S04E11: Thanksgiving

S04E11: Thanksgiving

CZ 23.11.2009 5 170 000 43 minut


Na den Díkuvzdání Noah hostí svou bývalou manželku Sandru, Lauren a Claire. Rodina Petrelliových řeší aktuální kostlivce ve skříni, ale celá situace se zvrtne. Josephovo vrah je konečně odhalen.

Claire, Noah, Gretchen

Blíží se den Díkuvzdání a Noah chce uspořádat rodinnou oslavu tohoto svátku. Protože ale jeho bývalá žena Sandra navštíví Noaha pouze se svým přítelem Dougem, Noah se rozhodne pozvat Lauren. Tu náhodně potká v obchodě, která se mu nabídne, že mu pomůže uvařit a společně s ním a jeho rodinou svátek oslavit.

Na den Díkuvzdání také přichází Claire a mezi bývalými manželi Bennetovými vládne jistý nepokoj. Sandra povídá, jak se seznámila s Dougem, Noah zase, jak on s Lauren. Vše vyvrcholí tím, že Claire oznámí své rodině, že už na vysokou školu chodit nechce. Když se jí Noah ptá proč, naštvaná Claire popadne nůž, začne si řezat ruku (Doug mezitím omdlí), poté se vyléčí a vysvětlí všem, že už nikdy nebude normální.

Thanksgiving

Rodinná oslava končí a všichni jdou domů. Noah ukazuje Claire, co všechno Samuel udělal a bylo by velmi hloupé se k němu přidávat, jak původně Claire chtěla. Noah také přivede Gretchen, aby udržel Claire na vysoké škole.

Později Claire a Gretchen mají namířeno do školy, Claire ale ukradla svému otci Samuelovo kompas, který jí dovede do zábavního parku. Claire to chce zkusit a chce, aby Gretchen jela s ní.

Thanksgiving

Hiro, Samuel, Lydia

Hiro stále doráží na Samuela, aby mu vrátil jeho Charlie, když Samuelovi doručil film. To ale zatím Samuel udělat nechce. Zoufalý Hiro je osloven Lydií, aby jí pověděl, co se děje. Hiro nejdřív nechce, protože by nechtěl ohrozit život Charlie, ale nakonec Lydii vše poví o Mohinderovi, Charlie a o filmu, po kterém tak Samuel toužil.

Lydia nechápe, proč Samuel chtěl zachránit film. Teď když má Samuel člověka, který dokáže cestovat časem, může kdykoliv zachránit Josepha. Proč to ale Samuel nechce? Lydia teda Hira poprosí, aby jí vzal do minulosti v den, kdy Joseph zemřel.

Thanksgiving

Dozvídáme se, že ho zabil Samuel, protože byl naštvaný po odchodu Mohidera, že mu nikdy Joseph neřekl, že dokáže svou schopnost několikrát znásobit. Joseph také Samuelovi řekne, že nyní nebude Samuel kontrolovatelný, a proto zavolal muže z vlády (Danka), aby ho odvedl. Samuelovi vypuknou nervy a Josepha zabije.

Hiro a Lydia se vrací zpět do své doby. Vyděšená Lydia vše poví Edgarovi a spolu plánují převrat ve velení. Chtějí ho udělat na rodinné oslavě Díkuvzdání, tam jim ale Samuel vezme eso v rukávu a řekne jim, že vrah sedí mezi nimi. Když se začne Samuel s Edgarem hádat, Samuel prohlásí, že Josepha zabil Edgar. Edgar se vrhne po Samuelovi, Samuel zase zaútočí po Edgarovi.

Hiro naštěstí včas zmrazí čas a řekne Edgarovi, že bude čas na pomstu, ale ne ještě teď, protože jeho Charlie je stále v nebezpečí. Edgar se tedy rozhodne utéct. Samuel ale ví, že Hiro Edgarovi pomohl, tak proto povolává muže, který už dříve Sylarovi/Nathanovi zobrazil jeho úryvky ze života. Teď muž dává ruce na Hirovo obličej a něco udělá. Hiro se následně přemístí pryč. Samuel vůbec neví, co se děje.

Thanksgiving

Peter, Angela, Nathan/Sylar

I u Petrelliových se snaží slavit den Díkuvzdání. Tam ale panuje hořká nálada, protože Peter chce vědět od Angely, zda je jeho bratr skutečně mrtvý. Na scéně se objeví Nathan, který by to také rád věděl. Angela svým „synům“ ale řekne, že jestli po ní budou chtít odpověď, už jí nikdy neuvidí.

Rodinná oslava tedy začíná, ale nálada je stále stejná. Peter se Nathanem nakonec dokáží přemluvit Angelu, aby jim řekla pravdu. Ta jim říká, že našla mrtvého Nathana a poprosila Matta Parkmana, aby přemístil jeho myšlenky do Sylarova těla. Také dále říká, že s tím dokáže žít, a že všichni mohou být opět rodina.

Thanksgiving

Nathan ale poté na Angele vidí, že ho nebere jako svého syna a na Peterovi to, že ho nebere jako svého bratra. Následně se Nathan promění v Sylara. Ten okamžitě Angelu a Petera uvězní a vychutnává si oslavní jídlo.

Sylar se také rozhodne to definitivně skoncovat s Angelou a začíná jí odřezávat lebku. Následně ale jeho schopnosti selžou. V Sylarovi stále pulzují Nathanovo vzpomínky, které bojují pro Angelu a pro Petera. Sylar se promění zpět v Nathana, který ihned utíká, aby následně své rodině už neublížil.

Peter své matce slibuje, že Nathana/Sylara najde. Chce samozřejmě zabít Sylara, ale ještě co víc si přeje, aby jeho bratr opět žil. A přesně takový způsob chce Peter najít…

Thanksgiving  • karlospajdos
    karlospajdos 1.1.2016 | 16:13:13

    Dobrej dílek…

  • tom99
    tom99 29.8.2015 | 16:16:09

    Povedené díkuvzdání. Claire, Noah, Gretchen a Lauren přinesly do epizody poměrně odlehčenou, ale vhodnou zábavu. Rodina Petrelliových opět u stolu probírající aktuální problémy – to byla radost sledovat, zvlášť když se objevil na scéně Sylar. Situace ohledně Samuela mě baví čím dál víc, stejně tak, když za něj dělá Hiro černou práci :-)