S01E18: Parasite

S01E18: Parasite

CZ 5.3.2007 14 900 000 43 minut


Peter s Isaacem se vyrovnají s obrovskou ztrátou, Hiro získává svůj meč, Mohinder odhaluje pravou identitu Sylara, Niki ztrácí kontrolu nad svým tělem a Nathan se vydává navždy umlčet mafiána Lindermana.

Noah, Matt, Isaac

Rozzuřený Isaac znovu začíná střílet po Peterovi. Ten naštěstí uniká. Isaac neví, co má teď dělat s mrtvým tělem Simone, proto ho schovává, protože někdo zavolal policii, která hledá Simone u Isaaca v ateliéru.

Když Isaac neví, jak by se z toho vykroutil, objeví se Simone, že je vše v pořádku. Policie tedy odchází. Isaac nechápe, jak může Simone žít, ale najednou se Simone promění v Candice – v dívku, která dokáže měnit tvar, poslala jí Společnost, aby zahladila stopy.

Parasite

Isaaca také navštíví Noah, který po něm chce, aby dál maloval. Večer si Isaac dává heroin a namaluje obraz, na kterém je on sám – s odříznutou hlavou. Noah je mezitím vyšetřován ve Společnosti. Ta zjišťuje, že si Noah nic nepamatuje, kde by mohla Claire být. Dokonce Thompson povolá Matta, aby Noahovi přečetl myšlenky. Noah mluví pravdu. Žádná zmínka o Claire v jeho mozku není. Matt se později dožaduje, aby byl propuštěn ze Společnosti, Thompson ho ale místo toho dává do cely.

Noah dostává od Společnosti náhradní byt, kde se Sandrou a Lylem žijí. Sandra Noahovi říká, že ví o všem, co Noah dělá. Prý jí to před vymazáním paměti řekl a taky jí dal lísteček, který mu má dát, až se vrátí. Na lístečku stojí: „Nehledej Claire, je s přáteli“.

Noah ví, že Společnost bude problém a že se v Noahovi šťourají. Proto Noah řekne Sandře, že je načase zničit Společnost. My se ale dozvídáme, že se nejedná o Sandru, ale o přeměněnou Candice, která ihned volá Společnost a Thompsona.

Parasite

Niki, D.L., Micah

Niki si hraje s Micahou. Její syn nemá ani tušení, že se nejedná o její matku, ale o Jessicu. Na to ale včas přichází D.L., který najde Nathanovu fotku. Niki ale vše zamluví a vydává se do Lindermanova casina, kde nejdříve pozabíjí agenty FBI, kteří jsou napojení na Nathanovo štěnici.

Poté se Niki ovládaná Jessicou vydává zabít Nathana. To už se ale k moci dostává zpět Niki a získává kontrolu nad svým tělem.

Parasite

Nathan, Peter, Linderman

FBI přichází za Nathanem a dávají mu štěnici, aby při svém dalším setkání s Lindermanem, měli důkaz o jeho gangsterských činech a mohli ho dostat do vězení. Hned jak FBI zmizí, objeví se u Nathana Peter, který mu poví, co se stalo Simone. Nathan anonymně nahlásí smrt policii. Peter si myslí, že už nedokáže ovládnout své schopnosti, proto ho Nathan posílá za Mohinderem.

Nathan nasedává na letadlo směřující do Lindermanova casina v Las Vegas. Tam za ním přichází Niki, která mu říká, že jí ovládá jiná žena a že ona zabila agenty FBI. Niki také Nathanovi řekne, že Linderman je špatný a bylo by dobré ho zabít. Proto nechává Niki Nathanovi zbraň a pak si přeje, aby jí Nathan omráčil (kvůli tomu, kdyby se jí náhodu znovu zmocnila Jessica).

Nathan se tedy vydává za Lindermanem a vytahuje na něj zbraň. Brzo jí ale skládá dolů, protože Linderman mu poví, že ví o jeho schopnostech, stejně tak ví o Claire i o Peterovi. Linderman Nathanovi říká, že mu pomůže vyhrát volby a později dokonce i získat prezidentské křeslo.

Parasite

Hiro a Ando

Hiro doráží do Las Vegas a ihned se vydá do Lindermanova casina, tam ale nevydrží moc dlouho, protože ho Lindermanova ochranka vyhodí. Hiro tak čeká před budovou. Najednou se ale objeví Nathan, který má do casina také namířeno, pomůže Hirovi se dostat přes ochranku a Hiro se tak konečně vloupe do galerie, kde je Kenseiův meč.

Když ho ale sebere, přichází ochranka. Najednou se ale objeví Ando a ochranku omráčí. Společně maní ale další problém, přichází mnohem početnější ochranka. Když ale teď už má Hiro svůj meč, dokáže ovládat své schopnosti. Hiro s Andem se tak teleportují do budoucnosti, kde už dávno bouchla bomba.

Parasite

Claire, Angela, Haiťan

Haiťan odváží Claire pryč, dostává instrukce, ať jí odveze ze země. To ale Claire nechce, chce se vydat za Peterem, protože tomu jedinému teď věří. To ale Haiťan nepřipustí. Claire tedy bere zodpovědnost do svých rukou a Haiťanovi utíká, poté se vydává za Peterem.

U Petera jí ale otevře Angela, která zve Claire dál. Říká ji, že ve skutečnosti je její babička a jejím strýcem je Peter. Angela také říká, že se jí snaží celou dobu chránit. Posléze se za Angelou objevuje Haiťan. Ani jeden z nich nechtěl předat Claire Společnosti.

Parasite

Mohinder a Sylar

Sylar s Mohinderem se vrací do Mohinderova bytu. Sylar se nabídne, že bude obvolávat ostatní lidi ze seznamu. Mohinder souhlasí a jde připravit pro oba kafe. Když Sylar kafe vypije, omdlí. Mohinder konečně zjistil, že Sylar není Zane Taylor (ten, který dokáže tavit kovy) za kterého se vydával, ale Sylar, který zabil jeho otce.

Mohinder připoutává Sylara ke křeslu a postará se o to, aby mu schopnosti nefungovali. Poté vytahuje zbraň a chystá se vraha jeho otce zabít. Sylar ale mezitím nenápadně vystrčí kapačku, která blokovala jeho schopnosti. Mohinder vystřelí, ale Sylar díky telekinezi kulku odvrátí. Poté se zvedá a spoutává Mohindera.

Najednou do bytu přichází Peter, který hledá Mohindera. Napadne ho Sylar, který se rozhodl, že vezme Peterovi jeho schopnost…

ParasiteŽádné hlasy s komentářem. Buď první!