepou večeři. Pomocí svých schopností udělá Matt vše své ženě, co bude chtít. Konečně se oba cítí šťastní.

Později jde Matt nakoupit do obchodu zmrzlinu. Přečte myšlenky jednomu muži a zjistí, že muž chce obchod vykrást. Matt ho přemluví, ať to nedělá. Náhle se Mattovi udělá špatně. Slyší kolem sebe myšlenky všech lidí v obchodě. Matt zkolabuje a upadne na zem.

Hiros

Claire, Noah

Noah a jeho záhadný kolega se pokoušejí odvést Nathana do laboratoře, ve které byl Matt. Nathan ale stačí uletět. Noah se dozvídá, že jeho dcera nabourala v autě. Ihned se za ní vydává.

Claire je převezena do nemocnice. Ihned se dokáže ze svého zranění vyléčit, ale její otec chce odpovědi, co se stalo a jak k tomu došlo. Claire se Noahovi svěří, že se jí pokusil jeden kluk znásilnit. Ten samý kluk, se kterým nabourala v autě. Noah se rozčílí a přichází za klukem. Prokáže mu laskavost a pomocí svého záhadného kolegy mu vymaže paměť. Claire později zjišťuje, že něco není v pořádku.

Hiros

Hiro, Nathan

Hiro a Ando jsou odvezeni okradenými hráči na pustinu. Ando se na Hira naštve, že se vůbec nechal přemluvit vydat se na takovouhle cestu. Proto se rozhodne Hira opustit. Zoufalý Hiro tak jde do nejbližšího občerstvení na své oblíbené vafle.

Nathan přistává na pustině u občerstvení. Vše vidí Hiro, který se s Nathanem dává ihned do debaty. Povídá mu, že je také výjimečný. Řekne mu, že se Nathan stane senátorem. Přesně tak, jak to bylo v budoucnosti, kam se Hiro vydal. Nathan nebere Hira příliš vážně a zavolá své lidi, aby se vrátil do Las Vegas. Hiro tam potřebuje také a požádá Nathana, jestli by ho nesvezl.

V Las Vegas Nathan potkává opět Niki, která mu řekne, že si z noci nic nepamatuje. Také mu poví, že celá jejich aférka je nahraná. Prozradí mu, že do všeho jí nutil Linderman. Hiro se mezitím ve Vegas vrací ke svému autu. Protože ale neumí řídit, doufá, že se Ando brzo vrátí.

Hiros

Niki, Micah, Ando

Niki nedokáže pochopit, co se s ní stalo. Ví, že chtěla minulou noc od Nathana odejít. Když ale vidí nahrávku z noci, je zděšená. Lindermanovo spolupracovnice Niki oznámí, že dluh je smazán. Niki se vydává zpět za Micahou a kamarádkou Tinou. Tady na ní čeká další problém. Policie přijela, protože si myslí, že Niki manžel D.L. se jí pokusí kontaktovat.

Ando nikoho v Americe nezná. Pouze Niki, která se mu svlékala na internetu. Vystopuje její byt pomocí IP adresy. Ando se seznamuje s Niki, která ho ale po chvíli posílá pryč. Má plno svých starostí. Navíc Andovi vysvětluje, že přes internet je to pouze „naoko“.

Ando se tedy vrací za Hirem. Oba usoudí, že udělají nejlépe, když zavolají opět Isaacovi. U Niki zůstává policie, kdyby se náhodou objevil D.L. Ten se skutečně do bytu dostane, aniž by si toho policie všimla.

Hiros

Peter, Mohinder, Isaac

Hiro z budoucnosti Peterovi říká, že musí zachránit roztleskávačku. Tím vše zastaví. Roztleskávačka prý nesmí zemřít. Poté Hiro zmizí. Čas se opět dá do pohybu a Peter vypráví své zážitky Mohinderovi. Ten mu ale nevěří ani slovo a vydává se pryč. Zoufalý Peter se tedy vydává za Isaacem, na kterého ho budoucí Hiro odkázal.

Isaac není moc rád, že se setkává s Peterem. Ví o něm vše, ví o tom, že mu přebral Simone. Peter dokáže debatu stočit na jiné téma a společně s Isaacem začnou spolupracovat. Peter v Isaacových obrazech nachází roztleskávačku. Neví, před kým ji ale hrozí nebezpečí. Možná by mu napověděl obraz, který Isaac začal malovat. Ale nedomaloval. Najednou Peter uvidí na plátně něco zvláštního. Bere si štětec a obraz domaluje. Vidí tam odříznutou hlavu roztleskávačky.

Isaacovi volá opět Hiro. Isaac na jeho telefonáty nereaguje. Telefon ale zvedne Peter a oznámí Hirovi, že má pro něj vzkaz…

HirosŽádné hlasy s komentářem. Buď první!