S03E23: 1961

S03E23: 1961

CZ 13.4.2009 6 830 000 43 minut


Angela všechny přivádí na místo, kde kdysi všechno začalo a kdy vláda se poprvé dozvěděla o lidech se schopnostmi. Její noční můry se ale stanou skutečností, když potkává postavu ze své minulosti.

Peter, Nathan

Celá parta v Coyote Sands vykopává mrtvoly, aniž by věděli, co se stalo a proč to dělají. Peter přestává všemu a své matce věřit a odlétá. Vydává se za ním Nathan, který se s ním chce po sporech, kterých bylo v posledních dnech až moc, urovnat. Nathan nalézá Petera v nedalekém baru, kde si oba dva vše vyříkávají. Nathan se Peterovi omlouvá a požádá ho, jestli by se nevrátil zpět za matkou. Ta mezitím vzpomíná na dávnou minulost. Téměř zdaleka zapomenutou.

1961

1961

Píše se rok 1961 a Angela a její sestra Alice jsou přivezeny do tábora plných dětí na místě zvaném Coyote Sands. Je to místo pro lidi, kteří mají výjimečné schopnosti a kteří budou, jak Angela a Alice doufají, vyléčeny. Celý výzkum vede sympatický Chandra Suresh, ale v pozadí toho všeho je spousta vojáků, kteří celý tábor hlídají.

Mladá Angela se zde seznamuje s chlapci jako Daniel Linderman, Bob Bishop či Charles Devaux, kteří příliš nevěří v uzdravení a spíš si myslí, že je tu chtějí výjimečné lidi shromáždit a zničit. Angela jim ale nevěří a hlavně uklidňuje sestru Alice, ať se ničeho a nikoho nebojí.

1961

Po spoustu týdnech tady ale žádná léčba nepřichází. Angela pouze chodí za Chandrou Sureshem, který zkoumá její schopnosti. Navíc má velké starosti o Alice, která zřejmě dokáže ovládat počasí. Angela se tedy brzy rozhodne (také díky jejím věšteckým snům), že tábor s Devauxem a spol. opustí, ale bez Alice, která by je při útěku mohla zdržet. Angela s tím souhlasí, protože ví, že když Alice zůstane v táboře, tak se jí nic nestane (znovu to ví díky jejímu daru). Poté co Angela a ostatní tábor opustí, propadá Alice samotě. Při vyšetření Chandrou Sureshem dokonce tak znervózní, že přivolá bouřku, která zabije jednoho vojáka. Chandra následně dává Alice facku. Na její obranu se postaví jiný muž se schopnostmi, který udeří Chandru. V táboře putuje zmatek a vojáci začínají střílet výjimečné lidi. Alice se schovává pod jedním domem. Mezitím Angela a ostatní jdou do nedalekého baru, kde Angela všem sděluje, že musí založit Společnost a dostat svůj druh do utajení, aby předešli tomu, co se právě stalo v Coyote Sands. Všichni souhlasí a začínají dělat první opatření. Angela smutní ze ztráty Alice, které slíbila, že jakmile to bude bezpečné, tak se pro ni vrátí.

1961

Noah, Mohinder

Mohinder přijíždí na místo Coyote Sands, aby se dozvěděl, co tu jeho otec dělal za pokusy. V jedné prohlídce jednoho domu Mohinder narazí na Noaha. Ten mu vysvětluje, že už nepracuje pro Danka a že celou dobu se snažil, stejně jako Angela, všem výjimečným lidem pomáhat. Trochu Mohinderovi osvětluje, proč jsou tady a částečně se pokusí ospravedlnit Nathana v jeho očích.

Mohinder se ale nepřidává k Noahovi, Angele a ostatním. Prý na to není ještě připraven a chce zjistit úplnou pravdu o výzkumu jeho otce. Do ruky se mu dostává páska z roku 1961, která zřejmě poskytuje nějaká fakta z dřívějšího tábora a hlavně informace o Chandrovi Sureshovi. Mohinder tak všechny opouští a jde si vlastní cestou

1961

Angela, Claire

Angela Claire vysvětluje celou situaci s její sestrou. Celý život si myslela, že Alice tu zemřela stejně jako její rodiče a stejně jako desítky dalších. Její sen v kostele jí ale ukázal, že Alice žije a že zřejmě stále čeká na Angelu, která jí slíbila, že jednou se pro ní vrátí.

Najedou začíná písečná bouře. Angela ví, že se nejedná o obyčejný jev počasí, ale o Alice. Angela jí brzo nachází a za vše se jí omlouvá. Když se ale Alice dozví, že celou dobu jí Angela lhala, povolá písečnou bouři a zmizí. Navrátivší Peter odvádí Angelu do bezpečí.

On, Angela, Noah, Claire a Nathan vyrážejí do dobře známého baru, kde jim Angela sděluje, že by měli založit novou Společnost za účelem dostat svůj druh zpět do utajení před lidmi jako je Danko. Všichni souhlasí. Nathan navrhuje, že vyrazí do Washingtonu a promluví s prezidentem. V běžící televizi v baru je ale vysílán přenos přímo z Washingtonu, kde má proslov Nathan. Jak je ale možné, že v D.C. je Nathan, když sedí v baru? Nejedná se totiž o našeho Nathana, ale o Sylara, měniče tvarů…

1961  • karlospajdos
    karlospajdos 25.12.2015 | 23:30:46

    Alice docela psychařka né? :D Sylar to je hroznej manipulátor.

  • tom99
    tom99 1.8.2015 | 12:26:47

    Nebylo to špatné, sice je to taková pěst na oko, že až nyní se dozvídáme, že Angela měla sestru a navíc se už v seriálu navíc dále neobjevuje, takže její výskyt byl trochu zbytečný. Vidět mladého Lindermanna, Boba, Charlese a Zimmermana bylo celkem fajn, škoda, že nezbylo místo třeba na Arthura, Adama a třeba i Sylarova otce…