S03E18: Exposed

S03E18: Exposed

CZ 2.3.2009 7 040 000 43 minut


Claire pomáhá Alexovi utéct jednou provždy, Peter a Matt konfrontují Budovu 26, Nathan ztrácí pevnou půdu pod nohama a Sylar se na své cestě s Lukem dozvídá důležitou informaci o svém původu a o otci.

Sylar a Luke

Sylar a Luke, tentokrát i s radarem vojáků, se blíží ke konci své cesty najít Sylarova otce. Cestou ale Sylar objevuje povědomou starou budovu, která kdysi byla restaurací. Vydává se do ní a začíná si vzpamatovávat na své dětství. Ví, že tady kdysi byl se svým otcem, který ho tu prodal svému bratrovi a poté jeho vlastní otec zabil svou matku.

Sylar je ochoten pomstít svou matku. Vydává se za svým otcem, cestu mu ale zkříží Luke, který celou dobu věděl o tom, co se Sylarovi v dětství stalo, ale neřekl mu to. Z nějakého důvodu také Luke nechce, aby se Sylar setkal se svým otcem. Sylar odstraňuje Lukea z cesty, chce po něm, aby se vrátil ke své matce. Poté Gabriel odchází vykonat pomstu.

Exposed

Peter, Matt

Matt stále maluje obrazy. Peter ho v tom zastavuje a chce po něm, aby společně odešli. Najednou se ale na jejich počítači objeví vzkaz do rebela, který jim vzkáže, kde je Daphne. Jako důkaz, aby Peter a Matt rebelovi věřili, jim rebel prozradí, že agenti se k nim blíží. Peter a Matt ihned ze své skrýše mizí. Vzápětí přicházejí do skrýše dva agenti.

Peter a Matt se vloupávají podle instrukcí rebela do budovy 26. Peter vstřebá Mattovo schopnost a oba pomocí své schopnosti snadno proniknou až do řídící místnosti. Tady se Peter pokouší najít v databázi Daphne. Zjišťuje ale, že byla převezena do nemocnice. Peter nachází v počítači ještě něco zajímavého – video ze dne, kdy byli všichni uneseni. Je tady celý záznam toho, jak byli nakládáni do letadla. Peter soubor zkopíruje.

Najednou se spustí alarm. Matt ani Peter nedokáží už déle kontrolovat mozky strážníků, proto ihned odcházejí. Matt dává Peterovi náskok, když se pokosí zastavit Noaha, Danka a Nathana. Bohužel je chycen, zatímco Peter úspěšně i s nahrávkou­ utíká.

Peter volá Nathanovi. Chce Matta a Daphne výměnou za nahrávku, která by ho definitivně mohla potopit. Nathan souhlasí a domlouvá si s Peterem schůzku.

Exposed

Nathan, Noah, Angela

Nathan se setkává s Angelou. Chce po ní vědět, kdo je rebel. Nathan ví, že někdo uprchlíkům pomáhá a myslí si, že je to Angela. Angela ale Nathanovi zdůrazňuje, že ona to není. Je si dobře vědoma ochrany, kterou jí Nathan poskytuje.

Mezitím v budově 26 se všichni připravují na akci. Nathan zjišťuje, že Matt a Daphne nejsou připraveni k převozu. Danko chce totiž Petera mrtvého. Sám už bere rozkazy od prezidenta. Nathan přichází za Noahem a prosí ho, aby Petera varoval přes čtení myšlenek, které teď Peter díky kopírovací schopnosti dokáže ovládat.

Akce začíná. Peter čte Noahovi myšlenky a dozvídá se, že Matt a Daphne tu nejsou. Než ale stačí Peter zmizet, střelí ho ruky Danko. Peter přepadává přes římsu budovy a padá k zemi. Naštěstí ho chytí Nathan, který ho dovede k Angele.

Nathan po Peterovi chce, aby šel s ním a vzdal se. Slibuje mu, že bude o něj postaráno. Peter souhlasí a objímá se s Nathanem. Zkopíruje jeho schopnost a odlétá. Následně Peter posílá nahrávku do televize, která je hned při večerních zprávách zveřejněna.

Exposed

Danko

Danko má zřejmě už dost Nathanových rozkazů a bere věci do svých rukou. Nedokáže si navíc vysvětlit Peterovo „úlet“. Danko nakládá Matta Parkmena do auta a odjíždí s ním. Na tělo mu upevní výbušniny. Chce, aby se svět koukal na lidi se schopnostmi jako na teroristy. Danko vykládá Matta na náměstí, kde je plno lidí, které může Matt díky své výbušnině na těle zabít..

Exposed

Claire, Sandra, Alex

Sandra brzy přichází na to, že v jejím domě je nečekaný host. Claire zpočátku chce situaci vysvětlit tím, že Alex je její nový přítel. Poté ale rozhodne, že bude lepší, když matce řekne pravdu. Sandra okamžitě rozhodne, že Alex musí z domu a z města vypadnout.

Sandra obstará Alexovi nový identifikační průkaz. Alex mezitím mění vzhled a pokouší se flirtovat s Claire. Vtom ale vtrhnou do bytu dva agenti, kteří si myslí, že Claire tady schovává Alexe. Alex se na poslední chvíli stačí schovat. Agenti jsou si ale stále jisti, že Alex uvnitř je. Pro jistotu celý den hlídkují před domem Bennetových.

Sandra a Lyle zaměstnají na chvíli dva agenty, aby zajistili Alexovi a Claire čas na útěk. Agenti ale brzo Sandřino zdržení prohlédnou a vydávají se za Alexem. Claire a Alex se mezitím ponoří do jednoho bazénu. Claire dochází vzduch a chystá se vyplavat, vtom ji ale Alex políbí a předává ji kyslík. Agenti, kteří nic nenacházejí, odcházejí. Po útěku Alexe do bezpečí se Claire vrací domů. Děkuje matce za pomoc. Do kuchyně si jde Claire pro popcorn. Najednou se ale objeví Eric Doyle, který potřebuje Claiřinu pomoc. Vzkázal mu to rebel…

Exposed  • karlospajdos
    karlospajdos 24.12.2015 | 15:49:38

    Ten plešoun to je dobrej grázl…

  • tom99
    tom99 29.7.2015 | 9:26:32

    Peterovo a Mattovo příběh byl velice dobrý, Sylarovo nebyl špatný, ale ten zbytek? Claire mě naprosto nebavila (snad kromě poslední scény) a situace ohledně Nathana, Noaha a Angely se neustále opakuje…