S03E11: The Eclipse (2)

S03E11: The Eclipse (2)

CZ 1.12.2008 7 900 000 43 minut


Matt, Ando a Daphne se vydávají hledat ztracený komiks, Nathan změní stranu, Hiro bere Claire do minulosti. Sylar začíná mít obavy a myslí si, že s ním Angela a Arthur manipulují. Začíná se mstít na nesprávné osobě.

Mohinder, Arthur

Mohinder pod nátlakem Arthura a Flinta stále pracuje na tom, proč schopnosti všech nefungují. Mohinder se ale brzy dostává z věznění Flinta a odchází za Mayou. Když klepe na její dveře, zpozoruje na sobě, že se mu vrací jeho schopnost. Proto tedy odchází a vrací se za Arthurem, který ho bere znovu do týmu. Mohinder znovu začíná pracovat na vytvoření séra.

The Eclipse (2)

Peter a Nathan

Peter se svěřuje Haiťanovi, že přišel na Haiti, aby si dokázal, že může být i hrdina bez svých schopnosti. Společně s Haiťanem osvobozují Nathana a ostatní vězně. Peter chce dát Nathanovi a Haiťanovi náskok před Baronem, a proto se obětuje a zůstává u Baronovo tábora a vyčkává na jeho vojáky.

Peter ale situaci nezvládne. Přichází mu na pomoc Nathan a Haiťan, kteří se rozhodli zůstat. Haiťan také zabije svého bratra Barona. Nathan se později Peterovi svěřuje, že Pinehearst neuvažuje špatně. Dávat lidem schopnosti by mohlo přivést užitek. Nathan je připraven se tam vydat a pomáhat jim. Peter a Haiťan tak zůstávají sami.

The Eclipse (2)

Matt, Daphne, Ando

Daphne se Mattovi svěřuje, že kdysi nemohla chodit. Poté, co přišlo zatmění, postupně chodit začala a později dokázala i víc. Nyní se jí nemoc vrátila a Daphne je z toho nešťastná. Matt odchází a vrací se k Hirovi a Andovi, kteří jsou v komiksovém obchodě. Z komiksu Matt vyčte, že schopnost Daphne se jí znovu vrátí. Matt se za ní opět vydává.

Matt také zjišťuje, že jeho schopnost je také zpátky. Daphne začíná chodit a Matt jí domluví, aby si vyřídila spory se svým otcem. Daphne to tak dělá, poté už ale s Mattem odchází zpět za Andem, kterému mezitím zmizel Hiro. Nic z komiksu vyčíst nemohou, protože tvůrce komiksu Isaac Mendez je už mrtvý. Prodavač ale říká, že existuje ještě jedno vydání Isaacovo komiksu s dalšími příběhy. A ten komiks předal Isaac poslovi. Matt, Daphne a Ando ho chtějí najít.

The Eclipse (2)

Sylar, Elle, Noah

Sylar a Elle se pomilují. Jejich hezké chvíle ale nevydrží dlouho, protože se objevuje Noah, který ihned střílí a vzápětí postřelí Elle. Sylar s Elle utíká do obchodu, kde Gabriel dává Elle první pomoc. Později utečou do skladiště, ale Noah je jim v patách. Noah se dostává k Sylarovi a zabíjí ho. Elle tomu všemu přihlíží.

Poté, co zatmění slunce končí, Sylar dostává zpět své schopnosti, a vyléčí se. Sylar je připraven se pomstít a vykonat úkol, který mu zadal jeho otec – najít a přivést Claire. Společně s Elle míří do domu Claire.

The Eclipse (2)

Hiro, Claire

Hiro s Andem v komiksovém obchodě pročítají starší čísla komiksu, které namaloval Isaac. Po menších potížích, kde Hiro stále fňuká, že nechce vyrůst, nakonec dojdou k závěru, že Hirova paměť se vrátí, když vezme Claire na místo, kde byli spolu před 16 lety. Doba, kdy Kaito Nakamura předával malou Claire Noahovi. Hiro se ihned přemisťuje za Claire.

Claire je mezitím operovaná. Její zranění je vážné a vypadá to, že to nezvládne. Brzy Claire umírá. Vzápětí ale zatmění končí a Claire se vrátí její schopnosti. Vyléčí se a vrací se domů. Navrátivší Noah se dozvídá, že Claire umřela a pak obživla. Dochází mu, že to samé se stane i Sylarovi. Chce ihned zmizet, to už je ale pozdě. Sylar a Elle dorazili.

Noah se pokouší Sylara zmanipulovat tím, že Arthur a Angela nejsou jeho rodiče. Sylar mu ale nevěří a je odhodlán ho zabít. Přichází ale Hiro a přemisťuje Sylara a Elle někam k moři. Sylar se zde Elle přiznává, že nikdo se nedokáže změnit. Stejně jako on. Poté, co se mu vrátili schopnosti, přišel i známá touha po schopnostech. Sylar zabíjí Elle a bere si vše, co měla v hlavě.

Hiro se vrací zpět za Benettovými a odvádí Claire do doby před 16 lety. Doufá, že se mu vrátí paměť…

The Eclipse (2)  • karlospajdos
    karlospajdos 23.12.2015 | 21:54:46

    Škoda že se jim ty schopnosti vrátily, bez nich by to bylo víc zajímevajší.

  • tom99
    tom99 8.7.2015 | 15:02:58

    Díl mi kazil jen okamžiky, kdy se opět cestovalo do minulosti a zničehonic se objevily komiksy od Isaaca, který je už dávno mrtvý, a věděl tak dlouho dopředu, co se stane. I když jasně bylo řečeno v minulé sérii, které jeho obrazy jsou poslední…