S04E01: Orientation

S04E01: Orientation

CZ 21.9.2009 6 020 000 43 minut


Claire nedokáže na vysoké škole uniknout svému předchozímu životu, Mattovi uvízl v hlavě Sylar, Nathan o sobě začíná pochybovat, Hiro se opět dostává do křížku s časem a nechtěně změní minulost.

Prémiéra Volume 5 má dvojnásobnou délku (cca 80 minut), která se vysílala jako jeden souvislý díl, ale je rozdělen na dvě části (4×01 + 4×02)

Nathan (Sylar), Angela

Angela se pokouší žít v iluzi, že její syn Nathan stále žije. To ale přestává ve chvíli, kdy jí pronásledují zlé sny o tom, že Nathan je Sylar. Sám i Nathan o sobě začíná pochybovat. Neví pořádně, kdo je a proč má rád věci, které má rád. Angela se ho snaží vnitřně utěšit, Nathan ale na její naléhání nedá.

Ve své pracovně jednou přitáhne pomocí telekineze hrneček. Později mu zajiskří ruce elektřinou. Začíná si uvědomovat, že se s ním něco děje a proto volá svému bratrovi Peterovi, jestli by mu nemohl pomoci.

Orientation

Matt, Sylar

Mattovi se ozývá Angela, která po něm chce, aby Sylarovi znovu upravil paměť tak, aby si myslel, že je Nathan. Matt to ale razantně odmítá, protože si uvědomil, co to bylo za hloupost to udělat. Od té doby, co to udělal, se snažil žít normální život s Janice a s malým Mattíkem, ale stále se mu zjevuje Sylar, který nějak uvízl v jeho hlavě.

Několikrát Matta pořádně vystraší. Např. tím, že unáší malého Matta. I v práci má Matt se zjevením Sylara problémy. Nejdříve se mu zjeví při debatě s ostatními pracovníky a později i při výslechu podezřelého. Sice Sylar pomůže Mattovi v případu, ale Matt z toho není dvakrát nadšený.

Orientation

Tracy, Noah, Danko

Angela také naléhá na Noaha, aby konečně začal pracovat ve Společnosti. Ten má ale svých problémů dost, rozchod se Sandrou ho velmi vzal a od té doby nedokáže pořádně žít. Jednou při vstupu do auta je zaplaven vodou a už to vypadá, že umře. Na poslední chvíli ho zachrání Danko, který mu nabízí spolupráci při zabití Tracy, která nějak přežila její rozpadnutí a nyní zabíjí všechny bývalé agenty Budovy 26.

Sama Tracy přichází za Noahem a vysvětluje mu, že po rozpadu se sjednotila díky myšlence, že všechny agenty zabije. Noah nabízí Tracy východisko a slibuje jí, že se postará o Danka. Později Noah vyráží s Haiťanem za Dankem, který mu vymaže paměť.

Tracy ale o žádnou Noahovo pomoc nežádala, a proto vyráží za Dankem sama. Zjišťuje ale, že Danko má vymazanou paměť a rozhodne se odejít. Najednou ale uslyší cizí hlasy a po vběhnutí do Dankova bytu uvidí mrtvého Danka na zemi a u něho rychlého muže s noži. Muž se pokusí Tracy zabít. Ta ale díky její vodnatosti přežívá.

Později Tracy volá Noaha a vysvětluje mu celou situaci, co se stalo. Noah přichází na to, že muž něco hledal. Nachází v Dankovo těle klíč od bezpečnostní schránky. Protože očekává, že vše by mohlo být nebezpečné, rozhodne se jít za Peterem.

Orientation

Peter

Peter se vrátil do své bývalé práce. Je opět záchranář a velmi intenzivně se své práci věnuje. Chodí na směny, na které nemusí a díky Mohinderově schopnosti (supersíla) zachraňuje lidi. Všechny záchrany jsou pak v novinách, které si Peter pečlivě vyvěšuje na svojí nástěnku.

Jednou za Peterem přichází Noah a prosí ho o pomoc. Společně vyrážejí do banky a pomocí klíče otvírají Dankovo bezpečnostní schránku, kde nacházejí rozbitý kompas. Najednou se objeví znovu rychlý muž s noži (Edgar), který si jde pro kompas. Peter absorbuje jeho schopnost a utká se s ním v boji. Edgar to po chvíli vzdává a utíká.

Peter se posléze rozhodne nechat všech dobrodružství a vrací se zpět ke své práci. Jednou ale při nehodě nachází právě zraněného Noaha, který byl znovu napadnut Edgarem, který mu vzal kompas. Noah je převezen do nemocnice, kde ho později navštíví Tracy.

Claire, Gretchen

Claire nastupuje na vysokou školu a seznamuje se se svou spolubydlící Annie, která bere vysokou školu velmi vážně a má vše promyšlené do poslední puntíku, nechybí dokonce ani mapa budoucnosti.

Annie se ale zdá být občas i otravná, proto si Claire nachází jinou kamarádku Gretchen, se kterou si mnohem víc rozumí. Vypadá to ale, že Annie na Gretchen tak trošku žárlí. Když jednou po večírku Claire přichází do svého pokoje, uvidí otevřené okno a venku mrtvou Annie.

Vše nasvědčuje sebevraždě, protože byl nalezen i dopis na rozloučenou. Claire si ale myslí, že se jednalo o vraždu. Gretchen vsugeruje Claire myšlenku vyzkoušet si na umělé panně teorii skok, strčení a pád, při kterém se zjistí, jestli byla Annie opravdu zavražděna, nebo se zabila sama.

Jednou to Claire opravdu zkusí a skáče z okna a dopadá přesně ve stejné poloze jako Annie. Claire se po seskoku léčí a celou věc vidí z okna Gretchen.

Orientation

Hiro, Ando, Samuel

Vidíme skupinu lidí, jak stojí u právě vykopaného hrobu. Muž (Samuel) mluví o tom, že jeho bratr Joseph je pro jejich „rodinu“, která žije v nedalekém zábavním parku, velkou ztrátou, ale musí se s tím všichni smířit. Posléze zasype pomocí schopnosti bratrovo tělo.

Později Samuel přichází za členkou rodiny Lydií, která mu po vstříknutí černé tuže na její záda ukáže, že jejich cíl je Danko. Samuel posílá Edgara zabít Danka a také po něm chce, aby mu přinesl zpátky kompas.

Mezitím Hiro a Ando si založili svou linku „Zavolejte hrdinovi“, která pomáhá lidem v nouzi. Jejich ale první případ není příliš slavný. Mají malé holčičce pomoci sundat kočku ze střechy. Po celou dobu je s Hirem něco v nepořádku a najednou se nečekaně teleportuje.

Orientation

Po dalším vstříknutí tuže na záda Lydie Samuel zjišťuje, že Hiro byl v zábavním parku kdysi také. Samuel poprosí jednoho člena rodiny, aby ho přenesl zpět do té doby. Samuel se zde setkává s Hirem, který je překvapený, že se dokáže opět teleportovat, a přesvědčuje ho o tom, že minulost lze změnit a nebude to mít špatné následky, když změní pouze jednu věc.

Hiro tak v minulosti zabrání malému Andovi, aby rozlil na Hirovu sestru Kimiko nápoj. Za to Kimiko vždycky Anda nenáviděla. Když to Hiro změní, vrací se do přítomnosti, kde se najednou Kimiko s Andem milují. Hiro poté vysvětluje Andovi situaci.

Samuel se také vrací do přítomnosti a chce vzít do rodiny nové členy a Lydie mu na svých zádech ukazuje další adepty. Vykreslí to moc dobře známé osoby – Petera, Claire a Sylara…

Orientation  • karlospajdos
    karlospajdos 26.12.2015 | 19:52:03

    Celkem nuda…

  • tom99
    tom99 16.8.2015 | 18:51:05

    Místy velice chytré, příjemné, osvěžující. Má to ale jeden zásadní problém – hrozně se to vleče a seriál má hrozně pomalé tempo, takže i když vás to baví, tak se nudíte :-)