S04E05: Hysterical Blindness

S04E05: Hysterical Blindness

CZ 12.10.2009 5 640 000 43 minut


Peter se sbližuje s Emmou, ženou, která má zvláštní schopnost. Claire zažívá na vysoké peklo a vzdaluje se jí jediná kamarádka, kterou si našla. Samuel pokračuje v plánu, jak získat více lidé do své rodiny.

Claire, Gretchen

Claire si užívá poklidný život na vysoké a společně s Gretchen se přihlašuje na nábor do sesterstva. Při seznamce ale dívka, která nábor vede, ví všechno o Claire, protože jí všechno už pověděla Gretchen.

Poté si zase Gretchen půjčí bez dovolení oblečení Claire. To už Claire začíná tak trochu vadit a jako jahůdku na dortu to doplní to, že Claire uvidí na počítači Gretchen všechny veškeré informace o bývalém jejím životě (Claire počítači věnovala pozornost až po „náhodném“ spadnutí knihy).

Na seznamovacím večírku sesterstva se málem stane nehoda, když se Claire baví s jednou dívkou. Ze stropu najednou spadne ostrá tyč s vlajkou a na schodišti není nikdo jiný než Gretchen. To už Claire nevydrží a vpálí Gretchen všechny věci, které se v poslední době staly. Namísto toho, aby se Gretchen nějak obhájila, políbí Claire a řekne jí, že se do ní zamilovala.

Hysterical Blindness

Sylar

Sylar vylézá ze svého hrobu. Neví, kdo je a neví, kde je. Po pár minutách ho ale odchytí policie, která na něm uvidí střelné rány. Ihned ho odveze na výslech, tam ale Sylar nedokáže ze sebe dostat ani slovo.

Teprve jedna doktorka mu pomůže a Sylar jí poví vše, co si pamatuje (moc toho není). Celou debatu s doktorkou ale přeruší policista, který podle otisku prstu rozpoznal identitu – jedná se o Gabriela Graye, o vraha, který dokonce zabil i svou matku.

Doktorka je ihned odvolána a Sylar je podroben výslechu. Při hrubém chování policisty ho Sylar nechtěně odhodí pomocí telekineze. Sylar prchá ze stanice a vrací se za doktorkou, od které chce pomoci. Ta mu nabízí pomocnou ruku a odváží ho pryč.

Jejich společná cesta ale netrvá dlouho. Policie je brzy dožene a donutí je se zdát. Sylarovi ale najednou začínají jiskřit ruce elektřinou a jeden z policistů ho střelí. Sylar padá z kopce. Po dopadu se vyléčí a utíká dál lesem.

Hysterical Blindness

Peter, Emma, Angela

Angela navštěvuje po dlouhé době Petera. Ten jí vysvětluje, proč nemá čas a co dělá. Angela ho ale vůbec neposlouchá a spíš si dělá starosti s tím, kam zmizel Nathan. Mezitím ve stejnou chvíli hluchá Emma mluví se svojí matkou o své budoucnosti stát se lékařkou. Emma si ale myslí, že na to nemá a že už je to dávno uzavřená kapitola.

Při cestě do práce je Emma málem sražena autem, Peter jí naštěstí díky superrychlosti zachrání. Emma ale neví co říct, takže odchází. Peter pokračuje zpět do práce, ale jeho superrychlost už nefunguje. Nevědomky totiž zkopíroval schopnost Emmy vidět zvuk v barvách.

V práci si Peter Emmu najde a pozoruje jí, jak sleduje barvy hlasů od dětí, kteří zpívají. I Emma si všimne, že Peter ty barvy vidí. Peter poté zjišťuje, že Emma je hluchá a vysvětluje jí, že existují lidi s nadpřirozenými schopnostmi. Pokusí se jí i pozvat na oběd, Emma ale zpanikaří a odchází.

Doma později nachází basu, kterou jí asi někdo poslal (kdopak to asi byl?). začíná na ni hrát a vidí opět ty překrásné barvy. Po rozčílení a zhrubění hraní na basu Emma neúmyslně vytvoří zvukovou vlnu, která způsobí trhlinu na zdi.

Hysterical Blindness

Hiro

Poté co Hiro řekl Kimiko pravdu o tom, že umírá, se s ním začalo něco dít a on se přemístil z Japonska neznámo kam. Teď už to konečně víme. Hiro se objevuje v bytě Petera, který je právě doma. Oba se stačí pouze pozdravit, protože vysílený Hiro ihned padá k zemi.

Hysterical Blindness

Samuel, Lydia

Samuel na ranní snídani oznamuje své rodině, že Josephovo místo u stolu bude dnes večer už nahrazeno. Samuel má spoustu kandidátů, kteří by se mohli o toto místo porvat. Sám se ale před Lydií později svěří, že neví, kdo to bude.

Černošská dívka jménem Rebecca, která má schopnost být neviditelná, přichází za Samuelem a informuje ho o tom, jak se jí daří s Claire. Dozvídáme se, že ona zabila Annie a podstrčila jí k polštáři dopis na rozloučenou. Dále zjišťujeme, že ona může za „náhodné“ spadnutí knížky, které pak vedlo k tomu, že se Claire podívala do počítače Gretchen. A také se dozvídáme, že Rebecca shodila na Claire ostrou tyč s vlajkou v nedaleké blízkosti Gretchen. Samuel po Rebecce dál chce, aby v tom pokračovala a donutila Claire, aby byla úplně sama.

Večer se snaží Samuel zapustit opět svůj černý inkoust (prach) do zad Lydie. Ale nic se neobjevuje. Až po chvíli se objeví silueta člověka, ze kterého má Samuel radost. Ví, že ten člověk už brzy dorazí do jejich zábavního parku, proto se rozhodne na něj počkat před parkem. Najednou z lesa vyběhne uhnaný Sylar. Samuel si ho ihned bere do parády a odvádí ho do parku. Policie, která Sylara sleduje, ale zábavný park nevidí. Vidí pouze černotu a temný les…

Hysterical Blindness  • karlospajdos
    karlospajdos 31.12.2015 | 14:54:46

    Zatim nejlepší díl série…

  • tom99
    tom99 18.8.2015 | 12:56:50

    Odhalení vraha u Claire bylo zajímavé sledovat, poprvé to snad bylo na vysoké zábavné. U Emmy a Petera to také nebylo špatné, ale co ten zbytek? Sledovat další hlavní postavu, která ztratila paměť, to už jsme si prošli s Peterem a jinými postavami. Samuel má sice vizi, že chce do rodiny nového člena, ale proč? Chybí tomu trošku domyšlený příběh…