S04E04: Acceptance

S04E04: Acceptance

CZ 5.10.2009 5 410 000 43 minut


Tracy se snaží získat zpět svůj život, Hiro neustále napravuje minulost, Nathan vstřebá vzpomínky na strašlivou událost a pokouší se danou situaci vyřešit po svém, ale brzy narazí na veliký problém.

Hiro, Ando

Hiro se nyní odteď snaží odčiňovat své činy, které napáchal v minulosti, jak mu pověděl Samuel. Snaží se ho zastavit Ando, který chce, aby své sestře Kimiko konečně řekl pravdu, že umírá. Tomu se ale chce Hiro vyhnout.

Na linku „Volejte hrdinovi“ volá muž, který se chystá skočit z budovy a chce u toho mít svědka. Hiro ho přemlouvá, ať neskáče, ale bohužel bezúspěšně. Hiro se tedy vrací v čase a zabrání muži udělat věc, kvůli které ztratí práci a následně chce skočit.

I když to Hiro napraví, muž znovu volá na linku, že chce skočit. Udělal totiž tu samou věc, ale tentokrát o něco později. Hiro se tedy znovu vydává do minulosti, napraví znovu tu věc, ale předem už ví, že to nebude fungovat. A měl pravdu. Muž znovu volá a Hiro za ním jde opět k budově, ze které chce skočit. Tentokrát ale Hiro na muže nějak zapůsobí. Muž mu poděkuje a odchází. Hiro se také rozhodl, že řekne Kimiko pravdu o jeho umírání. Když jí to ale řekne, něco se s tím stane a přemístí se.

Acceptance

Noah, Claire

Za Noahem přichází Peter, který mu chce ukázat pohyblivé tetování ve tvaru kompasu na jeho paži. Když ale rukáv vyhrne, nic tam není. Nechápající Peter odchází právě ve chvíli, když za Noahem přichází Claire, která se snaží svému otci pomoci ve vedení života.

Noah stále nemá práci a Claire se mu snaží nějakou dohodit. Noah má ale i přes to choutky dostat zpět svou starou práci, protože následně si lepí na nástěnku fotky muže, který mu sebral kompas. Také Noah vyhrabal starý článek v novinách o kompasu, který změní svět.

Acceptance

Tracy

Poté, co se Tracy dala opět dohromady od zabíjení bývalých agentů Budovy 26, vzdychá po své bývalé práci. Proto přichází za svým starým chlebodárcem Guvernérem, který je ohromen její návštěvou. Pozve jí na večeři a nabízí ji novou práci.

Ještě ale než Tracy jde na večeři s Guvernérem, přichází za Noahem, který jí tak trochu pomůže nasměrovat k vedení jejího života (nápady má od Claire). Ovlivněná Tracy je tak na schůzce s Guvernérem nervózní. Odskočí si na záchod, kde se jí na chvíli promění ruce v tekutinu. Poté se Tracy zlostně podívá, vrátí se za Guvernérem, odmítne mu veškeré jeho nabídky a odchází.

Acceptance

Samuel, Lydia

V zábavním parku mezitím panuje ostrá atmosféra. Edgar se svěřuje Lydii, jestli Samuel rozhoduje o všem správně. Není si totiž jistý, jestli by dělal ta samá rozhodnutí i Joseph. Samuel přichází právě včas, odežene Edgara a zdůrazní Lydii, že pokud bude s něčím nespokojená, tak ať mu to řekne.

Poté Samuel opět zapustí svůj černý inkoust do těla Lydie. Na jejích zádech se vykreslí obličej Noaha Benneta. Když se Samuel ptá, proč mu ho ukazuje, Lydia mu odpoví, že by Noah mohl mít opět zájem o lidi se schopnostmi.

Acceptance

Nathan (Sylar), Peter, Angela

Angela přichází za Nathanem a dává mu jeho staré věci, aby si pořádně vzpomněl, kdo je. Místo toho, aby si Nathan vybavil nějaké pěkné vzpomínky, tak po šáhnutí na kšiltovku uvidí sebe a mrtvou dívku v bazénu.

Nathanovi to nedá spát, a proto vyráží za radu k Peterovi. Řekne mu, co všechno viděl po šáhnutí na kšiltovku a také se mu svěří s tím, že se u něj objevují nové schopnosti (telekineze atd.). Peter poradí Nathanovi, ať zjistí pravdu o dívce, kterou viděl v bazéně.

Acceptance

Nathan se tedy vydává za Millie, starou rodinou přítelkyní Petrelliových, která je matka dívky, která zemřela. Millie si ale celou dobu myslí, že její dcera je v Londýně, kde si užívá život. Nathan ale po několika dalších šáhnutích na věci okolo bazénu zjišťuje, že dívka se zabila o kámen, na který spadla, když se prala s Nathanem.

Nathan se také dále dozvídá, že o celou věc se postarala Angela. Nahrála na Millie, že její dcera je v Londýně. Spravedlivý Nathan se ale rozhodne říct Millie pravdu. Tu to velmi zasáhne a rozhodne se pomstít Angele tím, že zabije Nathana. Proto si najímá člověka, který ho zlikviduje.

Nathan je nájemným vrahem odchycen, odtažen do lesa, zastřelen a zahrabán. Po chvíli ale z hrobu vylézá. Tentokrát ale už ne v podobě Nathana, ale v podobně dobře našeho známého Sylara…

Acceptance  • karlospajdos
    karlospajdos 29.12.2015 | 19:09:23

    Čtvrtá série je zatim taková slabota…

  • tom99
    tom99 17.8.2015 | 14:22:27

    Tak o tomto dílu si opravdu nevím, co si mám myslet. Hiro a Ando byli sice vtipní, to je ale vše, Noah, Claire a Tracy vedly nudné dialogy, epizodu kupodivu zachraňoval Nathan s Angelou…