S03E07: Eris Quod Sum

S03E07: Eris Quod Sum

CZ 27.10.2008 8 150 000 43 minut


Sylar se pokouší zachránit Petera, ale sám neví, na jaké straně stojí. Claire spojuje síly s Elle, ale jejich spojenectví netrvá dlouho. Maya se loučí s Mohinderem a Hiro se vydává poznat své nepřátele.

Mohinder, Maya

Tracy a Nathan utíkají od Mohindera. Teď už ví co je zač. Mohinder v rychlosti vezme z kukly Mayu a vyskočí pryč z místnosti střešním oknem. Následně donese Mayu do Pinehearst, kde se ho hned ujme Arthur. Nabídne Mohinderovi spolupráci a hned potom přijde k Maye a vysaje si její schopnost. Kompletně vyléčená a šťastná Maya odchází z Pinehearst, opouští tak Mohindera, na kterého je právem naštvaná. Mohinder tedy dostane svoji práci – má upravit oba kousky vzorce, jež ukradla Daphne. Mohinder souhlasí, ale bude potřebovat lidi jako pokusné králíky. Ještě, že tu je uvězněný Peter.

Eris Quod Sum

Nathan, Tracy, Noah

Nathan a Tracy zavolají Noahovi, protože si nevědí rady, co s Mohinderovými kuklami. Noah přijde i s Meredith. Potom Nathan Tracy vysvětlí, že právě Meredith je matkou jeho dcery. Noah oběma hrdinům nabídne, že v centru společnosti Primatech na nich může udělat testy, které by jim mohly pomoct, jestli jsou oba v pořádku a jestli jim Mohinder něco špatného neprovedl.

Eris Quod Sum

Sylar, Arthur, Peter, Angela

Sylar leží uvězněn na lůžku. Ve snu se mu zjeví jeho matka Angela. Sylar od ní dostane úkol zachránit Petera. Matka mu také poví o tom, že Sylar je silnější než se zdá a zdaleka neví o svém potenciálu. Sylar tedy použije svoji schopnost a přezky u lůžka povolí.

Sylar vtrhne do centra Pinehearts přesně ve chvíli, kdy Mohinder chystá píchnout Peterovi dávku jím vytvořeného séra. Strhne se rvačka při níž Peter utíká. Mohinder mezitím zautočí na Sylara. Na scénu přichází Arthur. Konečně se potkává se svým synem.

Arthur si vezme Sylara stranou. Snaží se Sylara přesvědčit, že jeho matka Angela ho jenom využívá aby zachránila svého oblíbence Petera. Peter mezitím přibíhá k Sylarovi. Vrátil se pro bratra. Sylar se podívá na Petera a potom ho prohodí oknem. Peter padá z 7. patra na tvrdou zem.

Eris Quod Sum

Claire, Elle

Elle navštíví dům Bennetových. Doufá, že by ji Noah mohl pomoci. Místo toho narazí na Layla, který ji poleje kýblem vody, zkrat. Následně se baví s Claire. Obě se rozhodnou, že půjdou do sídla Pinehearts. Jejich schopnosti se zhoršují. Claire už necítí žádná zranění a Elle trpí neustálými bolestmi, protože je pořád nabitá elektřinou. Koupí si tedy letenky a vyrazí. V letadle ovšem Elle dostane další ze záchvatů. Nedokáže ovládat svoji schopnost a letadlo se začne kymácet. Claire ji chytne za ruku a nechá Elle aby do ní vypustila všechnu svojí elektřinu. Zabrání tak pádu letadla. Zpřátelí se.

Claire a Elle dorazí k sídlu Pinehearts. Slyší zvuk tříštícího skla a následně vidí padajícího Petera. Peter dopadne. Claire k němu hned přiběhne. Peter jim poví o tom, že mu tam sebrali schopnosti. Přesto ten pád přežil. Pomohl mu snad Sylar? Elle nic víc nechtěla slyšet a loučí se s Claire. Jsou to sice vrahouni, ale i tak to musí zkusit. Jestli existuje nějaká šance, na to aby přišla o své schopnosti.

Claire mezitím odveze Petera domů. Tam se potkává s Nathanem a Tracy. Poví jim o společnosti Pinehearts. Nathan počká až bude mimo Peterův doslech a pak se rozhodne. Půjde do centra té společnosti. Tracy ho ovšem nenechá jen tak jít. Jednu dobu dělala pro Pinehearts konzultanta, může pomoct.

Eris Quod Sum

Matt a Daphne

Daphne dostává od Arthura nový úkol: Má zabít Matta Parkmana. Daphne odmítne. Je zlodějka, ne vražedkyně. Mattův otec Maury se proti tomuto kroku postaví. Arthur ho tedy zabje. Daphne rychle mění názor a jde za Mattem.

Namíří na Matta zbraní. Nedokáže to. Zejména když jí Matt začne vyprávět o jejich budoucnosti. Matt ji slíbí, že ji před Pinehearts ochrání. Celou dobu ovšem Daphne sledoval Knox. Tušil, že Daphne nedokáže zabít Matta a tak se toho ujme sám. Nejdříve zabije Daphne a pak použije svoji schopnost a vyrazí Mattovi srdce s těla. Spokojený Knox potom odchází.

Následně těla Daphne a Matta zmizí. Matt celou dobu dělal pro Knoxe iluzi, zatím co on a Daphne byli schovaní ve vedlejší místnosti. Daphne je šťastná a z radosti políbí Matta na tvář. Matt rozhodne, že navštíví konkurenčí firmu Primatech. Daphne mezitím v ústraní volá Arthurovi. Plán vyšel a Matt si myslí, že Daphne je na jeho straně.

Eris Quod Sum

Hiro a Ando

Hiro se s Andem hádá. Ando se snaží Hira přesvědčit aby cestoval do minulosti a zabil všechny ty zloduchy. Hiro nechce o cestování časem nic slyšet.

Pan „Africký Isaac“ (Usuku) nabídne Hirovi stejnou kaši jakou nabídl Mattovi. Hiro se musí rozhodnout jakou možnost si vybere a duševní cesta mu připadá mnohem bezpečnější, než otestovat si obě možnosti cestováním časem. Hiro tedy sní kus kaše (úsměv se mu ztratí hned jak se dozví, že je vyrobena z kořínků a hyeního trusu). Ptá se malíře budoucnosti co má dělat dál. Prý stačí počkat. Hirovy oči se zničehonic zakalí a Hiro omdlí. Malíř to věděl. Hiro si nezvolil svoji cestu a tak byla vybrána za něj. Ando se rychle snaží svého přítele probudit…

Eris Quod Sum  • karlospajdos
    karlospajdos 23.12.2015 | 14:55:30

    Lži na každém kroku…

  • tom99
    tom99 7.7.2015 | 13:54:09

    Další skvělá epizoda. Se Sylarem je manipulováno na všech frontách, ostatní motivy hrdinů (Mohinder, Elle), proč se přidají na jednu či druhou stranou jsou naprosto uvěřitelné…