S01E20: Five Years Gone

S01E20: Five Years Gone

CZ 30.4.2007 11 920 000 43 minut


Pět let v budoucnosti se Hiro s Andem dozvídají, co se stane, když když nezabrání výbuchu. Je to budoucnost, které se nikdo nechce dožít. Hiro zde získává návod, jak katastrofě zabránit.

BUDOUCNOST (O 5 LET POZDĚJI)

Hiro a Ando

Hiro a Ando se ocitají pět let v budoucnosti, kde byl New York zničen díky Sylarovi, který vybuchl. Tak jim to aspoň vysvětlil budoucí Hiro, který se s přítomným Hirem a Andem setkává. Také jim říká, že po výbuchu se Sylar zregeneroval, protože získal schopnost Claire a zabil ji. Současný Hiro ale budoucímu Hirovi říká, že u nich je to jiné. Peter skutečně dokázal Claire zachránit a Hirovo vzkaz z budoucnosti nebyl marný.

Budoucí Hiro také našim dvěma hrdinům poví, že vláda s prezidentem, kterým se stal Nathan Petrelli, nařídila, aby každého člověka se schopností vydávala do vězení. Tyto lidi berou jako teroristy. Budoucí Hiro také Hirovi poví, že Sylara musí zabít. Než se ale stačí Hiro s Andem vrátit do své doby, přichází policie a Hira zatýká. Budoucí Hiro a Ando prchají.

Five Years Gone

Matt, Noah, Claire

Zatímco si všichni myslí, že je Claire mrtvá, tak ona žije pod falešným jménem v jednom bistru. Tam je často navštěvována Noahem, který jí průběžně informuje o tom, co se ve vládě děje. Noah totiž pomáhá vládě chytat lidi se schopnostmi. Zároveň ale i pomáhá, protože vydává pouze ty, kteří jsou nebezpeční. Ty hodný nechává být a poskytuje jim nové bydlení a novou identitu.

Takto Noah pomáhá Mattovi Parkmanovi, který na nařízení prezidenta chytá lidi se schopnostmi. Když ale Matt nepřinese prezidentovi Hira, rozhodne se, že najde Claire, kterou Noah schovává. Přečte Noahovi myšlenky a vydává se za Claire, kterou později předhazuje prezidentovi.

Five Years Gone

Nathan, Mohinder, Haiťan

Mohinder Suresh také pracuje pro prezidenta Petrelliho jako doktor a poradce. Později se Mohinder vydává za Haiťanem, který blokuje současnému Hirovi jeho schopnosti, kdyby se chtěl náhodou přemístit.

Matt se pokouší Hirovi přečíst myšlenky, zjišťuje ale, že to není ten Hiro, po kterém pátrají. Mohinder tak vidí v Hirovi naději, že může změnit to, co se nyní děje. S tím ale nesouhlasí Haiťan. Mohinder se ho tedy rozhodne omráčit a dává Hirovi nedomalovaný komiks Isaaca, ve kterém stojí, že Hiro zabije Sylara. Hiro si komiks bere a prchá.

Matt přivádí Nathanovi Claire. Chvíli spolu hovoří, pak se ale najednou Nathan promění v Sylara a zabije Claire a následně si bere její proslov. Poté Nathan/Sylar vyráží na shromáždění lidu, kde má proslov o tom, co se stalo před 5 lety, kdy vybuchl Sylar.

Five Years Gone

Peter, Niki, Sylar

Niki si vydělává ve striptýzovém baru jako tanečnice. Přichází za ní budoucí Hiro a Ando, jestli náhodou neví, kde by mohl být Peter. Niki je ale posílá pryč. Peter, který s Niki chodí, později sám za Hirem a Andem přichází.

Hiro mu vysvětluje situaci a Peter jim slíbí, že jim pomůže získat přítomného Hira zpět do své doby. Niki nechce, aby Peter šel. Ten jí ale zdůrazňuje, že to musí udělat, protože ten den, kdy došlo k explozi, vybouchl on a poté se vyléčil, ne Sylar jak tvrdil Nathan. Tudíž Peter tedy může za to, že Micah zemřel.

Five Years Gone

Peter, budoucí Hiro a Ando se vydávají do vládní budovy, aby osvobodili Hira. Po několika střetech s ochrankou budoucí Hiro umírá. Nathan/Sylar se dozvídá, že někdo se pokouší současnému Hirovi pomoci. Ihned tedy vyráží do státní budovy.

Tam Sylar přestrojený za Nathana nachází Petera. Osvětlí mu, kdo je a společně začínají proti sobě bojovat. Ando mezitím nachází současného Hira a chce po něm, aby se vrátili do své doby. Hiro ale neví, zda to dokáže. Ando mu věří a společně se přemístí do své přítomnosti. Hiro poté ukáže Andovi komiks, kde má zabít Sylara. Teď ho čeká ta těžší část…

Five Years GoneŽádné hlasy s komentářem. Buď první!