S01E14: Distractions

S01E14: Distractions

CZ 5.2.2007 14 610 000 43 minut


Claire se setkává se svou biologickou matkou, Hiro odmítá vrátit se do Japonska a ukončit svoji misi. Volný Sylar podnikne opět cestu do Texasu, aby získal schopnosti roztleskávačky.

Niki, Micah

Ve vězení se mezitím psycholožka snaží Niki pomoci. Chce po ní, aby v sobě vyvolala Jessicu, aby si s ní psycholožka mohla promluvit. To ale Niki odmítá, nakonec to ale udělá a Jessica psycholožku zabíjí.

Když si Niki myslí, že vše je v koncích, je propuštěna. Je v tom pouze jedna podmínka, musí splatit Lindermanovi svůj dluh. Niki se tak vrací domů a ihned se věnuje Micahovi. My ale zjišťujeme, že s Micahem si hrála Jessica, Niki je zavřená v zrcadle.

Distractions

Hiro a Ando

Hirův otec Kaito Nakamura přišel za Hirem, aby se stal nástupcem v jeho firmě – Yamagoto Industries. Hiro ale nesouhlasí a chce vyplnit svůj osud a dostat se k meči, který patří Lindermanovi. Kaito je ale ještě víc rozčílený.

Hiro tedy s Andem vymyslí, že novým nástupcem do firmy by se mohla stát Kimiko, Hirovo sestra. Kaito tedy souhlasí a s Kimiko se vrací do Japonska. Hiro a Ando jsou připraveni získat Lindermanův meč.

Distractions

Sylar, Noah, Haiťan

Volný Sylar nechává Noaha v cele a vyráží do jeho domu, kde chce Claire sebrat její regenerační schopnost. Sylar se vloupe do bytu Noaha, je ale vyrušen Sandrou Bennetovou. Sylar ihned začne vykládat, že zde čeká na Noaha, protože spolu pracují.

Sandra nechává Sylara u sebe v bytě a dokonce ho pozve i na večeři. Sylar se pořád vyptává na Claire, která je pryč. Sandře to začne být podezřelé a chystá se zavolat manželovi. Sylar jí ale vytrhne v telefon a pokusí se jí zabít. To už ale vtrhne do místnosti Noah, kterého osvobodil Haiťan, a začne střílet po Sylarovi. Ten uteče. Aby si Sandra nic nepamatovala, Haiťan jí vymaže paměť.

Distractions

Peter, Isaac, Simone

Claude učí Petera, jak ovládat své schopnosti, ale příliš mu to moc nejde. Claude se tedy rozhodne, že budou sledovat Simone – Peterovu lásku. To ale není moc dobrý nápad, protože Isaac se znovu začne se Simone sbližovat.

Na obraze, který namaloval, je, jak se Simone s Isaacem objímají. Následně se tento obraz budoucnosti vyplní a neviditelný Peter s Claudem smutně přihlížejí. Peter se následně s Claudem pohádají a Claude shodí Petera ze střechy, aby vzlétl. To ale Peter nedokáže, dokáže se ale zregenerovat díky tomu, že si vzpomněl na Claire. Peter přichází na to, že jestli chce používat schopnosti ostatních, nesmí na ně zapomenout.

Isaac následně namaluje obraz, kde je Peter a je neviditelný. Ihned to volá Noahovi, který asi ví, s kým Peter je. Je to někdo, o kom si myslel, že už je mrtvý.

Distractions

Claire, Nathan, Meredith

Claire se Zachem vyrážejí za pravou Claiřinou matkou. Doma se vypluví na návštěvu akvária. Claire se poté shledává se svoji biologickou matkou Meredith, která si celou dobu myslela, že její Claire zemřela.

Claire jí ukazuje svojí schopnost a Meredith zase tu svojí (ovládá oheň). Obě se domlouvají, že se budou navštěvovat. Claire přijíždí domů, tam se její „pravá“ matka Sandra chová divně (přílišné vymazávaní paměti) a má bolesti hlavy.

Následně Meredith volá biologickému otci Claire a říká mu, že jejich dcera žije. Konečně se dozvídáme, kdo je její otec. Je to Nathan Petrelli…

DistractionsŽádné hlasy s komentářem. Buď první!