S02E02: Lizards

S02E02: Lizards

CZ 1.10.2007 11 960 000 43 minut


Peter si nepamatuje, kdo je, a spojuje se s podivnými lidmi. Hiro učí v minulosti Takeza Kenseie stát se hrdinou. Claire potkává ve škole záhadného kluka, který tají velice zvláštní tajemství.

Maya a Alejandro

Maya a Alejandro se setkávají se Nidiou, přítelkyní, která jim má pomoct dostat se do Mexika. Ještě než se tam vydají, označí jedna věštkyně Mayu za prokletou. Při překračování hranic nastane problém. Maya ve strachu, co se stane, znovu nechtěně použije své schopnosti a málem při tom zabije Nidiu. Uklidní jí až Alejandro, který je asi jediný, kdo to dokáže. Maya a Alejandro tak putují přes Mexiko opět sami.

Lizards

Peter

Ricky a jeho parta vyslýchá Petera ohledně iPodů. Peter se dozvídá, že iPody má Ricky předat muži jménem McSorely a kdyby je náhodou nepředal, mohl by to znamenat problém. Peter také zachrání Rickyho sestru Caitlin před muži, které poslal McSorely. Ricky dává Peterovi nabídku: když mu pomůže s další jeho prací, tak mu vrátí osobní věci, které u Petera našel. Peter nemá na vybranou a přidává se k Rickymu.

Lizards

Hiro, Ando

Hiro nyní ví, že s Takezo Kenseiem to nebude snadné. Proto si bere jeho výstroj a Yaeko zachrání před barbary sám. Společně se také blíže seznámí. Hiro ale ví, že Yaekina láska musí být ke Kenseiovi. Proto se přemístí za Takezem zpátky. Ten mezitím má problémy s barbary a barbaři ho zabijí. Hiro ale zjišťuje, že Takezo má stejnou schopnost jako Claire – buněčnou regeneraci.

Ando je ze smrti Kaita celý nesvůj. Vyšetřování jeho vraždy dostává Matt Parkman, kterému Ando prozradí, že znamení na Kaitově fotce je symbol Takezo Kenseie. Matt na to moc nedává a radši si zjistí otisky z fotky. Přichází tak, že se Kaito setkal s Angelou Petrelli.

Lizards

Matt, Nathan, Angela

Angela je převezena k výslechu. Matt si pouze z její hlavy přečte, že se Kaitovy někdo pomstil. Angela zjistí, že Matt umí číst myšlenky a ihned požádá o právníka. Na stanici také dorazí Nathan. Během hovoru jím a Mattem se ale Angele stane něco podivného. Je celá od krve a celé to vypadá, jako by jí někdo napadl. Matt vzápětí nachází její fotku a na ní záhadný symbol.

Claire, Noah, Mohinder

Mohinder je Bobem poslán na Haiti, aby zde vyléčil jednoho muže, u kterého se vyskytl virus. Mohinder Haiťana vyléčí, ale ten mu okamžitě vymazává paměť. Haiťan se totiž dozvěděl, že Mohinder pracuje pro Společnost. Bob není zrovna moc nadšený, že ztratil Haiťana.

Noah se mezitím dozvídá o Kaitově smrti. Ví, že se to mělo stát, protože má jeden obraz Isaaca Mendeze, kde je namalována Kaitova smrt. Nyní chce Noah najít zbylé obrazy, které Isaac namaloval. Vzápětí za Noahem přichází jeho dávný parťák – Haiťan. Claire má další problémy. Ukradli jí auto a navíc West jí začíná podezírat, že je neobyčejná. Claire se při hodině biologie velice zajímá o regeneraci ještěrek, a proto jí West nabídne zajímavou knihu o genetice. Claire si večer doma zkouší, co říkal profesor ve škole. Ustřihává si jeden prst na noze. Vzápětí ji naroste nový. Vše vidí West, který chtěl právě Claire předat knihu o genetice…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!