S01E17: Company Man

S01E17: Company Man

CZ 26.2.2007 14 420 000 43 minut


Matt a Ted se vydávají do domu Bennetových, aby navždy zjistili, co tajemná Společnost je a co s tím má společného Noah. Claire se tak dozvídá odpornou minulost o svém otci.

MINULOST

Noah byl přijat do Společnosti, která se zabývá lidmi se schopnostmi. Jeho parťákem se stává neviditelný Claude. Kaito Nakamura, Hirův otec, dává Noahovi do opatrovnictví malou Claire. Říká mu, že jakmile se u ní projeví nějaké schopnosti, musí ji Noah ihned vrátit Společnosti.

O několik let později Noahovi dělá starost jeho žena Sandra. Má totiž podezření, že nedělá ve v papírně. Noah se svěřuje svému nadřízenému – Thompsonovi. Ten mu říká, ať si nedělá starosti, protože našli chlapce (Haiťana), který dokáže vymazat paměť. Haiťan tak později maže Sandře paměť.

Zase o několik let později sledujeme Noaha, jak jede s Claudem v autě. Společně zastaví na mostě, Claude ví, že se ho chystá Noah zabít, protože sám porušil jedno z pravidel – skrývá před Společností jednoho z „hrdinů“. Noah střelí Claudeho dvakrát, ten se zneviditelní a mizí. Noah si myslí, že ho zabil.

O pár let později malá Claire pomáhá svému otci vybrat brýle. Noah se rozhodne, že jí řekne pravdu. Říká ji tedy, že je adoptovaná.

Company Man

Matt, Ted

Matt s Tedem získávají kontrolu nad domem Bennetových. Všechny členy rodiny shromáždí v obývacím pokoji a chtějí od Noaha znát pravdu. Kde se vzali jejich schopnosti, proč je unášeli a zda jim Společnost stvořila schopnosti. Matt se pomocí svých myšlenek dozvídá, že nikdo z členů rodiny o ničem neví, pouze Claire, která má mít vymazané vzpomínky od Haiťana, ale nemá je.

Matt se dozvídá, že Claire má také schopnost a chce vědět, jestli jí její schopnost přivodil její otec. Claire ale o tom neví, tak začne křičet na svého tátu. Noah poté využije Tedovi nepozornosti a vytáhne svou zbraň. Ted ale rychle zareaguje a vezme mu jí. Následně vytáhne zbraň i Matt. Ted neví, jak by přiměl Noaha k tomu, aby mu řekl pravdu, proto se rozhodne zabít Sandru. Noah ale Matta v myšlenkách navede, aby střelil Claire, protože ta se vyléčí.

Matt to tak skutečně udělá a Claire padá k zemi. Poté Noah a Matt odvedou Claiřino tělo do jejího pokoje, kde se vyléčí. Noah dceři nařídí, aby tady zůstala. Noah s Mattem se vrací do obývacího pokoje a řeknou Tedovi, že se vydají do Společnosti pro složky a společně zjistí, co bylo Tedovi a Mattovi uděláno.

Company Man

Noah

Noah a Matt tedy vyrážejí do Společnosti, Noah se spojuje s Haiťanem a vyčítá mu, že nevymazal Claire paměť. Také se dozvídá, že Haiťan umí mluvit (všichni si mysleli, že je němý). Noah také ve Společnosti sebere sérum pro Teda, které by ho mělo uklidnit.

Mezitím v bytě Bennetových Ted zjišťuje, že Claire žije. Spoutává ji, Sandru a Lylea k židli. Sandra se konečně dozvídá pravdu o Claire, že je výjimečná. Do domu náhle doráží Noah s Mattem, kteří se pohádají s Tedem kvůli tomu, že Claire žije. Haiťan mezitím nenápadně odvede Claire, Sandru a Lylea z domu.

Company Man

Claire

Na scénu přichází Thompson, který střelí Teda. Ten začíná ztrácet kontrolu nad svojí schopností a celý dům začíná hořet. Claire se vrací pro svého otce, ten jí dává uklidňující sérum pro Teda. Naoh s Mattem opouštějí dům, Claire píchá Tedovi sérum a dům vyletí do povětří. Náhle Claire vystupuje z domu a léčí se. Thompson zpozoruje, jak se Claire léčí.

Company Man

Haiťan

Později je Matt a Ted převezen do Společnosti. Teď když Společnost ví, že Claire má schopnost, tak chtějí, aby ji Noah vrátil. Noah Thompsonovi říká, že ji co nejdříve doručí. Thompson také bude muset najít a zabít Haiťana, protože schovával před Společností Claire.

Noah tedy veze Claire do Společnosti. Po chvíli zjišťujeme, že zastavuje u stejného mostu, kde „zabil“ Claudeho. Tam na ně už čeká Haiťan, který střelí Noaha tak, aby se mu nic nestalo. Poté vymaže Noahovi všechny vzpomínky na Claire…

Company ManŽádné hlasy s komentářem. Buď první!