S01E12: Godsend

S01E12: Godsend

CZ 22.1.2007 14 900 000 43 minut


Hiro a Ando se pokoušejí získat meč, který by Hirovi pomohl zcela ovládnout jeho schopnosti. Matt je ochotný odhalit Noahovo tajemství, ale čeká ho nečekaná překážka. Peter dostává vodítko, jak by mohl zabránit výbuchu.

Niki, Micah, D.L.

Niki je stále držena ve vězení za své předešlé činy. Její svědectví úplně osvobodí D.La, takže ten se stává volný a začíná žít s Micahou normální život. D.L.a ale navštíví Lindermanovo kumpán, který mu oznámí, že i když ukradené 2 miliony vrátil, svůj dluh nesplatil.

Niki mezitím zažívá ve vězení krušné chvilky. Nedokáže ovládat své druhé já, takže chvíli je mírumilovná Niki a o chvilku později chladnokrevná Jessica. Policie usoudí, že Niki potřebuje psychopata. Také jí zavřou do kazajky a uvězní je ve speciální věznici pro nebezpečné vězně.

Godsend

Hiro a Ando

Hiro a Ando stále pátrají po meči, který by mohl dát Hirovi novou sílu a kontrolu nad svými schopnostmi. Hiro „svůj“ meč nachází v muzeu. Meč kdysi patřil legendárnímu japonskému válečníku Takezo Kenseiovi. Protože Hiro ani Ando neví, jak střežený meč dostat, rozhodnou se ho ukrást. Později ale zjišťují, že se jedná pouze o kopii. Pravý meč vlastní muž jménem Linderman. Hiro a Ando se vydávají za Isaacem pro radu.

Godsend

Nathan, Isaac, Simone

Nathan se rozhodne hledat odpovědi a vydává se za Simone, která ho dovede k Isaacovi. Isaac oběma řekne, že v New Yorku brzo bouchne bomba v podobě muže. Nathan Isaacovi poví, že si myslí, že vše na svědomí bude mít Peter, který mu o tom vyprávěl. Simone pomalu začíná věřit, že Isaac umí malovat budoucnost. Také je ráda, že ho vidí oholeného, čistého a hlavně bez drog.

Za Isaacem doráží Hiro a Ando s kopií meče. Simone Hirovi slíbí, že mu pomůže dostat se k Lindermanovi a pravému meči. Hiro se také po dlouhé době shledává s Nathanem, který Hirovi zdůrazní, ať nikomu nepovídá, že on umí létat.

Godsend

Noah, Matt, Mohinder

Matt s detektivkou stále sledují firmu Primatech a Noaha. Matt je přesvědčen, že Noah někde v Primatechu drží Sylara. Vynutí si od detektivky zásah SWATU, ale při prohlídce SWAT nic nenajde. To stojí Matta práci a Matt se vrací domu, i když ví, že Noah lže, a že něco tají. Doma Matt své manželce poví o své schopnosti.

Noah mající spoustu práce se SWATEM a Mattem se vydává ke svému naléhavějšímu úkolu. Už dva týdny drží v podzemí Primatechu Sylara, kterého by nejradši zabil. Protože ale má rozkazy nechat ho naživu, nemůže mu nic udělat. Sylar je ale ve špatném stavu.

Mohinder, který se už vrátil z Indie, se setkává s FBI, která uzná, že lidi ze seznamu umírají. Mohinder zasvětí detektiva do toho, že lidi na seznamu mají výjimečnou schopnost. Detektiv tomu ale nechce moc věřit, a proto odchází. Mohinder se také dozvídá, že Eden je mrtvá.

Za Mohinderem přichází návštěva. Je to Noah, který by od něj chtěl spolupráci. Nechává mu vizitku Primatechu. Mohinder je rozhodnut práci odmítnout, přesto si ale vizitku nechává.

Godsend

Claire, Haiťan

Claire stále před svým otcem předstírá, že má vymazanou paměť. Po škole se tajně schází s Haiťanem, který ji radí, co má dělat, aby se otci neprozradila. Claire také mrzí, že přišla o kamaráda Zacha, kterému také byla vymazána paměť. Claire se ho ale nechce jen tak vzdát, a proto mu dává do ruky kameru a vede ho na místo, kde spolu natáčeli skoky z mostu. Zach se tedy už podruhé dozvídá, že má Claire schopnost. Claire doufá, že si Zach na vše vzpomene.

Godsend

Peter

Peter stále leží v komatu. Upadl do něj, když viděl sám sebe uprostřed New Yorku vybuchnout. O Petera pečuje jeho matka Angela a Nathan. Peterovi se později znovu zdá sen, kde vybuchne. Ve snu vidí neznámého muže, který se mu směje. Náhle se Peter ze snu probudí a opouští nemocnici. Na ulici vzápětí potkává muže, který se mu ve snu smál. Peter za ním přichází, ale muž není zrovna příjemný. Po chvíli zjišťujeme, že muž je neviditelný a Peter tím pádem také…

GodsendŽádné hlasy s komentářem. Buď první!