S04E06: Tabula Rasa

S04E06: Tabula Rasa

CZ 19.10.2009 5 670 000 43 minut


Hiro pomáhá Emmě pochopit její schopnost, Peter se vydá s Noahem za Jeremym, chlapcem, který dokáže léčit a mohl by vyléčit Hira. Sylar se setkává se Samuelem a stává se novým členem rodiny.

Sylar, Samuel, Lydia

Sylar je uvítán Samuelem v zábavním parku. Samuel mu vysvětluje, v čem spočívá jeho park a představuje mu lidi se schopnostmi (zejména krásnou Lydií a nepříjemného Edgara). Sylara ale spoutává jeden problém a to, že stále neví, kdo je a co se mu stalo. Pomalu se mu sice začnou vracet vzpomínky, ale ne jeho (pochopitelně, když jeho mysl je v Mattovo hlavě), ale Nathana.

Tabula Rasa

Z tohoto důvodu Samuel odvede Sylara ke svému člověkovi, který dokáže v obrazech zachytit Sylarovo život. Když Sylar vidí, jak vraždil, zhrozí se. Následně ho Samuel přemlouvá, ať se smíří se svým životem a ať radši vykoná spravedlnost nad šerifem, který ho stále hledá.

Sylar se po krátkém přemýšlení opravdu vydává za šerifem, toho ale nezabije. Udělá to za něj Edgar, který uvidí, že toho Sylar není schopen. Posléze je Sylar přijat Samuelem do rodiny a všem oficiálně představen. Posléze se o Sylara velmi začíná zajímat Lydia, což se nelíbí moc Edgarovi.

Tabula Rasa

Peter, Claire, Noah

Peter bezvládného Hira, kterého našel u sebe v bytě, odvede do nemocnice. Dozví se, že umírá a proto se vydá za Noahem, jestli nezná nějaké řešení, jak Hirovi zachránit život. Na návštěvě u Noaha je právě Claire, která má sice svojí regenerační krev, ale v tomto případě by Hirovi vyléčit jeho nádor nepomohla. Proto Noah nachází ve svých starých záznamech mladého kluka, který dokáže léčit. Noah s Peterem, který před opuštěním nemocnice přijal Hirovo schopnost, se teleportují za mladým klukem Jeremym. Ten ale nad svojí schopností ztrácí kontrolu a místo léčení i zabíjí (např. jeho rodiče).

Tabula Rasa

Noah se ho pokusí přesvědčit, že znovu dokáže léčit, ale ozbrojený Jeremy se nedá a vystřelí. Na poslední chvíli se ale k nim teleportuje Peter a zastaví čas. Bohužel ale pozdě. Kulka vystřelená z pistole stačila prorazit Peterovo tělem. Peter padá k zemi a čas znovu začne běžet. Noah přemlouvá vyděšeného Jeremyho, ať se soustředí a vyléčí Petera. Jeremy to po nějaké chvíli opravdu dokáže a Peter začíná opět dýchat.

Peter poté přijme Jeremyho schopnost a spěchá za Hirem do nemocnice. Noah zůstává s Jeremym a slibuje mu, že mu pomůže vysvětlit policistům situaci, co se stalo jeho rodičům.

Tabula Rasa

Hiro, Emma

Za Hirem přichází Emma, která si s ním chce promluvit o schopnostech (o Hirově schopnosti ví od Petera). Hiro jí vysvětluje, že schopnost je dar a může být k užitku. Emma tomu ale moc nevěří.

Hiro jí tedy přesvědčuje tím, že na nemocenské zábavní show se vydává za kouzelníka, který nechá Emmu zmizet. Při „kouzlu“ Hiro zmrazí čas a zároveň se dotýká Emmy, což jí přivede také do zmrazeného času. Emma se schovává a všichni děti i doktoři jsou udivený, kam doopravdy Emma zmizela.

Emma Hirovi děkuje za pomoc, ale odteď po něm chce, aby už ležel v posteli a odpočíval. Když do nemocnice právě dorazí Peter, aby vyléčil Hira, tak Hiro před očima Emmy zmizí. Vypaří se o tři roky zpět do Texasu k jednomu bistru. V bistru dělá servírku naše známá Hirovo láska Charlie, nad kterou opět Hiro přemýšlí, že jí zachrání…

Tabula Rasa  • karlospajdos
    karlospajdos 31.12.2015 | 16:47:17

    Nevim no,nějak mě to přesává bavit…

  • tom99
    tom99 18.8.2015 | 14:06:43

    No, tahle série je teda oříšek. Proč se Noah nezabývá Samuelem, když shromažďoval na něj důkazy? Emma začíná být pěkně nudná, Sylar bez paměti taky. Tahle řada se jen jeví, že se v ní děje hodně, ale zároveň nic.