S03E20: Cold Snap

S03E20: Cold Snap

CZ 23.3.2009 6 480 000 43 minut


Hiro a Ando zachraňují malého Matta Parkmana, Matt se mezitím ještě jednou shledá s Daphne, Angela hledá útěchu u svého mladšího syna a totožnost záhadného Rebela je odhalena.

Hiro a Ando

Hiro a Ando konečně přicházejí na to, že malý Matt Parkman je dítě velkého Matta Parkmana. Také zjišťují, že malý Mattík má schopnost – pouhým dotekem dokáže nastartovat jakoukoliv věc. Nyní je jasné, co Hiro a Ando musí udělat. Musí Matta zachránit před Vládou, která si už pro něj jde.

Brzo přichází Mattovo matka, Janice, která nejdřív chce zavolat na Hira a Anda policii, poté si to ale rozmyslí a souhlasí s Hirovo a Andovo plánem. Do domu vzápětí přichází agenti pro malého Matta. Ando dokáže vstřebat svojí schopnost do dlaní a vymrští to proti agentech. Bohužel to ale nestačí a Ando je brzo uhozen. Agenti se nyní chystají na Hira. Hiro zavírá oči a po jejich otevření zjišťuje, že zmrazil čas.

Vše mělo na svědomí to, že v ruce držel malého Matta, který znovu jeho schopnosti aktivoval. Bohužel ne kompletně, protože Hiro se vzápětí nedokáže teleportovat. Proto Anda naloží do vozíku, Matta vezme do náručí, a spokojený Hiro odchází s nimi do bezpečí. Poté, co se tam dostanou, Hiro rozmrazí čas a vysvětlí Andovi celou situaci.

Cold Snap

Danko, Noah

Danko se doma holí, vtom ale jeho alarm zaznamená, že nějaký vetřelec se dostal do bytu. Po prohledání celého bytu Danko nikoho nenachází. Nachází pouze svázaného Doylea a u toho nápis „Dárek ode mne“. Danko ihned Doylea převáží do budovy 26.

Noah se mezitím schází naposledy s Angelou. Nyní když Danko vede celou Nathanovo operaci, půjdou agenti i po ní a nebude bezpečné se dál výdat s Noahem. Noah si Angele ztěžuje, že stále mu Danko nevěří. Angela, která si myslí, že je nezbytné, aby mu Danko věřil, chce, aby Noah vydal Dankovi Rebela.

V budově 26 Noah řekne svůj plán Dankovi, aby nechal pustit Tracy, které už Rebel zanechal několik zpráv a doufá tak, že Tracy dovede agenty k Rebelovi. Danko po dlouhém přemýšlení souhlasí.

Cold Snap

Matt, Mohinder, Daphne

Rebel ale začne jednat o trochu dříve. Uvězní Noaha, Danka a agenty v jedné místnosti a otevře dveře Tracy. Ta hned utíká a v místnosti, kde jsou všichni lidi se schopnostmi, osvobodí Mohindera, Matta a Daphne. Všichni společně utíkají, ale po útěku z budovy 26 spolu zůstávají pouze Matt, Mohinder a Daphne.

Ihned vyrážejí do nemocnice, protože stav Daphne je stále špatný. Danko se vůbec o její zdravotní stav nestaral. Matt se dostane jednomu doktorovi do hlavy a přinutí ho, aby nevolal policii kvůli tomu, že Daphne byla postřelena. Matt sedí u Daphne celé hodiny. Daphne se konečně probouzí a zjevně je v pořádku. Nepotěší ji, že Matt jí nahlásil jako jeho bývalou manželku Janice. Daphne oznamuje Mattovi, že to nemá mezi nima smysl a že bude lepší, když odejde. Poté Daphne prchá. Matt ale brzo Daphne nachází v Paříži na jejím oblíbeném místě. Dozvídáme se, že Matt umí létat! Společně s Daphne se proletí nad Paříží a také zamíří na Měsíc.

Až úplně na konci zjišťujeme, že nic z toho se nestalo. Matt stále sedí v nemocnici u Daphne a pouze jí vkládá do hlavy příjemné myšlenky. U Matta je celou dobu také Mohinder.

Cold Snap

Tracy, Micah

Tracy se po útěku z budovy 26 pokouší žít znovu její starý život. Brzo jí ale navštěvuje Noah, který ji oznamuje, že svůj život může vrátit pouze tím, když jim vydá Rebela. I když Tracy vůbec neví, kdo to je, po dlouhém přemýšlení souhlasí.

Na letišti konečně za Tracy přichází Rebel. Celou dobu je to Micah! Nyní si Tracy uvědomuje, že agentům vydá malého kluka. Oba se pokusí utéct, ale agenti jsou jim v patách. Micah přikáže roztřikovačům v garáži, aby z nich proudem vytékala voda. Poté Micah mizí a Tracy míří přímo k agentům. Tracy se celá zamrazí a zamrazí také déšť, takže celé garáže jsou jedna velká ledová jeskyně. Všichni agenti umírají, vypadá to ale také, že i Tracy.

Do garáže přichází Danko a Noah. Danko nemá po Rebelovi ani stopy, proto zmraženou Tracy chladnokrevně zastřelí. Poté ale přichází záběr na zmraženou hlavu Tracy a my vidíme, že Tracy mrkla. Je ale živá?

Cold Snap

Peter, Angela

Angela, která nyní ví, že i Danko se ji pokusí zmocnit, vyráží na letiště, aby opustila zemi. Má ale věštecký sen, že v autě si pro ní přijdou agenti. Jakmile se Angela probudí, přichází právě ten okamžik. Naštěstí Angela dokáže agentům na poslední chvíli zmizet.

Poté Angela navštíví svou starou známou Millie, od které chce peníze, aby se mohla dostat ze země. Millie nejdříve dá Angele košem, poté si to ale rozmyslí a hotovost jí dá. Angela odchází, ale v patách jí jsou zase agenti. Utíká do jednoho domu a schovává se ve výtahu. Agenti brzo otvírají výtah a míří na Angelu svými zbraněmi. Ta už tam ale není sama. U ní stojí její syn Peter, který ji vezme do náručí a společně uletí k Soše svobody. Tam se Peter pak Angely ptá, co budou dělat…

Cold Snap  • karlospajdos
    karlospajdos 25.12.2015 | 21:03:18

    Za mě právě nic moc díl…

  • tom99
    tom99 29.7.2015 | 21:07:22

    Jedna z vůbec nejlepších epizod z Fugitives. Krásné rozloučení s Daphne a jsem rád, že Tracy také dostala víc prostoru. Je vidět, že seriálu mnohem více prospívá, když se v epizodě objeví většina hlavních postav, než když jsou zaměřený pouze na pár…