S02E11: Powerless

S02E11: Powerless

CZ 3.12.2007 11 060 000 43 minut


Sylar překračuje meze a dělá vše, aby získal své schopnosti zpět. Micah a Monica pociťují obrovskou ztrátu. Matt, Nathan a Hiro spojují síly, aby zastavili Adama a Petera ve vypuštění virusu Shanti.

Claire, West, Noah

Claire shromažďuje všechny otcovy dokumenty o Společnosti. West za Claire přichází a prosí jí, aby nezveřejnila lidem, co ona a on dokáže. Claire se rozzlobí a s Westem se rozcházejí.

Mezitím si Bob uvědomí, že Claire by mohla představovat problém, a proto poprosí o pomoc Noaha. Ten se za Claire vypravuje a vysvětluje jí, že žije díky její krvi. Přemlouvá Claire, aby nic o Společnosti a o schopnostech lidí nevypouštěla mezi veřejnost. Claire otce poslouchá a Noah se vrací, podle dohody, zpátky do Společnosti za Bobem.

Powerless

Niki, Micah, Monica

Micah se vrací zpět domů za Niki. Hned jí vypraví o tom, jak byla Monica unesena. Niki a Micah se jí vypravují hledat. Díky Micahovo schopnostem dokáží Monicu najít v budově, kterou právě gangsteři zapálili. Niki se vydává dovnitř a Monicu zachraňuje. Monica se bezpečně dostává z budovy. Niki to ale už nestíhá a budova bouchne. Zhroucený Micah a Monica se dívají na vybuchující budovu.

Powerless

Matt, Angela

Matt se schází s Nathanem a Angelou, která byla propuštěna z vazby díky Nathanovi. Angela Mattovi prozrazuje, že Adamovi nejde pouze o pomstu, ale o to, aby rozšířil smrtelný virus. Angela také prozradí, kde se virus nachází. Poradí také, že jediná možnost, jak Adama zabít, je střelit ho do hlavy. Stejně tak i Petera, jehož otisky našly v domě Victorie Pratt, která byla zavražděna Adamem. Mattovi tak dochází, že Peter spolupracuje s Adamem. Nyní všichni skutečně vědí, že Peter je naživu. Matt a Nathan vyráží za virem do Texasu.

Powerless

Hiro, Adam, Ando

Hiro nedokáže porazit Petera a je omráčen. Brzo potkává Matta a Nathana, kteří chtějí to samé, co on – dostat Adama. Hiro se pokusí Adama zastavit sám. Ten se mezitím už dostal k viru přes blokované dveře, se kterými mu pomohl Peter. Hiro přemisťuje Adama pryč. Ten ale ještě stačil hodit k zemi zkumavku s virem. Hiro Adama pohřbívá zaživa a vrací se zpět za Andem, kterému vše vypráví.

Powerless

Mohinder, Maya, Sylar

Mohinder přichází za Mayou a Sylarem. Sylar mu vysvětluje, že potřebuje jeho pomoc, aby dostal zpět své schopnosti. Maya také přichází na to, že Sylar je sériový vrah a celou dobu jí také lhal. Maya se také dozvídá od Molly, že Alejandro je mrtvý. Sylar už ztrácí s Mayou trpělivost a zabíjí ji. Mohinder ale dává Maye léčivou krev a Maya opět přichází k sobě.

Mohinder zjišťuje, že Sylar má virus, který blokuje jeho schopnosti. Pravděpodobně byl infikován Společností. Na místo činu přichází Elle, která sledovala Mohinderovo laboratoř a viděla v ní Sylara. Sylar ihned prchá. Mizí ovšem i s Claiřinou krví, která měla být dána Niki.

Powerless

Peter, Nathan

Peter si pomalu uvědomuje, že na Adamovi něco nesedí. Stále mu ale věří. Jeho postoj nezmění Hiro ani Matt. Dokáže to až Nathan, který ví, že ho Adam využívá. Ví, že se kdysi pokusil vypustit virus a nyní chce dokončit své dílo. Peter si uvědomuje, komu pomáhá a vydává se za Adamem. Ten je ale už pryč. Peter naštěstí stačí chytit zkumavku s virem řítící se k zemi. Peter jí nadobro zničí.

Peter, Matt a Nathan ví, že takhle už to dál nejde. Platí za chyby svých rodičů a je načase vše napravit. Chtějí veřejnosti říct vše o Společnosti a o lidech s výjimečnými schopnostmi. Nathan svolává tiskovou konferenci a povídá lidu o svém tajemstvím. Než ale stačí něco konkrétního říct, je postřelen…

Powerless

Volume 3 – Villains

Sledujeme v opuštěné ulici sedět zraněného Sylara. Najednou vytahuje Claiřinu krev ve stříkačce a píchá si jí. Claiřina krev mu začíná hojit jeho rány. Najednou se Sylar pokusí hýbnout s plechovkou. Dokáže to, jeho schopnosti jsou zpět…

Powerless  • arthurcz
    arthurcz 26.2.2019 | 12:41:05

    Série celá docela slabá.

  • Cherry1824
    Cherry1824 13.8.2017 | 21:33:47

    Perfektní konec trochu slabší série. Peter je tu jako za blbce – nicméně bavím se na tom. :-D