S04E15: Close To You

S04E15: Close To You

CZ 12.1.2010 4 710 000 43 minut


Hiro s Andem zachraňují Mohindera z blázince, Noah spojí síly s Mattem a konfrontují starou Samuelovu lásku. Angela má mezitím zlý sen o jedné noci v Karnevalu a Peter se dostane do konfliktu s Emmou.

Noah, Lauren, Matt

Noah s Lauren se snaží najít něco na Samuela, když jim Edgar nepomohl. Lauren zjistí, že Samuel se scházel s dívkou jménem Vanessa, kterou asi miluje. Noah se rozhodne za ní vyjet, Lauren s ním ale nejede.

Matt se po zbavení Sylara ze své hlavy vrátil zpět za svou rodinou. Snaží se žít normální život. Později ho navštěvuje Noah, který potřebuje Mattovu pomoc s Vanessou. Matt nejdříve odmítá, nakonec se ale nechá přemluvit a vyráží s Noahem.

Matt pomocí své schopnosti přemluví Vanessu, ať jde s nimi a řekne jim vše, co ví o Samuelovi. Vanessa toho ale moc neví, pouze to, že pořád za ní chodí a říká jí o nějakém zábavním parku. Noah poté chce, aby Vanessa zavolala Samuelovi.

Samuel je ale dost připravený a přivede si s sebou kopírovače Eliho. Mattovi ani Noahovi se nepodaří Vanessu uchránit. Je unesena Samuelem. Matt se poté pohádá s Noahem a vrací se domů. Matt ale ví, že nemůže jen tak zavřít své domovní dveře a přehlížet, co se děje ve světě.

I Noah se později vrací domů. Pozdě večer za ním přichází Lauren a po krátké konverzaci se políbí.

Close To You

Samuel, Lydia

Lydia není spokojená s tím, co se v zábavním parku děje. Když jsou všichni, kteří ji mohli pomoci porazit Samuela (Claire, Sylar) pryč, rozhodne se jednat sama a přivolat muže, který by se hodil do čela vedení rodiny – přivolává Petera. Peter se najednou doma probouzí a na racu se mu objeví opět tetování s kompasem.

Samuel se poté s Elim a Vanessou vrací zpět do zábavního parku. Díky neviditelnosti cirkusu ho Matt s Noahem nemohou najít. Samuel si chce Vanessu nechat v zábavním parku, ona moc šťastná z toho není, Samuel jí ale říká, se jí tu bude líbit.

Close To You

Claire

Noah navštěvuje Claire ve škole. Doufá, že mu je Claire schopná odpustit to, co on a Angela udělali. Claire si ale od Noaha drží odstup a říká mu, že o znovu získání její důvěry si můžou promluvit později, ale teď ne. Noah tedy odjíždí pryč.

Close To You

Peter, Angela, Emma

Emma hraje na své violončelo a myslí na Petera. Její „siréna“ skutečně funguje a Peter o chvíli později za Emmou přichází. Na violončelu si Peter všimne nakresleného kompasu, stejného kompasu, který má on na ruce. Ihned Emmu vyzpovídá, od koho má to violončelo.

Když Peter zjistí, že jí ho dal muž jménem Samuel, řekne jí a ukáže (na fotografii ve svém bytě), kde se s tím mužem setkal on. Najednou se v bytě objeví Angela, která jde za Peterem. vyděsí se ale, když uvidí Emmu. Rozpačitá Emma tedy odchází.

Angela poté vysvětluje Peterovi, že měla sen, kde je Emma a v tom snu zabila mnoho lidí. Peter tomu nechce uvěřit a zkopíruje Angelinu schopnost. Večer má sen, jak Emma v zábavním parku hraje na violončelo a spousta lidí křičí. Nějak je zabíjí. Najednou se ale objeví Sylar a nabízí Emmě pomoc. Peter se poté z děsného snu probudí.

Ráno vyráží Peter do bytu k Emmě a zničí violončelo. Emma ale nechápe, proč to Peter udělal a jeho argumenty o špatné budoucnosti Emmu nepřesvědčí. Vyžene Petera a nechce, aby se už vracel.

Close To You

Hiro, Ando, Mohinder

Hiro s Andem vyrazili na Floridu. Hiro je zavřen do psychiatrické léčebny, ale ještě předtím naznačí, kde se ukrývá dr. Watson. Ando později zjišťuje, že dr. Watson je Mohinder Suresh. Ando tedy hned chystá plán, jak získat zpět Hira i Mohindera.

Ando tedy vezme prášky, které se dávají Mohinderovi, aby nebyl při vědomí. Při své smůle ale Ando spolkne prášky, aby se neprozradil před strážným, který ho podezíral. Později se Mohinder začíná probírat a roztrhne se díky své síle z pout. Poté nachází Hira a společně vyrážejí k Andovi, který je zdrogovaný prášky.

Poté Hiro, Ando a Mohinder utíkají z psychiatrické léčebny, díky Andovým schopnostem se dostanou z budovy, ale strážníci se psi je dohánějí. Je načase se teleportovat, ale Hiro to nyní nedokáže. Proto Ando přiloží ruce k Hirově hlavě a vyvolá blesky. Hiro nemluví už nesmysly a jeho schopnosti opět fungují. Hiro se s Andem a Mohinderem přemístí pryč. Teleportují se do bytu Noaha, který tam je právě s Lauren…

Close To You  • karlospajdos
    karlospajdos 2.1.2016 | 22:46:54

    Nejlepší byl konec jak se Hiro atd. objeví u Noaha :D :D :D :D

  • tom99
    tom99 3.9.2015 | 21:30:41

    U Hira a Anda to bylo zábavný, navíc jsme po dlouhé době viděli Mohindera. Matt se konečně zapojil do děje s Karnevalem, stejně tak Angela, která o něm měla sen a i Peter skrze tetování. Tento díl vše spojil a po těch horších, přišel jeden zase dobrý. Nevyřešených věcí z této řady je stále dost, ale tahle epizoda se aspoň tvářila, že dává smysl :-)