S02E01: Four Months Later...

S02E01: Four Months Later...

CZ 24.9.2007 16 970 000 43 minut


Bennetovi začínají nový život v Costa Verde, Mohinder začne spolupracovat se Společností, uprchlíci z Dominikánské republiky Maya a Alejandro se snaží dostat do Ameriky a Hiro se ztratil v čase.

Maya a Alejandro

Maya a Alejandro jsou uprchlíci za několikanásobné vraždy. Společně chtějí utéct z Hondurasu do Spojených Států, kde chtějí vyhledat dr. Sureshe. Maya a Alejandro se spřáhnou s muži, kteří je mohou převést blíž k americkým hranicím. Muži ale začnou jevit zájem o Mayu a do svého vozidla berou pouze jí. Alejandro tak zůstává sám.

Alajandro brzo ale vozidlo najde a v ní Mayu. Ostatní muži jsou mrtví. Zapříčinila to schopnost Mayi, při které každému zčernají oči a náhle zemře. To je důvod, proč hledají dr. Sureshe. Oba dva potřebují pomoc. Maya a Alejandro si berou vozidlo a odjíždějí sami.

Four Months Later...

Hiro, Ando

Ando se setkává s Hirovým otcem, Kaitem Nakamurou, který mezitím našel ve svých novinách svou fotku s neznámým znakem. Svěřuje se Andovi, že tohle je výhružka a za 24 hodin zemře. V noci se opravdu vrah vypraví za Kaitem a zabíjí ho. Právě když se Ando pokoušel předat Kaitovi meč na sebeobranu.

Hiro se mezitím seznamuje se skutečností, že jeho bájný hrdina z dětství, Takezo Kensei, není žádný hrdina, ale nic víc než opilec. Navíc je to angličan, který myslí pouze na peníze. Hiro se ho pokouší přemluvit, aby naplnil svůj osud a zachránil vypálenou vesnici a dceru bohatého kováře.

Four Months Later...

Claire, Noah, Nathan

Claire nastupuje do nové školy pod falešným jménem. Její otec jí zdůrazňuje, že nesmí vyčnívat. Má se chovat naprosto normálně. To se Claire ale moc nepodaří. Hned první den přijde do konfliktu s kapitánkou roztleskávaček. Okolo Claire se také motá kluk jménem West, který tuší, že Claire není obyčejná. Později zjišťujeme, že West má také schopnost – létání.

Noah pracuje v kopírovacím centru. Svému nepříjemnému kolegovi zdůrazňuje, že bude pracovat, kdy chce a nikdo mu nebude poroučet. Jediné, co Noah chce, aby byla jeho rodina v bezpečí. Daleko od Společnosti. Claire hledá pomoc u Nathana, ale bezúspěšně. Nathan má spoustu starostí sám se sebou. Stále se nemůže srovnat s Peterovo ztrátou.

Four Months Later...

Matt, Mohinder

Mohinder přednáší své hodiny o vyjímečných lidech a o jejich schopnostech. Tady ho zkontaktuje muž jménem Bob Bishop, který by chtěl, aby Mohinder vedl výzkum viru, který se objevil. Vidíme, že peníze nebudou problém. Bob dokáže cokoliv proměnit ve zlato. Později Mohinder volá Benettovi, že ho Společnost kontaktovala. Cílem Mohindera a Noaha je zničit Společnost a mít jednou provždy pokoj.

Matt úspěšně skládá zkoušky na speciálního detektiva. Rozvedl se s manželkou a žije pouze s malou Molly, která mu přidělává starosti s jejími nočními můrami. Navíc maluje obrázky, kde se stále opakuje jeden podivný znak.

Four Months Later...

Peter

Muž jménem Ricky se vydává se svojí partou do jedné z garáží. Mají si tady vyzvednout pořádný balík iPodů. Místo toho tady ale nachází svázaného muže – Petera. Ptá se ho, kdo je. Peter ale odpovídá, že neví. Zřejmě ztratil paměť…

Four Months Later...Žádné hlasy s komentářem. Buď první!