S04E07: Strange Attractors

S04E07: Strange Attractors

CZ 26.10.2009 5 860 000 43 minut


Matt přichází na způsob jak vyhnat Sylara z hlavy, Noah s Tracy se pokusí pomoci Jeremymu z bezvýchodné situace, Claire odhaluje spiknutí na vysoké škole a Samuel začíná zuřit, když nezíská dalšího člena pro rodinu.

Matt, Sylar

Matt prožívá večer se svojí ženou Janice vášnivý sex, když vtom vklouzne Sylar do Mattova těla a užije si to za něj. Druhý den ráno se Matt všechno dozvídá a je (očekávaně) naštvaný, proto se rozhodne, že bude lepší, když Janice a malý Mattík se na chvíli odstěhují. Už sám ztrácí nad Sylarem kontrolu a neví, kdy zase může vpadnout do jeho těla.

Janice se ale rozhodne, že s malým Mattíkem odejde a Matta nechají doma. Zoufalý Matt tak nechává vzkaz Mohinderovi a žádá ho o pomoc. Potom to zapije pivem, což uškodí imaginárnímu Sylarovi. Matt si toho všimne a šáhne po ostřejším alkoholu. Tím, že ho vypije velké množství, Sylar zmizí.

Za pár hodin se opilý Matt probouzí a vedle sebe nachází Janice a jeho spolupracovníka. Matt zjišťuje, že Sylar nikde není. Konečně ho dokázal vyhnat z hlavy. Brzo se ale dozvídáme pravdu, při opití Sylar vklouzl do Mattova těla a teď má nad ním celou kontrolu. Matt je nyní uvězněný ve vlastním těle.

Strange Attractors

Claire, Gretchen

Claire a Gretchen jsou při svém rozhovoru o vzájemných vztazích vyrušeni svým novým náborem sesterstva, které je unáší a přináší je společně ještě se dvěmi dívky na neznámé místo. Představitelka sesterstva říká, že tohle je zkouška, aby u nich mohli být. Navíc je v tom započtena i výhra.

Claire ani Gretchen netouží po výhře a radši hledají z neznámého skladiště cestu ven. I když se zezačátku zdá být všechno jako hra (falešná krev, nahánění hrůzy z jatek), omyl klame. Při jedné prohlídce neviditelná Rebecca napadne Gretchen a pokusí se jí zabít. Naštěstí včas Claire zasáhne, Gretchen zachrání a Rebeccu zneškodní, která vzteky utíká. Všechno uvidí dvě dívky, které byly společně s Claire a Gretchen ve skladišti. Uvidí také, jak se Claire vyléčí ze svého zranění.

Strange Attractors

Noah, Tracy

Noah řeší nepříjemné problémy s šerifem, který zatkl Jeremyho za vraždu rodičů. Když Noah zjišťuje, že za „normálních“ okolností nepůjde Jeremyho dostat z věznění, zavolá o pomoc Tracy a společně nahrají na policii, že Tracy je Jeremyho teta.

Strange Attractors

Na vše policie skočí i s navijákem a Jeremy se stává volným a je zproštěn všech obvinění. Před budovou policie je ale spousta novinářů a lidí, kteří odsuzují Jeremyho. Jeden muž z davu vyběhne směrem k Jeremymu, chytne ho a řekne mu, že ví, že je vrah. Jeremy ho také chytá a pomocí své schopnosti ho zabíjí. Když toto uvidí strážník, bere Jeremyho opět do vazby.

Tam ale nezůstává mladý kluk dlouho. Jeden z šerifů tuší, že není normální a přiváže Jeremyho řetězy k autu, které ho rychlou jízdou zabije. Druhý den Noah a Tracy nacházejí zohavené Jeremyho tělo. Tracy pak Noaha požádá, aby už jí nikdy nevolal.

Strange Attractors

Samuel, Sylar (Nathan), Lydia

Samuel navštěvuje Tracy a vezme jí na obhlídku svého zábavního parku. Nabízí jí zde domov nejenom pro sebe, ale i pro Jeremyho, u kterého vidí veliký přínos do rodiny. Tracy zezačátku odmítá a nechá se Lydií odvést ven. Samuel jí ale ještě dává kompas, aby věděla, jak se příště do zábavného parku dostat. Tracy později nad použitím kompasu uvažuje.

V zábavném parku taky Sylar zahlédne Tracy a vzpomene si na Nathanovo vzpomínky, jak kdysi Tracy chytil, když chtěla skočit z mostu. Samuel Sylarovi zdůrazňuje, že vzpomínky, které má, nejsou jeho. Sylar si tedy poté klade otázku, že když nemá své vzpomínky v hlavě, tak kdo je asi má.

Když se Samuel dozví, že Jeremy je mrtvý a že ho už na svou stranu nezíská, rozhodne se skoncovat s policejní stanicí. Vydává se k ní a pomocí své schopnosti ji nechá rozprášit zuřivostí na kusy…

Strange Attractors  • karlospajdos
    karlospajdos 1.1.2016 | 12:49:51

    Stále o ničem…

  • tom99
    tom99 19.8.2015 | 17:35:28

    Tak tady jsem už vážně přemýšlel o 60 %. Zase totální díl o ničem. S Claire to bylo hrozně nudný, kéž by se Rebecce podařilo Gretchen zabít, radši bych dostal zpět pomstichtivou Claire, která chce být agentkou než tu, která jen fňuká. S Jeremym byl dobrý pouze konec, Samuel kupodivu celou epizodu zachraňuje.