S01E13: The Fix

S01E13: The Fix

CZ 29.1.2007 13 630 000 43 minut


Peter potkává neviditelného muže, který mu má pomoci ovládnout jeho schopnosti. D.L. se pokusí Niki z vězení, Matt ztrácí práci u FBI a Nathan přichází za Mohinderem pro pomoc.

Matt

Matt definitivně končí u FBI. Později také zjišťuje, že také u policie. Matt totiž podal policii hlášení o tom, co byla jeho práce na FBI. Když si policie přečetla hlášení o muži se schopnostmi, začala brát Matta jako blázna a vyloučila ho.

Zklamaný Matt se později vrací za svou manželkou Janice. Doma také nepanuje nejlepší nálada a Matt musí opravit vodovodní trupky v koupelně. Janice Mattovi následně zlepší náladu tím, že mu oznámí, že je těhotná.

<img src=„/_galeri­e/heroes/epizo­dy/8092.jpg“ width=„550“ " alt=„The Fix“>

Hiro a Ando

Hiro a Ando se chtějí vydat k Lindermanovi, aby mu ukradli meč, který by vrátil Hirovi jeho schopnosti. Cestu jim ale překříží neznámí lidé, kteří se je pokouší unést. Hirovi a Andovi se nejdříve podaří utéct, po chvíli jsou ale oba chyceni.

Ando začíná mít strach, co s nimi bude. Hiro a Ando se následně dozvídají, že celou akci naplánoval Hirovo otec Kaito, který ví o Hirovi a o jeho schopnostech víc, než by se zdálo.

The Fix

Niki, Micah, D.L.

D.L. nezvládá situaci doma. Stále si nenašel práci a nemá peníze na nájem. Všeho si všimne Micah, který je stále zoufalý ze ztráty matky. Poprvé se vůbec dozvídáme, že Micah má také schopnost. Dokáže komunikovat se stroji. V bankomatu Micah pomocí své schopnosti vybere peníze, které později dá D.L.ovi. Také se tátovi svěřuje se svojí schopností.

Niki ve vězení navštěvuje D.L. a informuje jí o situaci doma. Niki mezitím stále svádí boj sama se sebou. Navíc jí byla přidělena psychiatrička, která chce vědět, co se s Niki děje. Niki jí vše vysvětlí, ale psychiatrička jí nebere moc vážně. Navíc po ní chce, aby přivolala Jessicu. Niki nezbývá nic jiného, než jí psychiatričce vyhovět.

The Fix

Peter, Nathan, Mohinder

Peter si myslí, že neviditelný muž ho dokáže naučit, jak své schopnosti správně používat. Muž (Claude) s ním ale nechce mít nic společného a odchází. Peter ho později sleduje, ale není to nic platné. S Claudem to nic neudělá, ani když mu Peter řekne, že vybuchne.

Za Mohinderem přichází nečekaná návštěva – Nathan, který po něm chce, aby mu pomohl najít Petera. Protože nyní už Mohinder věří na lidi se schopnostmi, vydává se s Nathanem. Při cestě mu také vysvětluje, jak Peterova schopnost funguje.

Nathan a Mohinder následně Petera nacházejí. Ten s nimi ale nechce vyjednávat. Ví, že je nebezpečený. Najednou Peter zmizí. Dozvídáme se, že ho sledoval Claude, který ho zneviditelnil. Claude později říká Peterovi, že mu pomůže s ovládáním svých schopností.

The Fix

Claire, Noah, Haiťan

Claire se cítí osamělá a vyvěšuje do okna cinkátko, které přivolá Haiťana. Claire se ho vyptává na své rodiče. Haiťan pouze ví, jak se jmenovala Clařina matka – Meredith Gordenová. Později Claire se Zachem vyhledávají toto jméno v databázi. I když má být Meredith údajně mrtvá, tak stále žije a Claire se jí podaří kontaktovat. Při pohledu na Meredith se dozvídáme, že má také schopnost a to manipulovat s ohněm.

Noah si začíná všímat věcí, které nesedí okolo Claire. V jejím okně zpozoruje cinkátko na přivolání Haiťana. Noah si teď vůbec není jistý, jestli má Claire vymazanou paměť. Sám neví, komu má věřit. Jeho obavy se ještě víc naplní, když mu doktor z Primatechu oznámí, že Sylar nevydržel a zemřel. Noah ihned vyráží do Primatechu, kde ale nenachází mrtvého Sylara, ale doktora. Sylar je v pořádku a stojí u Noaha. Také se provokativně zeptá, jak se má Claire…

The FixŽádné hlasy s komentářem. Buď první!