S02E05: Fight or Flight

S02E05: Fight or Flight

CZ 22.10.2007 9 440 000 43 minut


Matt spojuje síly s Nathanem, aby očistili jméno Angely. Hiro pokračuje ve své misi udělat z Kenseie hrdinu, Monica se učí ovládat svou schopnost a Peter s jeho skupinou čelí nebezpečné Elle.

Hiro, Ando

Ando dál čte vzkazy od Hira zabalené v Kenseiově meči. Bohužel některé vzkazy jsou nečitelné a Ando vyhledá pomoc u odborníka. Ando se tak dozvídá o nebezpečné výpravě Kenseie, o krásné Yaeko a také o tom, co dělá v minulosti Hiro. Další vzkazy jsou ale opět nečitelné a odborníkovi bude chvíli trvat, než je rozluští.

Mezitím Hiro a Kensei úspěšně seženou poslední část mapy, která vede k Bělovousovi, muži, který drží v zajetí otce Yaeko. Hiro, Takezo a Yaeko se do tábora vydávají. Tady ale zjišťují, že Bělovousova armáda je strašně veliká. Přesto se Hiro a Kensei rozhodnou zaútočit v noci.

Fight or Flight

Mohinder, Niki, Noah

Mohinder neví, co si s nemocnou Molly počít, proto ji i přes odpor Noaha přivede do Společnosti, kde se o ní začíná starat Bobovo tým. Noah není moc nadšený z toho, že Mohinder předal Molly Společnosti. Nyní totiž Společnost ví Mohinderovo slabost k Molly. Samotný Noah mezitím s Haiťan odcestoval do Ukrajiny najít zbylé obrazy.

Bob také Mohinderovi předává záznam o dívce, kterou by rád přivedl do Společnosti. Celý rozhovor naruší Niki, která se znovu nedokáže vyrovnat se svojí rozpůlenou osobností a napadne Boba. Mohinder ale Boba včas zachrání. Niki později žádá Boba, ať jí vyléčí.

Fight or Flight

Micah, Monica

Monica ví, že se s ní něco děje. Micah jí ale ujistí, že není jediná, se kterou není něco v pořádku. Sám jí ukáže svojí schopnost. Monica zjišťuje, že se dokáže naučit jakoukoliv věc, kterou někde vidí. Společně s Micahou to i otestují. Večer za Monicou přichází Mohinder a prosí Monicu, aby s ním odešla do Společnosti.

Fight or Flight

Matt, Nathan

Matt se vydává za svým otcem na místo, které mu sdělila Molly. S Mattem jde i Nathan, který chce najít vraha Kaita, aby tak nebyla stíhána jeho matka. Matt zjišťuje, že jeho otec Maury má stejnou schopnost jako on – čtení myšlenek. Maury ale zdůrazňuje, že čtením myšlenek pouze vše začíná. Později lze i vkládat myšlenky do hlavy.

Když přichází řeč na vraždu, Maury dělá nevinného. Navíc Mattovi a Nathanovi vloží do hlavy jejich nejhorší myšlenky. Matt se tady začíná s Nathanem prát. Maury v klidu odchází ze svého domu. V průběhu rvačky si Matt uvědomí, že to není realita a dokáže se do ní zpět s Nathanem vrátit. Matt a Nathan nyní vědí, že Maury se pokusil ve svých myšlenkách zabít Angelu. A nyní ví i jeho další cíl – Boba Bishopa.

Fight or Flight

Peter, Caitlin, Elle

Půvabná dívka Elle se shání po Peterovi. Přichází za bývalým členem Rickyho party, který ji prozradí, kde se Peter nachází. Sem Elle přichází a setkává se s Rickym. Protože jí ale Ricky nechce říct, kde Peter je, zabíjí ho pomocí své schopnosti – blesků.

Peter si s Caitlin užívá nový život. Nakonec se přeci rozhodne otevřít tajemnou krabičku, kde ale nenachází patřičné odpovědi. Peter neví, co má dělat. Najednou ale Peterovi zbělaví oči a začíná malovat na plátno Caitlin. Peter namaluje obraz, jak společně s Caitlin dorazili do Montreálu. Peter a Caitlin také zjišťují, že Petera někdo hledal. A při akci zabil Rickyho. Peter a Caitlin tedy vyrážejí do Montreálu. Caitlin nese ztrátu bratra velice těžko…

Fight or FlightŽádné hlasy s komentářem. Buď první!