S04E08: Once Upon a Time in Texas

S04E08: Once Upon a Time in Texas

CZ 2.11.2009 6 180 000 43 minut


Hiro se vydává zpět do minulosti, aby zachránil svou dávnou lásku Charlie. Cestu mu ale zkříží Sylar a také Samuel, který potřebuje Hira využít k něčemu jinému. K něčemu, co se týká ztraceného Mohindera.

SOUČASNOST

Samuelovi umírá jeho cestovatel v čase Arnold, proto si uvědomí, že je nutné co nejrychleji získat na svou stranu Hira. Samuel poprosí Lydii, aby mu zjistila, kde Hiro je. Když mu poví, že se vrátil o tři roky zpět zachránit servírku Charlie, Samuel poprosí Arnolda, ať ho k němu přenese.

Once Upon a Time in Texas

MINULOST (O 3 ROKY ZPĚT)

Hiro, Ando, Samuel

Hiro si shání oblečení a pomalu se vydává do bistra, kde už Sylar čeká Charlie, aby jí mohl zabít. Hiro zatím neví svůj plán. Při přemýšlení ho vyruší Samuel, který se právě přenesl do té samé doby. Varuje Hira, že jestliže změní takto minulost, ovlivní to i ostatní postavy. Hiro je ale už rozhodnutý a chce zachránit Charlie.

Když Sylar jde na věc, Hiro zmrazí čas a Sylara naloží do autobusu. Poté si ale uvědomuje, že ho Charlie v podstatě znát nebude, protože se do sebe zamilovali až ve chvíli, kdy se Hiro vrátil do minulosti jí opět zachránit. Proto Hiro vymýšlí jinou variantu.

Once Upon a Time in Texas

Hiro jde na záchod za svým „mladším“ Hirem a poví mu, že se musí vrátit o šest měsíců zpátky, sblížit se s Charlie a zachránit ji. Mladší Hiro ho poslouchá a učiní tak. Hiro nyní ví, že Charlie ho nyní pozná, ale zapomněl to říct „mladšímu“ Andovi. Naštěstí včas zasáhne Samuel a Hirovi to připomene.

Hiro mladšímu Andovi sděluje, že jeho Hiro je v minulosti a brzy se vrátí. Vše je konečně hotové. Hiro se setkává s Charlie, která ho poznává. Jejich radostná chvilka ale netrvá moc dlouho. Charlie se Hirovi svěřuje, že umírá, protože má nádor.

Once Upon a Time in Texas

Noah, Claire

I Noah doráží do našeho známého bistra, kde se setkává se svou spolupracovnicí Lauren. Oba jednají o tom, jak zastavit Sylara, o kterém ví (díky Isaacovo obrazům), že se pokusí zabít Claire. Jejich debata se ale brzo stočí k nim samotným a zjišťujeme, že Noah a Lauren mají spolu zvláštní vztah.

Jejich vztah se naplní, když Lauren předá Noahovi klíčky od svého pokoje. Noah jí tam skutečně navštíví a podvede Sandru. Protože ale oba ví, že udělali špatnou věc, druhý den si Lauren nechá od Haiťana vymazat paměť.

Noah později také navštíví Claire, která se připravuje na Majáles. Po krátké rozmluvě se zatím spolu loučí a Noah stále neví, jak má lovce mozků Sylara najít.

Once Upon a Time in Texas

Sylar, Charlie

Sylar se brzy dostane z autobusu, kam ho Hiro ukryl. Poté se Sylar vydává za Hirem a zjišťuje, že je cestovatel v čase. Ihned se pokusí získat jeho schopnost, ale Hiro stále zmrazuje čas a ukazuje se Sylarovi pokaždé někde jinde.

Nakonec Hiro nabídne Sylarovi, že pokud pomocí jeho schopnosti vědět, jak věci fungují, pomůže Charlie odstranit nádor, poví mu o jeho budoucnosti, co ho čeká. Sylar souhlasí a skutečně Charlie nádor odstraní. Hiro Sylarovi ale moc neřekne, pouze to, že ho nikdo nebude mít rád a že ho všichni společně zabijí.

Charlie je konečně zdravá a nyní může žít šťastný život s Hirem (i když zezačátku trochu protestovala). Do jejich radosti jim ale vstoupí Samuel, který unese Charlie a nařídí Arnoldovi, aby ji uschoval někde v čase, poté Arnold umírá.

Once Upon a Time in Texas

SOUČASNOST

Mohinder

Naštvaný Hiro se vydává za Samuelem a nechtěně přenese sebe i jeho do přítomnosti. Samuel Hirovi vysvětluje, že udělal špatné věci, které chce napravit díky změně minulosti. A protože Arnold je nyní mrtvý, musí to udělat Hiro a nikomu to navíc neříct, aby to nikdo z rodiny nevěděl. Hiro, aby získal zpět svou Charlie, souhlasí.

Když se Hiro Samuela zeptá, co tak strašného udělal, Samuel odpoví, že zabil Mohindera Sureshe…

Once Upon a Time in Texas  • karlospajdos
    karlospajdos 1.1.2016 | 13:40:25

    Už nevěděj jak víc to zamotat.

  • tom99
    tom99 19.8.2015 | 17:36:35

    Konečně pořádný díl! I když jsme se museli vrátit do skvělé první série, abychom dostali výborný díl ve čtvrté sérii. Cestování časem mě po dlouhé době bavilo (hlavně proto, že si konečně někdo dělal starosti s motýlím efektem). A Samuel se konečně ukázal jako správný záporák. To to trvalo :-)