S03E05: Angels and Monsters

S03E05: Angels and Monsters

CZ 13.10.2008 8 750 000 43 minut


Mohinderovo nestabilní sérum na něj začíná velice působit. Peter se stává po přebrání Sylarovo schopnosti zabijákem, Claire se rozhodne být agentkou Společnosti a Adam znovu oklame Hira.

Hiro, Ando, Adam

Po vytáhnutí Adama z hrobu mu Hiro prozradí, co ve skutečnosti po něm chce. Adam má pár nápadů, kdo byl mohl ukrást vzorec. Společně se všichni vydávají do baru, kde se podle Adama domlouvají zločinecké akce. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Adam chtěl pouze uniknout. To se mu sice podaří, vzápětí je ale chycen Knoxem.

Za zoufalým Hirem a Andem přichází Daphne, která přichází s nabídkou – Hiro pro ní může pracovat. Musí ale dokázat, že je drsný muž. Knox mu nařídí, aby zabil Anda. Protože Hiro chce vědět, kdo za ukradeným vzorcem stojí, bodne Anda.

Angels and Monsters

Mohinder, Maya, Peter

Mohinderovo špatné chování se začíná stupňovat. Bere lidi do své laboratoře a dá je do své kukly. Naposledy to udělal na sousedovi, se kterým přišel do styku. Maya později objevuje Mohinderovo larvy. Ihned chce zmizet, ale Mohinder se právě vrací. Uhodí Mayu a dává jí do další své kukly. Vypadá to, že se v tom Mohinder vyžívá.

Peter se mezitím vrací z budoucnosti za Sylarem do sekce 5. Nyní ví, že je jeho bratr a Sylarovi láme vaz. Objevuje se jeho matka Angela, která chce Petera zastavit. Ten chce ale znát odpovědi a začíná rozřezávat Angelinu hlavu. Sylar, který se rychle oléčil, naštěstí včas zasáhne.

Angels and Monsters

Claire, Noah, Sylar

Sandra a Meredith zjišťují, že Claire nejela na žádné rozpleskávání, ale za jedním z uprchlíků ze sekce 5. meredith se vydává za Doylem, kterž dokáže lidi ovládat. Meredith se tak stává Doylovo objetí.

Claire se vydává uprchlým mužem ze sekce 5 – Stephenem Canfieldem. Nachází ho a odzbrojuje ho. Jeho vydání zpět do vězení si ale rozmyslí, když zjistí, že Canfield je dobrý člověk. Pouze chce najít svojí rodinu. Claire mu začíná pomáhat.

Jejich hledání ale vyruší Noah a Sylar, který se chystají Canfielda chytit. Ten utíká a Sylar zachraňuje Claire před Canfieldovým vírem. Brzo se všichni vydávají znovu za panem Canfieldem. Noah ale musí slíbit Claire, že ho nechá být. Ve skutečnosti má jiný plán. Chce po Canfieldovi, aby zabil Sylara. Ten to ale razantně odmítá a skáče do svého vlastně vytvořeného víru. Poté Noah posílá Claire domů.

Angels and Monsters

Nathan, Tracy, Angela

Nathanovi se znovu objevuje Linderman. Nathan ho ale už dál nechce poslouchat a posílá ho pryč. Začíná ale řešit nový problém a to s Tracy, která chce zveřejnit své schopnosti. Nathan jí v tom ale zastavuje. Tracy se také Nathanovi svěří, že její schopnost jí dal doktor Zimmermann. Nathan a Tracy se vydávají za Angelou pro odpovědi.

Ta jim řekne, že doktor Zimmerman měl kdysi na starosti vytváření umělých schopností. Dal jí Niki, Tracy a také Nathanovi. Výzkum byl ale nebezpečný, a proto byl zastaven. Protože Tracy už nechce své schopnosti, Nathan se rozhodne, že jí zavede k doktoru Sureshovi.

Angela se mezitím stará o Petera, který se jí pokusil zabít díky Sylarovo schopnosti. Angela má také sen. Vidí v něm mrtvého Petera a Nathana. Přichází za ní její muž Arthur, který ji říká, že pro něj není dobré, když vidí budoucnost, a proto jí nechá spoutat.

Angels and Monsters

Daphne, Arthur

Vůbec poprvé se setkáváme se šéfem Daphne. Je to Linderman, který ji dává spis lidí, které by chtěl mít na své straně. Nechybí tam např. Mohinder, Knox, Matt, nebo Hiro. Daphne také zjišťuje, že Linderman je pouze duch. Ve skutečnosti to ale není duch, je to pouze vytvořená vzpomínka Maurym Parkmanem, který takto zmanipuloval Nathana a nyní Daphne. Maury ale není velitel celé akce. Velitelem je muž je na posteli. Ten muž se jmenuje Arthur Petrelli…

Angels and Monsters • arthurcz
  arthurcz 28.2.2019 | 10:03:00

  No já nevím, po skvělé první sérii je tohle čím dál větší ptákovina.

 • karlospajdos
  karlospajdos 23.12.2015 | 12:59:18

  Tss, tak starej Petrelli žije, to jsou mi novinky.

 • tom99
  tom99 6.7.2015 | 20:05:02

  Epizoda, která konečně odhalila, kdo je skutečným padouchem této série a co má hlavně za lubem…