S02E10: Truth & Consequences

S02E10: Truth & Consequences

CZ 26.11.2007 11 890 000 43 minut


Claire se chystá odhalit celému světu, co dokáže. Sylar udělá pokrok s Mayou a zdatně se zbaví Alejandra. Peter společně s Adamem navštěvují další zakladatele Společnosti. Monica se dostává do nebezpečí.

Maya, Alejandro, Sylar

Sylar začíná manipulovat s Mayou. Chce po ní, aby opustila svého bratra. Svými narážky Mayu vyprovokuje a ta nechtěně používá své schopnosti. Protože ale nechce Sylara zabít, dokáže poprvé sama sebe zastavit. Tuto dobrou zprávu jde říct Alejandrovi, který mezitím na internetu zjistil, že Sylar je vrah. Sylar se ale ke svým činům přiznává. Následně Maya usoudí, že za doktorem Sureshem půjde pouze ona a Sylar. Alejandro je ale jen tak neopouští a večer přichází za Sylarem. Sylar s ním ztrácí trpělivost a zabíjí ho. Ráno společně s Mayou odjíždějí za Mohinderem.

Truth & Consequences

Niki, Micah, Monica

Niki se vrací zpět za Micahou a oznamuje mu, že je nakažena virem. Jediný, kdo jí může pomoci, je doktor Mohinder Suresh. Micah chce své mamince zvednout náladu a chce jí ukázat tátovy medaile. Micah ale zjišťuje, že všechny jsou pryč. Monicy bratr Damon je totiž vzal a pokoušel se zjistit jejich cenu. Byl ale okraden městským gangem. Micah sice ví, o koho se jedná, Niki chce ale vše nechat na policii. Večer za Micahou přichází Monica, která mu chce pomoct najít tátovy medaile. Vloupe se do domu gangsterů, najde medaile, ale je chycena. Neznámí muži ji odvážejí. Micah rychle běží domů za Niki.

Truth & Consequences

Claire, West, Elle

Za rodinou Bennetových přichází Bob a přináší jim popel jejich otce. Bob jim také slibuje, že celou rodinu nechá být. To tak není úplně pravda, protože Bob na Claire nasadí Elle, aby jí hlídala. Claire to brzo odhalí a rozhodne se, že už ona, West a její rodina nebude utíkat. Chce totiž říct světu, jaké má schopnosti a následně obvinit Společnost z vraždy jejího otce.

Truth & Consequences

Mohinder, Noah

Dozvídáme se, že Noah přežil díky krvi své dcery, kterou mu dal Mohinder. Noah je tak vyléčený, ale je zavřen v cele Společnosti. Mohinder mezitím přemlouvá Boba, aby zničil virus. Mohl by být nebezpečný. Mohinder také informuje Niki, že našel lék, a že se za ní právě vypravuje. Jeho cestu ale naruší telefonát. Volá mu Sylar, který už dorazil k Mohinderovi domů a chce jeho pomoc. Protože má Sylar Molly jako rukojmí, Mohinder se rozhodne jít za ním a záchranu Niki odložit.

Truth & Consequences

Hiro, Ando

Hiro a Ando přebírají otcovy složky. Hiro podle fotek zjišťuje, že jeho otec se znal s Takezo Kenseiem. Také přichází na to, že Takezo se nyní jmenuje Adam Monroe. Společně s Andem si domyslí, že Takezo přežil 400 let díky regeneraci. Dále Hiro nachází zatykač vydaný na Adama. Aby zjistil vše potřebné, vydává se zpět do roku 1977 a zjistil tak, co Adam udělal.

V minulosti se Adam pokusil vypustit smrtelný virus, který by zabil spoustu lidí po celém světě. Aby už nic podobného neudělal, nechá ho Kaito zavřít. Virus ovšem nenechává zničit a přemisťuje ho do Texasu. Hiro se vrací zpět do přítomnosti, bere si meč a vyráží za smrtelným virem do Texasu.

<img src=„/_galeri­e/heroes/epizo­dy/8229.jpg“ width=„550"al­t="Truth & Consequences“>

Peter a Adam

Peter Adamovi vypráví o tom, jak byl v budoucnosti a jak byl celý svět zamořen smrtelným virem Shanti. Oba usoudí, že je potřeba ho zničit. Adam zná jednu ženu ze Společnosti (Victoria Pratt), která ví, kde virus je. Oba se za ní vydají. Po pár problémech nakonec z Victorie dostanou, kde je virus. Victorie také Petera upozorní, že kdysi se Adam pokusil virus vypustit. Peter jí ale nevěří. Adam a Peter odjíždějí do Texasu. Ještě předtím ale Adam Victorii zabije. Jeho pomsta začíná být kompletní.

Peter a Adam příjíždějí do Texasu, kde se údajně nachází virus. Zničehonic se ale zastaví čas. Peter neví, co se děje. Najednou před sebou uvidí Hira, který chce pomstít svého otce tím, že zabije Adama. Peter mu to ale nechce dovolit a vytváří ve své dlani blesky. Hiro vytahuje meč a s rozběhem vyráží zaútočit na Petera…

Truth & ConsequencesŽádné hlasy s komentářem. Buď první!