S02E06: The Line

S02E06: The Line

CZ 29.10.2007 10 510 000 43 minut


Noah pátrá na Ukrajině po ztracených obrazech Isaaca, Kensei pociťuje v dávném Japonsku zradu od přítele, Claire s Westem se zbavují na škole nepohodlné roztleskávačky a Peter cestuje do budoucnosti.

Maya, Alejandro, Sylar

Maya, Alejandro a Sylar pokračují dál napříč Mexikem až k americkým hranicím. Na hranicích začínají ale potíže. Objeví se tu falešná policie, která chce Mayu, Alejandra a Sylara zadržet. Sylar přinutí Mayu použít své schopnosti, čím zabije všechny ozbrojené muže. Po zmizení z hranic Alejandro vyčítá Maye, že použila své schopnosti. Dostane se také do konfliktu se Sylarem. Sylar ale Alejandrovi dává najevo (Alejandro neumí anglicky), že jakmile najde Sureshe a vrátí se mu schopnosti, vezme si ty jeho a Mayiny.

The Line

Claire a West

Claire přichází znovu do konfliktu s kapitánkou roztleskávaček Debbie. Protože potřebuje místo v týmu, aby mohla lhát svému otci, že nerandí, nastraží společně s Westem na kapitánku past. Claire s Westem nahrají, že Claire zabil létající zloduch. Debbie vše oznámí policii. Následně se ukáže, že Claire je v pořádku a Debbie je ponížena před celou školou. Je vyloučena za pití alkoholu z týmu roztleskávaček a Claire dostává její místo.

The Line

Noah a Haiťan

Noah s Haiťanem navštíví na Ukrajině svého dávného přítele Ivana, který stále pracuje pro Společnost. Chtějí po něm, aby jim dal zbylé Isaacovo obrazy. Ivan je tvrdohlavý a Noahovi nic neprozrazuje. Poté, co na něm zapracuje Haiťan, ale povolí. Noah ví, že nemůže nechat Ivana žít a zabíjí ho. Následně se dostává k ukrytým malbám. Je tu vidět Hiro, jak bojuje s Kenseiem, Niki volající o pomoc a také Mohinder se zbraní.

The Line

Hiro, Ando

Ando se vrací zpět za odborníkem, který luští Hirovo vzkazy. Dozví se tedy další zprávy od Hira z minulosti. Brzo ale vzkaz končí. Ando ví, že příběh je nedokončený a začíná mít starosti o Hira, který se stále nevrátil ze své výpravy do minulosti.

Hiro, Yaeko a Kensei zachraňují otce Yaeko, proslulého kováře Japonska. Ten ale vyrobil pro Bělovouse zbraně, se kterými může Bělovous porazit i císaře. Hiro rozhodne, že zbraně musí být zničeny. Tento úkol dá Kenseiovi, mezitím on a Yaeko se dostávají do bezpečí. Yaeko poznává v Hirovi hrdinu a zjišťuje, že všechny činy udělal on a ne Kensei. Také se s Hirem políbí. Vše sleduje Kensei, který ihned uzavírá dohodu s Bělovousem. Následně Hira omráčí a sváže Yaeko a jejího otce.

The Line

Mohinder, Monica, Niki

Mohinder testuje Monicu s její schopností, která se nazývá adoptivní paměť. Bob brzo poté po Mohinderovi chce, aby píchl Monice injekci se zmutovaným virem Shanti, který může být lék. Mohinder z toho vůbec není nadšený a diví se, že Společnost pracuje se smrtelným virem. Bob následně uzná, že by to mohlo být riskantní a Monicu odvádí domů. Za Mohinderem mezitím přichází Niki, která mu oznamuje, že mu bude dělat spolupracovníka. Mohinder z toho není dvakrát nadšený.

The Line

Peter a Caitlin

Po Rickyho smrti se Peter a Caitlin vydávají do Montreálu, přesně jak namaloval Peter. Společně se vydají k budově, která je na malbě. Uvnitř Peter nachází pro sebe vzkaz od neznámého muže jménem Adam. Peter si přeje vidět budoucnost a následně se s Caitlin nechtěně do ní přesune. Zde Peter nachází lístek s evakuací všech lidí v New Yorku. Něco zřejmě nebude v pořádku…

The LineŽádné hlasy s komentářem. Buď první!