S03E14: A Clear and Present Danger

S03E14: A Clear and Present Danger

CZ 2.2.2009 8 450 000 43 minut


Všichni známí Hrdinové jsou zrazeni Nathanem Petrellim a chytáni nebezpečnými agenty po celém světě. Pouze Claire může všechny zachránit, protože je jediná, na které se chytání lidí nevztahuje.

Tracy

Tracy volá guvernér, který po ní chce vědět, jestli něco ví o Nathanovo novém plánu. Tracy guvernéra ujišťuje, že s Nathanem už není dávno v kontaktu. Najednou si Tracy všimne otevřeného okna u ní doma. Přišli k ní nezvaní hosté v uniformách. Bez milosti Tracy omráčí. Celou operaci vede záhadný holohlavý muž, který volá jinému muži, ať vzkáže Nathanovi, že mají prvního člověka se schopnostmi.

A Clear and Present Danger

Hiro, Ando

Hiro a Ando jsou zpátky v Japonsku. Hiro, který už nemá své schopnosti, se snaží udělat z Anda superhrdinou a pořídí mu kostým a speciální motorku. Chce po něm, aby lovil padouchy. Ando z toho moc nadšený není a jeho nálada se ještě zhorší tím, když Hiro vpíchne Andovi do těla štěnici. Ando poté naštvaně odjíždí.

Hiro vyhledává ve svém počítači Anda. Díky jeho štěnici ho pomocí GPS dokáže najít. Brzo ale zjišťuje, že Ando nebojuje s padouchy, ale balí holky v nočním klubu. Než se stačí situace mezi přáteli vyřešit, Hiro je unesen. Ando se ihned za ním vydává, vše, co ale najde, je Hirovo počítač. Ando odhalí Hirovo heslo a tím také podlé štěnice, kterou si Hiro také vpíchl, zjistí, kde jeho přítel je.

A Clear and Present Danger

Claire, Angela, Sylar

Claire si vybírá, na kterou školu má jít. Ke všemu jí nutí Angela, sama Claire ale do školy jít nechce. Stále si totiž myslí, že Sylar je naživu. Dozvěděla se, že před pár dny zmizel jeden muž se schopnostmi. Angela svojí vnučku ale ujišťuje, že Sylar je mrtvý.

Claire poté náhodou uslyší rozhovor mezi Angelou a Nathanem. Mluví o tom, že dnes je zlomový den. Nathan chce, aby Angela držela dál Claire od Petera a Matta, pro které si asi Nathan jde. Claire rychle mizí z domu. Angela si ale všeho všímá a ví, že celý rozhovor Claire slyšela. Pozornost také dostává Sylar, který chodí po světě, jako by se mu nic nestalo. Neopustila ho myšlenka najít svého otce a usilovně po něm pátrá. Gabriel navštěvuje člověka, o kterém si myslí, že je doopravdy jeho otec. Muž mu prozradí, že jeho pravý otec se nachází jinde. Jemu byl pouze malý Gabriel svěřen. Sylar se vydává do bydliště svého otce.

V domě ale nikdo není. Na Sylara tam zaútočí muži v uniformách. Díky Sylarovo schopnostem se Gabriel protivníkům ubrání a zlikviduje je. Od jednoho vojáka se dozví, že jeho otec byl zřejmě odveden. Odpověď na otázku, kdo je poslal, ale voják nezodpovídá. Sylar mu proto začíná rozřezávat hlavu.

A Clear and Present Danger

Matt, Daphne

Matt a Daphne se pokoušejí žít normální život. Matt si vydělává jako bodyguard a Daphne pracuje jako pošťačka. Zatímco Daphne používá své schopnosti při práci, Matt ne. A to je důvod, proč mezi Mattem a Daphne jsou nepokoje. Daphne později Mattovi slibuje, že budou žít „normálně“ jako prostí lidé.

Mattovi se stále zjevuje prorok Usuku, který mu oznamuje, že byl vybrán, aby on byl prorok. Má prý namalovat budoucnost. Než Matt stačí něco pochopit, začne malovat obrázek, na kterém je Claire. Claire ho za chvíli skutečně navštěvuje, aby ho varovala. Než ale stačí něco probrat, oba jsou uneseni vojáky.

A Clear and Present Danger

Mohinder, Noah, Danko

Mohinder se vrátil k práci být taxikářem. Po dlouhé době také uvidí Petera, se kterým zavzpomínají na staré časy. Po Peterovi k Mohinderovi do taxíku přistoupí záhadný muž s pistolí, který po něm chce, aby odjel přesně tam, kam řekne. Na místě určené záhadným mužem je už připravený celý tým vojáků. Mohinder naštěstí utíká.

Při útěku Mohinder narazí na Noaha, který mu chce očividně pomoct. Později zjišťujeme, že všechno byl pouze plán a Noah Mohindera uspává. Později si holohlavý muž (Danko) přebírá od Noaha Mohindera.

A Clear and Present Danger

Peter, Nathan

I Peter se vrací ke své dřívější práci a znovu zachraňuje životy jako ošetřovatel. Také se po několika měsících setkává s Nathanem, který je nyní populární. Má blízko k prezidentovi a v televizi a v tisku je téměř pořád. Peter také ví, že když se Nathan vyjadřuje v médiích, že bude ochraňovat lidi před nebezpečnými lidmi, myslí tím lidi se schopnostmi. Nathan chce vše Peterovi vysvětlit a zve ho na večeři. Peter přijímá.

Nathan ale Petera navštíví dříve, než bylo dohodnuto. Peter razantně odmítá stát za Nathanem a podpořit jeho plán uvěznit lidi se schopnostmi. Následně na to ihned doplácí a je omráčen Noahem. Peter a všichni uvěznění hrdinové jsou později naloženi do speciálního letadla, které je odveze neznámo kam. Všichni kromě Claire, kterou chce Nathan ušetřit.

Claire využívá situace, že je volná a vrhá se do letadla, kde odvážejí její přátele. Pomůže Peterovi dostat se z pout. Peter se začíná vzpamatovávat. Poté ihned přejímá Mohinderovo a Tracy schopnost a začíná bojovat s vojáky. Bohužel ale neví, co Tracy schopnost obsahuje a nechtěně zmrazí část letadla. V letadle se objevuje prasklina a všechny věci z letadla odlétávají pryč. Claire se mezitím dostává do kokpitu, kde s překvapením nachází u pilota svého otce. Peter stále bojuje o život v letadle. Drží se, aby nevyletěl ven. Když už vypadá, že vypadne z letadla, chytí ho na poslední chvíli Mohinderova ruka…

A Clear and Present Danger  • karlospajdos
    karlospajdos 24.12.2015 | 0:14:37

    Nathan to je fakt loduch… Dobrej díl.

  • tom99
    tom99 10.7.2015 | 15:24:01

    Je vidět, že s tímto Volume dost Hrdinové ubrali na tempu. Místy je to celkem příjemný, je to jakýsi návrat ke kořenům první série, problémem tady ale je, že je to občas až moc nudné…