S01E21: The Hard Part

S01E21: The Hard Part

CZ 7.5.2007 10 400 000 43 minut


Hiro chce čelit svému osudu a pokusí se zabít Sylara. Niki s D.L.em se snaží Micahu dostat z Lindermanovo věznění, Peter přejímá nestabilní schopnost, která zapříčiní to, že vybuchne.

Niki, Micah, D.L.

D.L. doma zjišťuje, že je Micah pryč. Ihned přichází za Niki, kterou ovládá Jessica, a chce po ní vysvětlení. Niki ale sama neví, kam se poděl její syn. Ví jen, že Linderman ho chtěl, ale Niki mu nevyhověla. D.L. se tedy ihned vydává do Lindermanova sídla. Jessica se tam přes prosbu Niki vydává také. Společně nacházejí své rodinné fotky, vysvědčení a mnoho dalšího, co o nich Linderman celý život sbíral. Po Micahovi ani stopy.

Ten si mezitím užívá hraním her. Po chvíli už to ale Micahu nebaví a chce jít pryč. Candice, přestrojená za Niki, se pokouší Micahu uklidnit. Na Micahu to ale neplatí, brzo pozná, že se nejedná o jeho matku. Chce utéct, to se mu ale také nepodaří. Candice a Linderman mají celou budovu pod kontrolou.

The Hard Part

Hiro, Ando, Sylar

Hiro a Ando se po návratu z budoucnosti vracejí za Isaacem, aby jim pověděl, co chybí v komiksu, který Hiro ukradl v budoucnosti. Hiro a Ando ale nacházejí Isaaca mrtvého. Sylar si mezitím všimne, že něco se v Isaacově ateliéru hýbe. Hiro a Ando se naštěstí přemístí do bezpečí.

Sylar se setkává se svojí matkou. Převlékl se a učesal si svůj starý, nevinný účes. Své matce se svěří, že je výjimečný a že má schopnost. Když ale Sylar ukáže schopnosti své matce, nejenže ji vystraší, ale i zraní. Sylar se jí pak pokouší za vše omluvit, ale matka na něj vytáhne nůžky a chce po něm, aby odešel. Sylar při sebeobraně obrátí nůžky proti matce a nechtěně ji zabije. Celému procesu přihlíží Hiro a Ando. Hiro se vydává dovnitř. Chce naplnit svůj osud a zabít Sylara. Bohužel to ale nedokáže, Sylar je rychlejší a zničí Hirovi meč. Teď když Hiro nemá meč, nemůže splnit své poslání.

The Hard Part

Nathan, Angela

Nathan a celý jeho štáb se už připravuje na volby. Nathan ví, že stále ztrácí a vůbec neví, jak ho chce Linderman dostat až na úplnou špičku. Do štábu za Nathanem přichází Angela. Nedávno jsme se dozvěděli, že Angela už dávno ví o Peterovo a Nathanovo schopnostech. Nyní se o ní dozvídáme, že s Lindermanem pracuje na jeho plánu odpálit New York a „očistit“ lidi. Chce po Nathanovi, aby se jako nový zvolený senátor postaral o lid.

The Hard Part

Mohinder

Mohinderovi volá Sylar, který právě namaloval muže, jak vybuchuje. Myslí si, že Sylar bude tím vybuchujícím mužem a chce pomoci. Mohinder ihned volá policii, Sylar ale slyší, co Mohinder dělá a zavěšuje. Poté se Mohinder vydává do Společnosti Primatech.

Zde je proveden Thompsonem a ten ho seznamuje s mladou dívkou Molly, která prý jediná může zastavit Sylara – její schopnost jí umožní vyhledat každého na světě. Jenže schopnosti Molly nyní nefungují, protože je nakažena virem. Virem, který kdysi zabil Mohinderovu sestru Shanti. Mohinder se pokouší Molly vyléčit, ale beznadějně. Pak ale na něco přichází a dává Molly krev. Molly se začíná uzdravovat.

The Hard Part

Matt, Noah, Ted

Ted obstarává auto na cestu do New Yorku, kde se chce naše trojice vloupat do Společnosti a zničit vyhledávací systém. Matt mezitím chce zavolat své manželce Janice, ale zastavuje ho Noah, který si myslí, že to není nejlepší nápad. Poté všichni nastupují do auta a odjíždějí do New Yorku.

The Hard Part

Peter, Claire

Claire si balí poslední věci na cestu do Paříže. Peter si ale nepřeje, aby Claire odjela. Myslí si, že je její osudem tady zůstat. Peter se Claire s věří s tím, že si myslí, že vybuchne a nyní už i ví proč. Namaloval muže (Claire mu poví, že se jedná o Teda), který dokáže vybuchnout. Peter nyní ví, že přijme jeho schopnost. Proto bere zbraň a dává ji Claire. Je to pro případ, kdyby Peter nedokázal zvládnout Tedovu schopnost a chtěl by vybuchnout.

Claire nakonec v New Yorku zůstává a společně se s Peterem vydává na místo zvané Kirby Plaza, kde by se měl Ted podle Peterovo kresby objevit. Zrovna když tam Peter a Claire dorazí, objeví se Matt, Noah a Ted. Peter začíná přejímat Tedovu schopnost a vypadá to, že vybuchne…

The Hard PartŽádné hlasy s komentářem. Buď první!