S02E08: Four Months Ago...

S02E08: Four Months Ago...

CZ 12.11.2007 11 160 000 43 minut


Pohledem zpět do minulosti se odhalí, jak D.L. zemřel, co se stalo Nathanovi, jak Peter přišel o paměť a také jak Maya poprvé použila svou schopnost a zabila všechny hosty na bratrově svatbě.

MINULOST (O 4 MĚSÍCE ZPĚT)

Maya a Alejandro

Vracíme se zpět do doby, kdy Maya a Alejandro nevěděli nic o svých schopnostech. Alejandro se žení a koná se velká oslava. Maya na oslavě zjistí, že žena, za kterou se Alejandro provdal, ho podvádí. Maya poprvé na sobě pozoruje, že se s ní něco děje. Nechtěně zabije všechny lidi na oslavě. Jediný, kdo přežije, je Alejandro, se kterým prchá pryč. Brzo Maya a Alejandro usoudí, že nejlepší bude, když najdou pomoc u odborníka – Mohindera Sureshe.

Four Months Ago...

Niki, Micah, D.L.

D.L. přežil postřelení od Lindermana a brzo se připojuje ke své rodině. Ta ale není úplně v pořádku. Za Niki přichází muž ze Společnosti, Bob, který jí dává tabletky na kontrolování svých schopností. Niki je nějaký čas bere, ale po určitě době se rozhodne s nimi skoncovat. Niki tak ovládá nová její postava – Gina, která ihned vyráží na párty. D.L. se ihned za ní vydává. Dokáže sice Niki přivést k sobě, ale zabíjí ho gauner, se kterým Niki tančila. Později se koná pohřeb, na který přichází také Bob. Niki konečně usoudí, že potřebuje pomoc a odchází s Bobem do Společnosti.

Four Months Ago...

Nathan, Angela

Vracíme se na Kirby plaza, kde Nathan odlétá s vybuchujícím Peterem pryč z New Yorku. Brzo se ale oba oddělí a Nathan padá do bezvědomí. Peter vybuchne a vzápětí se vyléčí. Peter chytá Nathana a dostává ho nemocnice. Vzápětí je ale Peter odchycen Elle a Bobem ze Společnosti.

Angela přichází za Nathanem do nemocnice. Ten je v kritickém stavu a má popáleniny po celém těle. Nathan se rozhodne své manželce Heidi povědět pravdu o tom, co se mu stalo. Angela ale později Heidi říká, že vše je lež a Nathan se pokusil o sebevraždu stejně jako jeho otec. O pár týdnů později nachází Angela Nathana úplně uzdraveného. Ani jeden z nich nic nechápe.

Four Months Ago...

Elle, Bob, Adam

Elle a Bob vysvětlují Peterovi, kde se nachází. Zdůrazňují mu, že po výbuchu může být znovu nebezpečný a je potřeba ho kontrolovat. Proto mají tabletky, které dokáží potlačit schopnosti. Peter je dobrovolně přijímá a je umístěn do cely, kde za ním každý den přichází Elle a dává mu pravidelnou dávku. Peter se také seznámí se spoluvězněm Adamem, který už žije 400 let.

Adam Peterovi vysvětluje, že je ve vězení a on sám je tu už přes 30 let. Společnost ho nikam nepustí. Peter mu nevěří a ptá se Boba, jestli by nemohl na pár dní k rodině. Bob to ale odmítá a Peter začíná Adamovi věřit. Adam také Peterovi nabízí, že vyléčí pomocí své krve Nathana. Peter nabídku přijímá a svádí Elle. Tím odpoutá pozornost od braní prášků a brzo se s Adamem dostává ze Společnosti. Vyléčí Nathana, ale vzápětí jim je v patách Elle a Haiťan. Adam utíká Elle, zatímco Peter je chycen Haiťanem. Ten mu sděluje, že si zaslouží lepší život. Vymazává mu paměť a zamyká ho do garáže.

Four Months Ago...

Peter

Vracíme se do současnosti, kde Adam přichází za Peterem. Zjišťuje, že Peter si nic nepamatuje a Adam mu vysvětlí, že pomocí regenerace si může znovu vzpomenout. Peter myslí na Nathana a začíná se mu vše vybavovat. Společně s Adamem se domlouvají, že nyní zachrání svět…

Four Months Ago...Žádné hlasy s komentářem. Buď první!