S03E17: Cold Wars

S03E17: Cold Wars

CZ 23.2.2009 7 070 000 43 minut


Peter, Matt a Mohinder unášejí Noaha, aby zjistili, proč je on a Nathan zradili. Sám Mohinder před svými přáteli tají tajemství, za které se stydí. Peter je odhodlaný udělat cokoliv, aby ochránil svůj druh.

Costa Verde, Kalifornie

Peter, Matt a Mohinder dávají Noahovi do pití silné sedativum, po kterém hned omdlí. Společně ho odvážejí na bezpečné místo, kde se mu chce Matt podívat do hlavy a zjistit, kdo za vším stojí, jak a proč je loví. Matt se začíná soustředit a proniká do Noahovi hlavy…

Cold Wars

Před 5 týdny

Za Noahem přichází Angela, která mu děkuje za dlouholetou práci pro Společnost. Dává mu peníze a hodinky. Noah ale není příliš nadšený. Jediné, co uměl a co celý život dělal, je, že chytal nebezpečné lidi se schopnostmi. Chtěl by se k tomu vrátit, ale Angela mu na to říká, že je konec a že je čas vrátit se domů za rodinou.

Později za Noahem přichází Nathan, který se mu svěří se svým ďábelským plánem zajmout lidi se schopnostmi a odvést je do vězení, ve kterém by byli zkoumáni a možná vyléčeni. Nathan Noahovi zdůrazňuje, že on a Claire by byli výjimkou. Noah poté Nathana zavede do svého úkrytu, kde má všechny potřebné informace k dopadení všech superlidí.

O týden se Noah dozvídá, že nebude vést operaci, jak mu bylo slíbeno. Operaci bude vést muž Danko, který se Noahovi moc nezamlouvá. Noah zjišťuje, že celá operace sahá mnohem výš, než sám čekal a přestává se mu to líbit. Proto požádá o pomoc Mohindera. Ten mu ale nevěří. Noah se pokouší udělat ještě jeden zoufalý krok a to sblížit se více s Dankem, neúspěšně. Poslední výlet do Noahovi hlavy nám ukáže událost, která se odehrála před 2 dny. Daphne přežila útok na kopci a je v rukou Nathana a Danka v budově 26.

Cold Wars

Peter, Nathan, Danko

V budově 26 se mezitím už shánějí po Noahovi. Nikde ho nemůžou najít. Z Danka vypadne, že Noaha sledovali na každém kroku, stejně tak jako Nathana. Peter mezitím dostává od Matta papírek s místem lokality Noahova úkrytu. Ihned tam odlétá a bere si zbraně, které bude potřebovat k poražení Nathana. Peter má ale smůlu – celý Noahovo úkryt je střežen kamerami, takže Danko a Nathan o něm ví. Danko tam ihned posílá tým, ale marně. Peter dokáže včas uniknout. Peter se dostává v pořádku k Mohinderovi a k Mattovi, který mu hned dává další úkol. Zjistil adresu muže, který operaci vede. Peter tam vyráží a v bytě se střetne s Dankem. Dozvídáme se, že Dankovo dům je sledován Nathanem, takže samotný senátor tam brzy dorazí. Peter se nenechává zmanipulovat Nathanem ani Dankem a začne jednat – postřelí Danka a odlétá. Danko mezitím už zjistil lokaci Matta a Mohindera. Posílá tam tým.

Cold Wars

Mohinder

Po vypátrání všech důležitých věcí z Noahovi hlavy se Matt ihned vrhá na Mohindera a obviňuje ho, že věděl o spiknutí a nic neřekl. Mohinder se ospravedlňuje tím, že Noah s ním kdysi manipuloval, a proto mu tedy nevěřil. Mohinder zjišťuje, že Danko a Nathan je našli. Mohinder se vydává zdržet vojáky, aby Matt měl dost času získat ještě něco podrobného z Noahovi hlavy. Mohinder si zezačátku vede celkem dobře, poté je ale omráčen a převezen do budovy 26, kam za ním přichází Nathan. Chce po něm, aby Nathanovi pomohl a začal spolupracovat, jinak zabijí Daphne, která útok na kopci přežila.

Cold Wars

Matt, Noah, Angela

Matt je štěstím bez sebe, že Daphne žije. Než se ale stačí z blouznění probrat, přicházejí vojáci a zatýkají ho. Noah je jimi osvobozen a odvádí Matta do budovy 26. Najednou se ale objeví Peter a zachraňuje Matta. Noah se později setkává s Angelou. Společně mluví o Dankovi a o Nathanovi. Noah je přesvědčen, že mu věří. Vypadá to, že Noah a Angela mají svůj vlastní plán, se kterým jsme zatím nebyli seznámeni. Noah při odchodu nechává Angela na lavičce nové hodinky.

Matt začíná využívat svou druhou schopnost a maluje budoucnost. Chce se dozvědět, jak se dostat k Daphne. Bohužel ale maluje úplně něco jiného. Na jednom obraze je vybuchující město…

Cold Wars  • karlospajdos
    karlospajdos 24.12.2015 | 15:01:34

    Ten Nathan to je prostě šmejd.