S01E23: How to Stop an Exploding Man

S01E23: How to Stop an Exploding Man

CZ 21.5.2007 13 480 000 43 minut


Na Kirby Plaza se setkávají všichni Hrdinové, aby čelili Sylarovi. Peter je přepnutý z nasbíraných schopností a hrozí, že on zničí celý New York. Claire s Nathanem jsou připraveni obětovat vše, aby zachránili město.

Noah, Matt, Mohinder

Malá Molly poznává svého hrdinu, který ji už kdysi zachránil před Sylarem – Matta. Mohinder a Noah složí zbraně a začnou jednat. Schovají Thompsonovo mrtvé tělo a vyhledají pomocí Molly Sylara. Ten se momentálně skrývá v Isaacově ateliéru. Matt tam i přes Noahovi protesty vyráží.

Noah poté vysvětluje Mohinderovi, proč chtěl Molly zabít. Vysvětluje mu, že nyní už nepracuje pro Společnost. Zatímco Mohinder a Molly se vydávají z budovy Společnosti, Noah se vydává za jediným člověkem, který dokáže Sylara zastavit – Peterem.

Matt mezitím doráží do Isaacova ateliéru, kde ale Sylar už není. Z obrazu ale Matt poznává, že bitva mezi Peterem a Sylarem se odehraje na místě zvaném Kirby Plaza. Matt se tam vydává.

How to Stop an Exploding Man

Niki, D.L., Micah

Niki a D.L. mizí z kanceláře Lindermana. Ochranka tam právě doráží a nachází Lindermanovo mrtvé tělo. Je čas opustit budovu Společnosti, ale ne bez Micahy. Zranění D.La by Niki pouze zdržovalo, proto se vydává svého syna hledat sama.

Místo syna ale naráží na Jessicu. Niki později zjišťuje, že se nejedná o Jessicu, ale o iluzionistku Candice. Niki ji uhodí a iluze přestane účinkovat. Niki se znovu shledává s Micahou a společně se vrací k D.Lovi. Toho mezitím objevil Mohinder a Molly. Všichni ze Společnosti prchají.

How to Stop an Exploding Man

Claire, Nathan, Angela

Peter se neví rady a proto veze Claire k Nathanovi. Z rozhovoru pozná, že Nathan už je zmanipulovaný řečmi Angely a smířil se s tím, že město bude vyhozeno do vzduchu. Peter se zneviditelňuje a mizí. Claire zůstává u svého otce a babičky.

Angela poskytne Claire telefonát Noahovi, se kterým se má nadobro rozloučit. Všichni, Nathan a jeho rodina, dnes opustí město, aby nebyli při výbuchu přítomni. Claire se ale rozhodne svému pravému otci zmizet a skáče z vysoké budovy. Zraní se, poté se vyléčí a vydává se zpět za Peterem. Nathan a Angela se také dozvídají o smrti Lindermana.

How to Stop an Exploding Man

Ando

Ando se vydává s koupeným mečem za Sylarem. Brzo ho nachází a pokusí se ho zabít, ale proti němu nemá žádnou šanci. Naštěstí včas přichází Hiro. Sylar se právě chystá Anda zabít. Hiro se přemístí k Andovi a bere ho zpět do Japonska. Hiro chce, aby tu Ando zůstal. On sám se mezitím vrátí zpět a pokusí se Sylara zastavit. Ando se loučí s Hirem, který se vzápětí teleportuje.

How to Stop an Exploding Man

Peter, Sylar, Hiro

Peter po útěku od Nathana a Angely omdlévá. Probouzí se zřejmě někde v minulosti, protože potkává své minulé já, jak začíná právě pracovat pro Charlese Devauxe, otce Simone. Peter sleduje, jak se seznamuje se Simon a hlavně sleduje konverzaci Charlese a Angely. Oba vědí, že bomba vybuchne, pouze se dohadují, kdo by byl lepším kandidátem pro zachránění světa. Zatímco Angela je pro Nathana, Charles si myslí, že tím pravým je Peter.

Poté co Angela odchází, Charles promluví na „pravého“ Petera. Řekne mu, že musí zachránit svět. On jediný to dokáže, protože má velké srdce a umí milovat. Poté se „sen“ rozplyne a Peter se probere u Noaha, se kterým se společně vydají na Kirby Plaza, kde by měl být Sylar.

How to Stop an Exploding Man

Sylar mezitím namaluje obraz, jak se setkává s Peterem na Kirby Plaza. Ihned se tam vydává. Sylar odzbrojí Noaha, zraní právě přicházejícího Matta a zaútočí na Petera. Peterovi pomůže Niki, která právě vyšla z budovy Společnosti. Peter získává v boji převahu a několikrát udeří Sylara. Poté se ale začne s Peterem něco dít a vypadá to, že vybuchne. Najednou se objeví Hiro a probodne Sylara. Poté chce Hiro přemístit Petera na nějaké bezpečné místo, kde by mohl vybuchnout, Sylar se ale naposledy vzchopí a odsune Hira pomocí telekineze pryč.

Claire, která už dorazila také na Kirby Plaza, vytáhne zbraň a je připravena udělat to, oč jí Peter požádal – zabít ho. Vtom ale najednou přiletí Nathan, který má zřejmě jiný plán. Společně s Peterem odletí do oblak, kde oba vybuchnou jako atomová bomba. Nikdo neví, kde jsou. Zřejmě ale oba zachránili svět.

Po několika minutách přijíždí policie a záchranka, která ošetří Noaha a Matta a D.La odveze do nemocnice. Noah se také svěří Claire, že má plán, jak uniknout Společnosti. Mohinder zůstává s Molly. Poslední záběr je na místo, kde by mělo ležet Sylarovo tělo. Místo toho ale vidíme pouze krvavou skvrnu, která vede ke kanálu.

How to Stop an Exploding Man

Volume 2 – Generations

Hiro po odsunutí Sylara telekinezí se dostává do velmi vzdálené minulosti. Dopadá na trávník a před sebou vidí samurajské bojovníky. Dostal se do feudálního Japonska. zřejmě do 17. století. Samurajové napínají své šípy a připravují se na Hira vystřelit. Vtom se ale najednou objeví něco, co Hiro už kdysi jednou viděl – zatmění slunce…

How to Stop an Exploding ManŽádné hlasy s komentářem. Buď první!