S04E09: Shadowboxing

S04E09: Shadowboxing

CZ 9.11.2009 5 400 000 43 minut


Peter pociťuje špatné následky nově získané schopnosti, Claire se setkává se Samuelem a odhaluje temnou minulost jeho otce, Matt konečně říká Sylarovi pravdu o jeho těle.

Peter, Emma

V nemocnici vládne panika, stala se velká havárie při které bylo spoustu lidí zraněných. Naštěstí je tady Peter, který díky jeho schopnosti dávat život pomůže spoustu lidem. Zdá se ale, že ho ta schopnost nějakým způsobem vysiluje.

Emma se mezitím v nemocnici také pokouší pomoct, když zašije jednu ránu zraněnému. Sice není kvalifikovaná doktorka, ale v takovéto krizi je zapotřebí každé pomocné ruky. Také se dozvídáme, proč Emma ukončila zdravotnickou školu – při své praxi hlídala dítě, kterému se stala nehoda a Emma nebyla schopná mu nijak pomoci.

Poté společnými silami Peter s Emmou zachrání život malé holčičky. Ta, za to, že jí zachránili život, dává Peterovi korunku, kterou později Peter věnuje Emmě a řekne jí, že patří pouze těm výjimečným.

Shadowboxing

Claire, Gretchen, Samuel

Claire s Gretchen vysvětlí dívkám, které také unesli, že v pití, které našli ve skladišti, bylo zdrogované. Druhého dne si je Gretchen velmi nejistá a bojí, že se jí neviditelná Rebecca pokusí znovu zabít, proto si sbalí věci a odjíždí z vysoké školy.

Claire si neví rady, jak na Rebeccu, proto volá svého otce. Ten se společně s Haiťanem postará o výmaz paměti u dívek, které byly také uneseny. Poté Claire poprosí Haiťana, aby dohlížel na Gretchen, než dorazí na letiště.

Claire ve svém pokoji na vysoké má ale návštěvu. Přichází jí navštívit Samuel, který jí nabídne přidat se k nim do rodiny. Vysvětlí ji, že Rebecca patří k němu. Také jí osvětlí podstatu své schopnosti.

Shadowboxing

Noah

Noah prohledává pokoj Rebecci a pokouší se jí najít. Nachází ale pouze kompas, který našel tenkrát i u Danka. Noah později zjišťuje, že Rebecca se Noahovi mstí tím, že chtěla, aby Claire byla úplně o samotě (proto pokus o zabití Gretchen), protože kdysi, když Noah pracoval pro Společnost, tak zabil jejího otce.

Noah se rychle vrací za Claire. Tam právě převyprávěl Samuel Claire tu samou historku. Noah zatýká Samuela a pokouší se ho odvést, ale vtom zasáhne Rebecca a osvobodí Samuela. Noah vytáhne zbraň a chystá se vystřelit na oba dva vetřelce, Claire mu to ale včas rozmlouvá a nechává Samuela a Rebeccu utéct.

Později Samuel Rebecce říká, že zvládli vše dobře a Claire nasměrovali tím správným směrem. Ta se cítí ve svém pokoji osamělá, když už tu není Gretchen. Noah si mezitím na nástěnku lepí vše, co zjistil o Samuelovi, Rebecce, Edgarovi a kompasu.

Shadowboxing

Sylar, Matt

Sylar, který má kontrolu nad Mattovým tělem, se vydává do New Yorku, kde chce navštívit Petera, protože poslední, co si pamatuje, je to, že mu Peter vbodl injekční stříkačku do krku a čeká od něj nějaké vysvětlení, kde je jeho tělo. Matt se mu pokouší cestu rozmluvit, ale neúspěšně.

Sice na chvíli Sylara zdrží u letištní kontroly, poté ho nechá najet na kámen, při kterém píchne kola auta. Sylar mu ale ukáže svoji moc, když mu na pomoc přichází stařík Ray, který se mu nabídne, že mu kolo opraví. Sylar člověka zabíjí a zdůrazňuje Mattovi, že je v jeho těle a bude si dělat, co chce.

Poté v bufetu Sylar opět Mattovi vyhrožuje, že jestliže mu nepoví, kde je jeho tělo a kdo stojí za jeho zmizením, zabije servírku. Protože Matt nechce vidět další krev „na svých rukou“, řekne Sylarovi pravdu a prozradí mu, že jeho tělo si myslí, že je Nathan, a že za tím stojí Angela s Noahem.

Poté Sylar s Mattem opouštějí bistro, ale najednou je obklíčí policisté a míří na ně. Matt se rozhodl je zavolat, chce, aby ho zabili, protože nechce, aby se Sylar dostal ke svému tělu a zabíjel, jak to kdysi dělával. Matt přinutí Sylara vytáhnout zbraň, policisté několikrát Sylara/Matta střelí a ten padá k zemi.

Shadowboxing

Nathan (Sylar)

Ocitáme se opět v zábavném parku, kde Sylara provází sny o tom, že je Nathan. Najednou se Sylarovo tělo promění v Nathana, ten se obléká a rychle ze zábavného parku mizí. Odlétá za Peterem, kterého navštěvuje doma a říká mu, že má velké potíže…

Shadowboxing  • karlospajdos
    karlospajdos 1.1.2016 | 14:30:50

    Matt a Sylar to bylo hustý…

  • tom99
    tom99 29.8.2015 | 16:08:08

    Tentokrát mě Matt a Sylar dohromady nenudili. Konečně jejich dobrá epizoda. Ani u Petera a u Emmy to nebylo špatné, stejně tak na vysoké :-)