S03E10: The Eclipse (1)

S03E10: The Eclipse (1)

CZ 24.11.2008 7 510 000 43 minut


Nastává zatmění a všichni Hrdinové přicházejí dočasně o své schopnosti. Peter s Nathanem se vydávají hledat Haiťana, Angela se pokouší za každou cenu schovat Claire. Sylar zjišťuje svou bezmocnost bez schopností.

Mohinder, Arthur, Tracy

Arthur stále a stále maluje obrázky, které by mu vysvětlily záhadu zatmění slunce. Ať namaluje cokoliv, nic mu nepřináší odpovědi. Dokonce ani Mohinder, který na sobě začíná pociťovat stále horší a horší příznaky. Mohinder se zakuklí a připravuje se na smrt.

Zničehonic se ale dává Mohinder do pořádku a zjišťuje, že jeho schopnosti jsou pryč. Tuší, že vše má na svědomí zatmění slunce. Najednou si Mohinder na něco vzpomíná a chce vyrazit za Mayou. Zastavuje ho ale Arthur s Flintem, kteří chtějí své schopnosti zpět.

Tracy také podává Arthurovi hlášení. Byla v Primatechu a od Angely se dozvěděla, že Nathan se vydal hledat Haiťana. Arthur si uvědomuje riziko získat Haiťana, a proto vysílá vojáky, aby Nathana ihned zastavili.

The Eclipse (1)

Peter a Nathan

Angela posílá Nathana za jediným člověkem, který dokáže Arthura zastavit – za Haiťanem. Protože Peter chce Nathanovi pomoci, vyráží s ním. Oba se dostávají na místo právě včas, ještě před zatměním slunce. Při zatmění všichni ztrácí své schopnosti.

Peter a Nathan po pár rozporech nakonec nacházejí Haiťana. Ten se ale s nimi nevrátí zpět, dokud nezastaví svého bratra Barona, který je uprchlíkem ze sekce 5. Než ale všichni tři dokáží něco vymyslet, na scéně se objevují vojáci, kteří zatýkají Nathana. Poslal je Arthur Petrelli, který se nějak dozvěděl, kde Nathan je. Peter a Haiťan se na poslední chvíli před vojáky schovávají.

The Eclipse (1)

Matt, Daphne

Matt a Daphne dostávají také od Angely úkol – najít Hira. Než stačí oba něco podniknout, Hiro a Ando se objevují ve dveřích. Svojí cestu k Mattovi našli přes komiks, který v sobě nese budoucnost. Matt se pokouší Hira vyléčit, ale nedokáže to. Hiro přemýšlí v japonštině. Daphne, která si myslí, že je v týmu navíc, odchází. Před odchodem jí ale Matt přečte myšlenky, takže nyní ví, kam míří.

Hiro přenáší Matta do rodného města Daphne. Nastává zatmění a Matt ztrácí své schopnosti. Bez nich si neví rady, jak se dostat přes otce Daphne. Nakonec si Matt počká, až její otec zmizí. Když se dostává Matt k Daphne, zjišťuje, proč utekla. Daphne se vrátila její nemoc – má ochrnuté nohy a musí chodit pomocí berlí.

The Eclipse (1)

Hiro a Ando

Hiro také ztrácí své schopnosti. Nyní on a Ando trčí v kukuřičném poli a čekají, až se Matt dostane k Daphne. Desetiletý Hiro ale neztrácí svou víru a chce se vydat do města. Chce, aby dostal zpět své schopnosti. On a Ando vyrážejí do místního komiksového obchodu, kde nacházejí nové číslo s Hirovo budoucností. Prodavači se sami diví, když na novém díle uvidí sami sebe s Hirem a Andem.

The Eclipse (1)

Sylar a Elle

Arthur posílá Sylara a Elle za katalyzátorem, o kterém už ví, že je to Claire. Elle si také před svojí misí ověří, že Sylar už není vrah. Společně dokáží najít Claire a Noaha, který svojí dceru chrání. Sylar a Elle ale zničehonic ztrácí schopnosti a oba jsou zmláceni Noahem. Ještě ale než se to stane, Elle postřelí Claire.

Sylar a Elle se probouzejí z bezvědomí. Elle pomůže Sylarovi nahodit jeho vyhozené rameno. Sylar je rád, že jeho schopnosti jsou pryč. Přišla úleva. Nyní může začít jiný život. Za vše vděčí Elle, kterou také poprvé políbí.

The Eclipse (1)

Claire, Angela, Noah

Angela chce za každou cenu schovat Claire. Ví, že se jí pokusí Arthur získat, a proto jí svěřuje do rukou jejího otce Noaha. Ten jí bere do domu pana Canfielda, kde by měla být v bezpečí. Noah také učí Claire pár triků na sebeobranu.

Do domu brzo přichází Elle a Sylar. Noah si s nimi dokáže vypořádat, nedokáže ale ochránit Claire, která je postřelená a neléčí se. Bere jí domů za svojí ženou, po které chce, aby se o ní postarala. Sandra nedokáže podat Claire úplnou zdravotní péči a rozhodne se tedy, že jí vezme do nemocnice. Mezitím se Noah vrací za Sylarem a Elle. Míří na ně sniperem a je připraven vystřelit…

The Eclipse (1)  • karlospajdos
    karlospajdos 23.12.2015 | 21:01:55

    Bez schopností už to nejsou takový bossové :D

  • tom99
    tom99 8.7.2015 | 12:58:48

    Sledovat hrdiny, jak přicházejí o schopnosti a jsou v těžkých situacích, bylo prima :-)