S02E09: Cautionary Tales

S02E09: Cautionary Tales

CZ 19.11.2007 10 810 000 43 minut


Hiro zjišťuje, kdo zabil jeho otce, Matt se dozvídá důležitou informaci od Angely a v Costa Verde se postaví Noah vedoucímu Společnosti Bobovi. Mohinder se musí provždy rozhodnout, na jaké straně stojí.

Matt, Angela

Matt rozšiřuje své schopnosti a už pomalu dovede to, co dokáže jeho otec. Svého nadřízeného v práci přemluví, ať dostane ještě jednu možnost vyslechnout Angelu Petrelli. Ta ale Mattovi nechce nic podrobného říct. Proto jí Matt vloží do hlavy otřesné myšlenky a Angela mu prozradí, co chce – jméno posledního zakladatele Společnosti, který je mimo Boba, Angeli a Mauryho živý. Je to žena, která se jmenuje Victoria Pratt.

Cautionary Tales

Hiro, Ando

Koná se pohřeb Hirova otce. Hiro ale není připraven se s ním rozloučit a proto se vrací v čase. Ani Ando ho nedokázal přemluvit. Hiro bere otce do minulosti do doby, kdy zemřela jeho matka. Zde otci ukáže, že nechce zažít znovu tuto bolest. Brzo ale Hiro pochopí, že Kaito musí přijmout svůj osud a Hiro se se svým otcem vrací zpět do dne, kdy má Kaito zemřít. Hiro ví, že svého otce nemůže zachránit, ale může zjistit, kdo ho zabil. Tady na Hira čeká překvapující zjištění. Kaita zabil Takezo Kensei.

Cautionary Tales

Claire, West, Bob

Claire se odmítá stěhovat. Chce zůstat v Costa Verde s Westem. Ten jí už ale také nechce. Myslí si, že vše bylo naplánované, jak ho znovu zajmout. Za Claire také přichází ředitel Společnosti Bob, kterému bydliště Claire prozradil Mohinder. Claire odhalí nebezpečí a utíká. Brzo je ale chycena Bobem, který ji sváže. Také si bere její krev, kterou potřebuje pro Niki.

West unáší Noaha. Ten mu ale brzo osvětlí situaci. Ví, že Claire je v nebezpečí, neboť si u Mohindera vynutil nalezení Westa u Molly. Mohinder mu ale říká úplně jiné místo, než na kterém skutečně West je. Noah začíná tušit, že s Mohinderem někdo manipuluje a žádá Westa o pomoc. West souhlasí a společně vymýšlejí plán, jak Claire ochránit před dotěrnou Společností.

Cautionary Tales

Mohinder, Elle

Mohinder se seznamuje se svým nový partnerem do akce – dcerou Boba Elle. Mohinder nechce nikomu ublížit a chce využít situace, když Noah chce najít Westa pomocí Molly. Udává mu špatnou adresu. Na adrese už Mohinder čeká na Noaha, kterému prozrazuje, že potřebuje Claire a její krev. Noah ale v žádném případě nesouhlasí s vydáním Claire. Mohinderovi nezbývá, než dovést Noaha k Elle.

Cautionary Tales

Noah

Mohinder přivádí Noaha k Elle. Ta si už chce na Noahovi vychutnat, ale na místo dorazí včas West, který Noahovi pomůže dostat se z věznění Mohindera a Elle. Noah se také dozvídá, že Bob už chytil Claire. Noah chce využít své situace a s Bobem domlouvá výměnu – Claire za Elle.

Výměna probíhá. West ihned odlétá s Claire. Oba dva jsou ale zasaženi bleskem Elle. Ta se nyní snaží zaútočit na Noaha, ten je ale rychlejší a Elle postřelí. Noah tak nyní dostává šanci zabít Boba. Ví, že když to udělá, Společnost zemře s ním. Do situace ale zasáhne Mohinder a stejně jako na Isaacovo obraze Noaha zabíjí. West odvádí zdrcenou Claire pryč.

Vidíme mrtvého Noaha na posteli. Zničehonic se začíná Noah léčit a začíná dýchat. Stále žije…

Cautionary TalesŽádné hlasy s komentářem. Buď první!