S02E04: The Kindness of Strangers

S02E04: The Kindness of Strangers

CZ 15.10.2007 11 410 000 43 minut


Molly trpí nočními můrami a Matt s Mohinderem nevědí co dělat. Monica u sebe začíná objevovat novou schopnost, v Mexiku se Sylar setkává s Mayou a Alejandrem. Angela se přiznává k vraždě Kaita Nakamury.

Maya, Alejandro, Sylar

Maya, Alejandro a Derek pokračují autem napříč Mexikem. Na jedné cestě najdou omráčeného muže – Sylara. Ten se jim svěří, že se vrací do Ameriky za doktorem Sureshem. Stejně tak jako Maya a Alejandro, kteří ho také hledají. Mezitím Derek zjistí, že Maya a Alejandro jsou vrazi a rozhodne se zavolat policii. Všeho si všimne Sylar a Dereka zabíjí. V cestě do Ameriky tak pokračuje pouze s Mayou a Alejandrem. Nyní už Sylar ví, proč sourozenci hledají Sureshe – kvůli jejich schopnostem.

The Kindness of Strangers

Micah, Monica

Micah si zvyká na život u Dawsonových. Spřátelí se s Monicou, dívkou, která se stará o celou rodinu včetně jejího bratra. Její bratr je ale nepříjemný, pořád chce peníze na placenou televizi, kde dávají jeho oblíbený zápas v ringu. Micah mu pomůže a pomocí své schopnosti dokáže naštelovat televizi tak, aby placený program byl na neplacený televizi.

Monica mezitím čeká na povýšení v práci. Toho se ale bohužel nedočká a zůstává v práci stále jako servírka v rychlém občerstvení. Jednou se do restaurace vkrade zloděj a chce všechny peníze z pokladny. Monica ale zloděje šikovným chvatem odstaví. Stejným chvatem, který viděla v televizi, kterou našteloval Micah.

The Kindness of Strangers

Nathan, Angela

Nathan se setkává se svými dětmi, který ho přemlouvají, aby se oholil. Nathan byl po ztrátě Petera nezodpovědný a jeho manželka se s ním rozešla. Nyní chce ale Nathan vše napravit, a proto se vydává za Mattem a pomáhá mu okolo vraždy Kaita. Matt mu ukazuje fotky Kaita a Angely se zvláštním symbolem. Nathan fotku poznává a brzo Mattovi přinese celou fotku, kde je celkem 12 lidí. Většina po smrti. Matt tu se zděšením nachází svého otce.

Angela se Mattovi přiznává, že ona zabila Kaita. Matt si přečte její myšlenky a ihned ví, že to není pravda. Angela pouze chce, aby se nestaly horší věci. Matt je ale odhodlán v případě pokračovat. Ani Nathan nepřemluví svojí matku, aby mu prozradila, kdo za vším stojí.

The Kindness of Strangers

Claire, Noah, West

Noah si stále prohlíží malbu, kde je mrtvý a jeho dcera se objímá s neznámým klukem. Noah, aby tomu všemu předešel, zakazuje Claire, aby se stýkala s jakýmkoliv klukem. Později za Noahem přichází Haiťan, který má stopu po zbylých Isaacových malbách. Claire a West začínají svůj vztah tajit. Claire zpočátku chce vše ukončit, ale Westovo rande jí nakonec přemluví v něm pokračovat. Claire si připravuje pro otce výmluvu, že bude chodit na kurzy rozpleskávání. Noah z toho není nadšený, je ale rád, že v tom není kluk.

The Kindness of Strangers

Mohinder, Matt

Matt žádá Molly, aby mu našla jeho otce. Dozvídáme se, že Mattův otec je ten bubák, který straší Molly a kvůli kterému má noční můry. Matt přesto chce vyhledat pomocí Molly svého otce. S tím nesouhlasí Mohinder, který má o Molly starosti. Molly to nakonec udělá a řekne Mattovi místo, kde se jeho otec nachází. Vzápětí ale ztrácí vědomí…

The Kindness of StrangersŽádné hlasy s komentářem. Buď první!