S04E14: Let It Bleed

S04E14: Let It Bleed

CZ 5.1.2010 4 570 000 43 minut


Noah se střetává s Edgarem, Peter se vyrovnává ze ztráty bratra po svém, Claire nechce Noaha ani cítit a Sylar se vydává do lunaparku, aby zjistil, kdo vlastně je a kam by jeho budoucnost měla směřovat.

Noah, Lauren, Edgar

Claire si přeje, aby Noah nešel oplakávat Nathanovu smrt, protože ví, co udělal a že celou dobu skrýval Sylara. Zhroucený Noah se tak vrací domů, ale čeká ho nečekaná návštěva – Edgar. Noah však zareaguje na útočícího Edgara rychle a omráčí ho.

Noah ví, že rychlík jako Edgar mu může snadno utéct, proto si na jeden den zaplatí restauraci a Edgara strčí do mrazáku. Chlad totiž zpomaluje schopnosti rychlíků. Noah chce z Edgara vytáhnout informace ohledně Samuela a zábavního parku, ale mučením to nejde. Lauren tedy Noaha přesvědčí, ať se podívá na fakta a nabídne Edgarovi pomoc a spolupráci.

Let It Bleed

Noah se tedy dozvídá, že Edgar byl vyhoštěn ze zábavního parku, protože si všichni myslí, že on zabil Josepha. Edgar si myslel, že když zabije Noaha a přinese ho Samuelovi, dostane se zpět do rodiny. Noah nabízí Edgarovi spolupráci a slibuje mu, že Samuela porazí. Brzo se ale Edgarovo a Noahovo názory rozejdou, protože Noah chce zničit celý zabavní park. Edgar tak od dohody odchází a utíká (už nespoutaný) pryč.

Let It Bleed

Peter, Claire, Angela

Po Nathanově pohřbu se všichni truchlící přenesou do domu Petrelliových, kde panuje truchlící atmosféra. Angela Peterovi zdůrazňuje, ať začne žít nový život a zapomene na pomstu. Protože ale na ní Peter moc nedává, poprosí Claire, aby se toho ujala.

Let It Bleed

Claire ale Petera nenachází, pouze jeho policejní vysílačku, ze které uslyší, že se Peter vydal po jednom vrahovi. Claire se ihned za ním vydává a nachází Petera, jak ošetřuje zraněné, které postřílel chladnokrevný vrah. Peter je ale i nadále rozhodnut ho zastavit. Když se s vrahem setká, promluví mu do duše a už to vypadá, že se vzdá. Bohužel pak Petera střelí.

Vrah je dopaden, zranění odvezeni do nemocnice. Peter absorbuje schopnost Claire a vyléčí se. Říká ji, že když pořád pracuje, nemusí myslet na Nathanovu smrt. Claire mu ale říká, že takhle nelze žít.

Poté se Claire vrací na vysokou školu, kde jí Gretchen nechává vzkaz, že se učí v knihovně. Peter na střeše drží Nathanovu fotku, vzpomene si na něj a najednou vzletí do oblak.

Let It Bleed

Samuel, Sylar, Lydia

Do zábavního parku vyráží Sylar, který si vzpomněl, že tu byl. Sylar odstraní ze své cesty Doyla a vydává se k Samuelovi, od kterého chce jeho schopnost. Nedokáže ho ale zabít, zaváhá. Samuel využije chvíle nepozrnosti a vyvolá kolem Sylara prachový vír, který ho zneškodní.

Poté Samuel poprosí Lydiu, aby zjistila, co je v nepořádku se Sylarem. Lydia pomocí své schopnosti vědět, po čem lidé touží, zjistí, že Sylar hledá lásku, protože se bojí, že zemře sám a nikdo ho nebude mít rád. Sylar ale absorbuje schopnost Lydie a zjistí, že i ona má touhu – zabít Samuela.

Sylar se rozhodne zábavní park opustit, ale zastaví ho Samuel, který mu řekne, že má taky svou lásku – Vanessu, kterou se bojí oslovit. Samuel chce Sylarovi pomoci a dát mu směr. Díky schopnosti, kterou Sylar přijal od Lydie, mu Samuel vpustí na kůži černý prach, který mu ukáže, jakým směrem se má vydat – za Claire. Večer Sylar vyráží na vysokou školu a sleduje spící roztleskávačku…

Let It Bleed  • karlospajdos
    karlospajdos 2.1.2016 | 22:06:39

    To je futr dokola, proč zas Sylar nezabil Samuela? :D :D

  • tom99
    tom99 2.9.2015 | 20:50:46

    Celkově to nebylo špatné. Peter se vyrovnává se zármutkem po svém, Claire ho chce dostat na správnou cestu. Noah dělá s Lauren další pokrok ve vyšetřování Karnevalu a i Sylarovo hledání sama sebe je zábavné. Problém ovšem je – že vše je hrozně pomalé. Se Samuelem je to běh na dlouhou trať a stále se jen žvatlá, žvatlá a zase žvatlá…