S04E12: The Fifth Stage

S04E12: The Fifth Stage

CZ 1.12.2009 5 900 000 43 minut


Claire s Gretchen se vydávají do karnevalu, aby zjistili více o Samuelovi. Noah se střetne s nebezpečným člověkem a Peter se pokusí jednou provždy vypudit Sylara a zachránit Nathana.

Peter, Angela, Sylar/Nathan

Peter se rozhodne najít Sylara a oživit v něm Nathana. Na pomoc si zavolá Haiťana, od kterého si Peter zkopíruje jeho schopnost, aby se mohl Sylarovi ubránit. Angela rozmlouvá Peterovi, ať za Sylarem nechodí, ten ale nesouhlasí, chce vzbudit v Sylarovi opět Nathana.

Sylar ale najde Petera dříve, než on jeho. Sylar odvede Petera do suterénu nemocnice, kde se ho pokusí zabít. Peter mu ale zablokuje všechny jeho schopnosti a začne ho mlátit. Chce po Sylarovi, aby přivedl do jeho těla opět Nathana. Sylar ale odmítá a ptá se Petera, jak ho to chce přinutit. Peter šáhne po vrtačce s hřebíky a začne Sylarovi všude možně po těle zavrtávat krvavé rány. Sylar se nemůže vyléčit.

The fifth stage

I když Sylara to pochopitelně bolí, nevzdává se a řekne Peterovi, že Nathana do jeho těla nepustí. Peter se tedy rozhodne vymazat Sylarovi všechny jeho vzpomínky. Vtom se ale Sylar změní na Nathana a před Peterem stojí jeho pravý bratr.

Peter bere Nathana na místo, kde oba poprvé zjistili, že umí létat. Nathan Peterovi říká, že nezvládne souboj se Sylarem a že ho Sylar pomalu zabíjí. Nathan se objímá s Peterem a poté skočí přes rám budovy. Peter ho chytí, Nathan ho ale žádá, ať ho pustí. Nathan ještě stačí Peterovi říct, že ho má rád, stejně jako Angelu a Claire. Poté se pouští a všechny Nathanovo vzpomínky mizejí a Sylar získává úplnou kontrolu nad svým tělem. Smutný Peter poté odchází za Angelou.

The fifth stage

Noah, Lauren

Lauren přichází za Noahem, protože spolu mají jít do divadla. Noah ale při zasvěcování Lauren do toho, kdo je Samuel, zjistí, že jeho kompas je pryč. Ihned je mu jasné, že ho ukradla Claire, a proto ji ihned volá, ať se vrátí. Claire má ale vypnutý telefon.

Lauren se nabídne, že Noahovi pomůže Claire najít. Jelikož pracuje u CIA, dokáže zaměřit její telefon. Společně zjistí, kde se Claire nachází, ale vzápětí se na scéně objeví Eli, který se několikrát nakopíruje a ukradne Noahovi jeho dokumenty z Primatechu.

The fifth stage

Claire, Gretchen, Samuel

Lydia přichází za Samuelem a říká mu, že ví, co udělal, ale nebude to nijak řešit, protože se potřebuje postarat o svou dceru Amandu a tak tedy zůstává na Samuelovo straně. Samuel mezitím povolá klonovače Eliho, aby našel Noaha a ukradl mu všechny složky z Primatechu.

Kompas dovede Claire a Gretchen ke karnevalu. Claire začíná pochybovat, zda je to místo, kam má jít. Najednou se ale objeví Samuel a oznámí děvčatům, že si mohou zábavní park prohlédnout a poté se rozhodnout. Claire a Gretchen zjišťují, že v karnevalu je spousta lidí se schopnostmi, kteří je využívají ke svým atrakcím. Na karnevalu také Claire potkává Doylea, který se po útěku z Costa Verde přidal k Samuelovi.

The fifth stage

Samuel ukáže děvčatům také zákulisí, kde všichni žijí. Najednou tam ale přichází jeden pán, který si myslí, že byl podveden při hrách na karnevalu. Samuel to ale popírá a muž Samuela zmlátí. Ten se nebrání jen kvůli tomu, že si nechce zkazit pověst u Claire.

Poté, co se Claire a Gretchen majjí vrátit domů, se Claire rozhodne, že se Samuelem, Lydií a ostatními v zábavném parku zůstane na pár dní. Gretchen tak odjíždí sama. Samuel má později před všemi svými lidmi proslov, že seskupí co nejvíce lidí se schopnostmi a skutečně najdou jejich pravý domov…

The fifth stage  • karlospajdos
    karlospajdos 2.1.2016 | 18:33:03

    Samuel to je dobrej psychouš, a nevim proč Peter nezabil Sylara konečně!

  • tom99
    tom99 30.8.2015 | 22:35:53

    Jsem rád, že Samuel sbírá do Karnevalu víc lidí, víme i proč, ale kam se poděla naverbovaná Tracy? Souboj Sylara a Petera skrze Haiťanovu schopnost byl originální. Takhle aspoň oba hrdinové měli po dlouhé době vyrovnané síly :-)