S03E08: Villains

S03E08: Villains

CZ 10.11.2008 7 830 000 43 minut


Hiro se dozvídá, jak Arthur Petrelli přežil, jak byl stvořen Sylar a jak se z Flinta stal padouch, zatímco jeho sestra Meredith se vydala na cestu světla. Sám Hiro ale musí za tyto znalosti zaplatit nejvyšší daň.

MINULOST

Sylar, Elle, Noah

Vracíme se do doby, kdy Sylar objevuje své schopnosti. Poté, co zabil kvůli schopnosti prvního člověka, se Sylar pokusí o sebevraždu. Naštěstí přichází Elle a Sylara zachraňuje. Společně se seznamují a Elle si získává Sylarovu důvěru. Sylar se jí dokonce svěří se svými schopnosti a také, že je vrah. Elle je přesto k Sylarovi hodná.

Dozvídáme se, že celá akce je pod vlivem Společnosti. Noah a Elle mají za úkol zjistit, jestli je Sylar nebezpečný. Potřebují ho vidět zabíjet. Proto Elle přivede za Sylarem člověka, který má také schopnost. Sylar ihned po ní zatouží a muže zabije. Také se dozvídá, že jejich seznámení s Elle nebyla náhoda. Sylar jí ale nechává jít. Vzápětí Gabriel touží po dalších schopnostech. Je připraven všechny lidi se zvláštní dovedností najít.

Villains

Meredith, Flint

Zjišťujeme, že Meredith má bratra – Flinta, se kterým má neustále problémy. Jednou, když se Flint předváděl se svojí schopností, je Meredith chycena mužem ze Společnosti – Thompsonem. Muž jí ale nabízí, že může dělat pro Společnost. Chvilku to tak skutečně je, ale poté, co se Meredith dozví, že její bratr Flint byl také chycen, rozhodne se s ním utéct.

Daleko ale Meredith s Flintem neutečou. Znovu se totiž objevuje Thompson. Flint utíká, ale Meredith je znovu zavřena. Meredith se Thompsonovi svěří o tom, že její dcerka Claire zemřela při požáru budovy. Thompson, který ví, že tomu tak není, nechává Meredith jít. Ta sama nic nechápe.

Villains

Nathan, Peter

Jsme zpět v minulosti, kde se právě pokouší Nathan potopit Lindermana. Jeho otec ho o tom přemlouvá, ale Nathan je pevně rozhodnut udělat to. Při jedné noci do Nathana a jeho ženy Heidi nabourává auto. Zatímco Nathan se zachraňuje díky své schopnosti, Heidi je připoutána na invalidní vozík. Nathan ví, že za vším je Linderman, kterého stále obhajuje jeho otec. Nathan ale otci zdůrazňuje, že jestli bude při něm nadále stát, potopí i jeho. Celou situaci se diplomaticky snaží vyřešit Peter, ze kterého je nešťastný jeho otec Arthur.

Villains

Arthur, Angela

Arthur ví, že potopení Lindermana by přineslo i jemu nemalé starosti. Proto se rozhodne na krajní řešení – zabít Nathana. Po jednom neúspěšném pokusu se Arthur rozhodne k druhému. Angela začíná svého muže podezírat a postupem času přichází na to, že Arthur skutečně chce Nathana zabít. Arthur ale Angele upraví myšlenky v mozku tak, aby o ničem nevěděla. < Za Angelou přichází Linderman, který se dále nemůže dívat, jak jí Arthur tají pravdu. Pomocí léčení si Angela znovu vzpomíná. Aby zachránila Nathana před smrtí, zavolá si na pomoc Haiťana. Ten potlačí Arthurovi schopnosti a Angela ho mezitím otráví.

Arthur je mrtvý a Nathan s Peterem začínají truchlit. Angela jeho smrt zdůvodňuje infarktem. My se ale dozvídáme, že Arthur není mrtvý. Pracuje na něm doktor, který přesně podle jeho pokynů sdělil vše veřejnosti. Arthur chce vyčkávat. A v pravý čas se znovu ukáže.

Villains

SOUČASNOST

Hiro a Ando

Hiro, kterému se vše o Sylarovi, Meredith a Arthurovi zdálo, se probouzí. Ví, že nyní musí varovat Angelu a všechny, kteří jsou v nebezpečí. Hiro a Ando ale uslyší příšerný řev. Brzo nacházejí malíře Usutuho mrtvého. Vzápětí se objevuje Arthur, který ví, že se Hirovi o něm zdálo. Arthur přiloží ruce k Hirovi a začíná mu něco příšerného dělat…

Villains  • karlospajdos
    karlospajdos 23.12.2015 | 15:56:31

    Prostě Zlosynové :D Ty flashbacky, jak to je všechno propojené byly hustý.

  • tom99
    tom99 7.7.2015 | 21:37:33

    Epizoda, která dokazuje, že vše dává smysl. S odstupem času, kdy jsem nedávno viděl první sérii, si ještě více cením tohoto dílu. Situace ohledně Arthura Petrelliho je vysvětlena, stejně tak o pokusu zabití Nathana, stvoření Sylara, toho, že se Elle a Noah znají a spoustu dalších drobností, které sice možná pro příběh nejsou důležité, ale pro fanouška je je příjemné vidět :-)