S03E06: Dying of the Light

S03E06: Dying of the Light

CZ 20.10.2008 8 460 000 43 minut


Matt se setkává se svou budoucí láskou, Hiro je na stopě novému malíři, Nathan s Tracy vyhledávají pomoc u Mohindera a Peter se setkává s velice důležitou osobou, která ho připraví o všechno.

Hiro, Ando

Dozvídáme se, že Hiro celou věc s Andovým zabitím narafičil. Předtím se teleportoval do hračkářství kde sebral falešnou krev a „kouzelný“ meč. Následně se Hiro vrátil do minulosti a varoval Anda ohledně budoucích událostí. Jeh plán vyšel. Knox a Daphne si myslí, že je zabiják. Hiro dostane 1. úkol má najít malíře budoucnosti, který žije kdesi v Africe.

Hiro se teleportuje k Chatrči kde byl dříve Matt. Hiro vejde do chatrče se slovy „Pane africký Isaac?“ Pokusí se malíře chytit, ale ten ho bez milosti praští lopatou. Hiro se o to pokusí několikrát pomocí svých schopností. Nevyjde to. Malíř ví o každém jeho budoucím kroku. Hiro se tedy rozhodne, že to udělá postaru a počká. Malíř je spokojen a ukáže mu jednu ze svých maleb. Jsou na ní 4 padouchové. Jsou to ti, které Hiro hledal.

Dying of the Light

Matt, Daphne

Matt se vrací i se želvou z Afriky. Daphne dostává od Lindermana další složky s adepty do týmu. Jakmile Daphne zmizí, zjistíme, že Linderman je pouhá iluze, kterou vytvořil Mattův otec Maury Parkman. Mezitím za Mattem přibíhá Daphne-Matt má být další z rekrutů pro Pinehearst. Daphne překvapí když na ni Matt zavolá jménem. Matt ji začne vyprávět o svém snu. Mluví o tom jak se vzali, založili rodinu. Daphne Mattovi nevěří dokud neřekne jméno její budoucí dcery. Jméno je podle Daphniny babičky. Daphne potom Matta varuje a práci pro Pinehearts mu vymluví.

Dying of the Light

Claire, Meredith, Sandra

Claire se Sandrou jdou navštívit mistra loutek Doyla. Právě u něj je totiž vězněná Meredith. Akce se nezdaří a Doyle má všechny ve své moci. Potom s našimi hrdinkami začne hrát ruskou ruletu. Nakonec vyjde řada na Claire a ta Sandru přesvědčí aby na ni vystřelila. Doyle je v ten moment spokojený a přestane využívat svoji schopnost na Claire, je přece mrtvá. O to větší překvapení ho čeká kdyžř ho Claire zezadu omráčí. Dámy potom zavolají Noahovi. Noah je překvapen tím jak si Claire poradila. Následně se zeptá Meredith, jestli mu nechce s něčím pomoci.

Dying of the Light

Sylar, Peter, Angela

Daphne pokračuje v náboru nových sil pro Pinehearst. Staví se za Sylarem, který si nechá chvilku pro rozmyšlení. Daphne mezitím utíká s Flintem. Sylar potom uvolní Petera a poprosí ho o pomoc. Jejich matka je nejspíš v nějakém druhu kómatu. Peter se jí podíva do hlavy a uvidí logo Pinehearst. Chce tam tedy jít. Sylar mu to ovšem zakáže. Ještě nedokáže ovládat svůj hlad. Mezi oběma bratry se strhne bitka. Peter vyhrává, uvězní Sylara a jde do Pinehearst.

Dying of the Light

Mohinder, Nathan, Tracy

Nathan a Tracy, žádají od Mohindera pomoc ohledně svých umělých schopností. Mohinder souhlasí, ale Nathanovi a Tracy vstříkne do žil uspávadlo. Následně oba uvězní. Za Mohinderem se stavuje Daphne a podává mu vizitku pinehearst. Pak si Daphne všimne něčeho neobvyklého. Rychle v běhne do Mohinderovy laboratoře a uvidí v ní kokony. Daphne utíká pryč.

Tracy se mezitím vzbudila. Promluví k Mohinderovi a chce aby jí podal ruku. Následně na Mohindera použije svoji mrazivou schopnost. Zmrazí i pouta a ta se rozpadnou na malé kousky. Potom osvobodí Nathana a chystají se utéct. Mohinder s nimi ovšem neskončil…

Dying of the Light

Arthur, Adam

Knox přivede k Arthurovi Adama Monroea. Arthur ho chytí za ruku a vysaje z něj všechnu životní energii. Adam se rozpadne na prach. Potom Arthur v klidu vstává z lůžka.

Arthur následně promlouvá ke svému „týmu“. V místnosti je přítomen Knox, Flint, Maury a Daphne. Do místnosti vbíhá Peter. Je šokovaný že vidí svého, údajně mrtvého, otce. Otec se ho snaží přesvědčit, že to bude dobré. Následně Petera obejme. Tak z Petera vysaje všechny schopnosti. Peter je tedy obyčejný člověk…

Dying of the Light  • karlospajdos
    karlospajdos 23.12.2015 | 13:53:51

    Starej Petrelli bude snad horší jak Sylar.

  • tom99
    tom99 7.7.2015 | 13:53:12

    Naprosto skvělá epizoda, která se s ničím nepárala. Jen škoda, že Peter přišel o své schopnosti a my ho už nikdy neviděli tak silného a mocného…